Uyuşturucu :(

Konusu 'Diğerleri' forumundadır ve cemdrc tarafından 21 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Uyuşturucu 1 ayda kandan 3 ayda vücuddan temizlenir ama saç ve kıldan asla ćıkmaz ne yazıkkı :(

Başliktaki arkadaş umarim spor sana yeni bjr başlangic olur
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Nisan 2014 ---
    Tanidigim arkadaslarim ilkokuldandir iciyor uyusturucunun yaşi cok düstü. Allah kimseyi düsürmez buna inşallah

aranan_adam ve atomkarınca01 bunu beğendi.
  2. Delteo

Delteo Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    @Blonde, çıkar dostum. Bu konuda epey bilgi sahibiyim. ABD deniz kuvvetlerinde uyuşturucu testlerine ilişkin yazılmış bir doktora tezi okumuştum daha önce. Saçta 6 ay, vücut kıllarında ise hangi bölge olduğuna göre değişir ama daha uzun bir süre. Zaten o testlerin amacı senin hayatında hiç uyuşturucu kullanıp kullanmadığını belirlemek değil, halen uyuşturucu kullanıp kullanmadığını belirlemek olduğu için kimse saç testi de yapmaz.

angilonit bunu beğendi.
  3. boot_sector

boot_sector Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar bu konuda hatırı sayılır bir bilgim var o yüzden ufak bir bilgilendirme yapmak istiyorum.
    Saçtan uyuşturucu ve uyarıcı testi(ot, extacy, kokain gibi maddeler) saçın uzama süresi ile alakalı bir durum. Saçın uzama süresi ayda 1,5cm civarı. Bu yüzden kullandığın uyuşturucunun saçındaki keratine ulaşması lazım. Geri dönüş olarak 6 ay öncesine kadar gidilebiliyor. Ondan daha öncesi için dayanağı sağlam sonuçlar vermiyor. Aynı şekilde düzenli kullanımda güvenilir sonuç vern bir test. 1-2 seferlik kullanımlarda hiç kullanılmamış gibi sonuçlar da çıkabiliyor. En ciddi şekilde geriye dönük yapılan test 9 ay öncesine kadar kesine yakın sonuç verebilir.
    Bunları geçelim senin spor soruna cevap verelim.
    Yap dostum, kesinlikle yap. Kullandığın maddenin cinsine göre vücutta en ciddi zararı gören organlar; kalp, böbrekler, karaciğer ve akciğerler. Bıraktıktan sonra tabi ki toparlanır ama yeni hücreler üretilmesi ve zararın tamamen telafi edilmesi için gereken bu dakikadan sonra en az 1-2 yıl boyunca hiç sigara ya da içki kullanmadan doğrudan spora yönelmen. Uzunca bir süre(aynı şekilde 1-2 yıl) supplement kullanmamanı da tavsiye ederim. Sonuçta senin iç organların sıfır kilometre değil. Ama inan bir konuda çok avantajlısın. Yaşın çok genç. 35 yaşında falan olsaydın geçmiş olsun derdim ama şu yaşta vücudu tamamen toplarlaman ve uyuşturucu kullanımından önceki halinden de iyi olman 2 yıl içinde mümkün. Uzun ve zorlu yol ki sen de tahmin ediyorsundur. Kriz zamanı geldiğinde spora daha çok bağlan. İnsan fizyolojisi ve hormon düzeni müthiş bir şey. Emin ol ki o kriz zamanında yaptığın sporun arkasından vücudunda salgılanan seratonin hormonu seni çok rahatlatacak.
    Hemen başla, bir an önce. İnan geç kalmadın ve inan hayat senin için çok güzel olarak.

4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Napti acaba bu delikanli yaaw!epeydir yazmamis,insallah yine yanlis biseyler yapmamistir.

5. aranan_adam

aranan_adam Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Balıkesir
    Bu is nasil kafanda basladiysa yine senin kafanda bitecek egervhala kafanda bitiremediysen bu sadece senin yerinde saymana neden olur fakat yazilarini okurken uyusturucuyu kafanda bitirdigine ve yeni bir hayata baslamak istedigine sporun senin hayatindaki donum noktasi oldugunu dusundugun kanaatine vardim yani aslinda biz burda yorum yapiyoruz ama secim senin hayatinin gidisatina karar verecek olan sensin onunda iki secenek var ya iyi bir aile babasi veya sokağı kendine ev edinmiş bir tinerci cunku bu illet senin sagligini somurdugu gibi parani da somuruyor ama yine soyluyorum secim senin ...
    Fazla laf kalabaligi yapmisim ama umarim ne demeye calistigimi anlamissindir Saygilar...

Sayfayı Paylaş