1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

TuGhAn 1.5 yıllık gelişim

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve TuGhAn tarafından 5 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 46 üye.
  1. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Ölçü konusunda pek yorum yapmayacagım, ama kütle bazında belli bir alt yapıyı sagladıgın görülebiliyor.

Omuzların, kol yapın, sırtın genel olarak gelişme konusunda zorluk cıkarmyacak bölgeler olarak gözüme belirdi. Tabi gelişim için daha cok kütle kazanmak gerekiyor, dolayısıyla daha dikkatli bir beslenme duzenını benimsemen gerekiyor.

Bu vücut daha cok gelişir, daha hızlı yol alabilir bana göre, sadece daha fazla özen gerekiyor bunun için. Gelişmeye inat etmeyen bir vücut sergiledi benim gözümde, bunu birkaç resimden kestirim yaparak söylüyorum. Biraz daha su toplarsa bu vücut, o zaman bekledigini almaya başlarsın yavaş yavaş.

Daha yuksek besinsel deger saglayan bir beslenme planı + dogru piramit mantıgı yapılarak kullanılan ve dozajları aynı sekılde kullanılmasından ziyade, sürekli artırılarak, dogru yuklemeye yapılan creatin monohidrat takviyesiyle cok daha farklı olacagını düşünüyorum. Diğer takviyeleri durumunu bilmedigim için uç noktalara gitmek istemedim.

İyisin, daha da iyi olacagını düşünüyorum, biraz daha cabayla cok daha iyi olabilirsin. Bu vücudun önü açık, ama önce daha fazlasını istemeyi bilmelisin. Başarılar.

ProteinCanavarı, Ocensers, Azi ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Bu işe az yağ oranı ile başlamak çok önemli, sabırla güzel sonuçlar alınıyor sizdeki gibi, geriye tek kalan şey biraz daha hacim yapmak ki çok da zor değil, en azından benim gibi definasyon yapacağım diye sürünmekten daha kolay :)

TuGhAn bunu beğendi.
  3. MR.e

MR.e Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Web tasarım.
    Yer:
    Samsun
    1,5 yılda gayet normal bi gelişim. Ama bu emeği verdiğine değmiş. Biraz daha kol lazım. Birazcıkta kilo.

TuGhAn bunu beğendi.
  4. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Tüm yorumlarınız için tekrar teşekkürler ;)

Aslında şu sıralar creatin kullanıyorum, fakat sadece antrenman öncesi bir tatlı kaşığı alıyorum. Onun dışında bu seferlik yükleme vs. yapmadım. Pek düzeni tutturamadım yani creatinde. Öncesinde düzgün bir şekilde kullandığım olmuştu. Daha dikkatli kullanıcam o zaman bundan sonra.. :)

Şimdilik Hardline gainer ile Twinlab 5lbs whey kullanıyorum. Eskisi gibi cimri kullanmayacağım bunları da. Bu aylık programım şöyle;

Sabah 1 ölçek whey + kahvaltı + 2 ölçek gainer

Öğlen öğünlerden birinin sonrasında 1.5 ölçek gainer

Akşam spordan sonra whey

Yatmadan 1-2 saat önce de 1.5 ölçek gainer.

(Hardline Progainer'ın 5 ölçeği bir porsiyon ediyor bu arada.)

Gainer'ı hep sütle alıyorum. Yumurta zor yiyorum o yüzden sabah yumurtası yerine 1 ölçek whey alıyorum artık. Spora gitmediğim günlerde ise yatmadan 1-2 saat önceki gainer'ın içine 1 ölçek de whey katıyorum. Sütten vs gelen proteinle beraber günlük 120gr proteinin üstüne çıkmış oluyorum.

5. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    ektomorfun da ektomorfu bir genetiğin var ama çok dert değil.insanların genetiğini yendiğine ço şahit olmuşluğum var,üye fotolarında da bir kaç güzel örnek var hatta.1,5 yılını maksimum vverimle geçirmemişsin,gerçi kendin de yazmışsın ilk mesajında. kollar,omuzlar ve kanatların hakkını vermişsin diye düşünüyorum.kanatlar üçgeni oluşturmaya yetmiş,kol ve omuzlar da iyi duruyor,biraz önkola yüklenebilirsin.göğüsde biraz daha gelişmeli gibi.genel olarak hacmin pek iyi değil ama yağlanmaya karşı bağışıklığın var resmen.define olma derdin yok,tüm sene bulk gez kral iş:) bu arada yumurtayı nap et sev derim
    toparlamam gerekirse hacim biraz eksik ama iyi beslenmeyle toparlanmakta sıkıntı çekmeyecek bir vücut.kolay gelsin,başarılar.

TuGhAn bunu beğendi.
  6. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    meslegın ayakkabı imalatımı kundura derken? benim oylede ondan dolayı sordum :)

O halden bu hale gelmen iyi olmus. Senin gibi numuneler gorunce spora basladıgım gunler gelıyor aklıma aynı durumdaydım bende 1 deri 1 kemik. 186 boy ve 64 63 kiloydum :) farkları gorunce bu sporun gercekten ise yaradıgını dusunuyorum ve benı gaza getırıyor.

Ayrıca ben herkesten farklı dusunuyorum. o migdeyi koru bence bulk devrı bıttı bana gore bulk olmadanda whey protein ve birazda dengelı beslenmeyle gene buyuyebılırsın. Yani yagsız olman super benım ıcın. Ben koru derım o migdeyi.

TuGhAn bunu beğendi.
  7. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Evet yağlanmak benim için kaslanmaktan daha zor :) Zaten bu sporda acelem de yok. Sonuçta bunu 1-2 yıl yapıp bırakacak birisi değilim, yağ eritmeye uğraşmaktansa çok yavaş gelişirim ama tam gelişirim daha iyi.

Mesleğim kunduracılık değil :D Kaburgaların ortasındaki göçüğe kunduracı göğsü deniyor. Forumda baya tartışılmıştı bu. Küçükken ortadaki kemikle çok oynardım kıkırdak gibiydi sonradan bi baktım içeri kaçmış daha da çıkmıyo :D

Karına gelirsek, gainer kullanıyorum ve en büyük korkum orada bir yağlanma oluşması. Tam çizgileri de çıkaramadım zaten karın çalışmaya başlayalı 6 ay falan oluyor.

mjacksonwithus bunu beğendi.
  8. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    bende senın gıbı dusunuyorum. gram yaga katlanamıyorum ama askere gıdıcem dıyede bıraz cılkını cıkardım ısın yani dengesız beslenıyorm bu aralar protein falan tam alıyorumda ustune cikolata buskuvu baklava tatlı ne bulursam yıyorum yatmadan once ve nezaman olursa. migdem ve gouslerım azcık yaglandı. erıtmek mumkun degıl. yani kardio yapcak hic vakit yok :S

TuGhAn bunu beğendi.
  9. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Tebrikler TuGhAn, bence işin zor olan kısmını halletmişsin, sabır ve disiplin. Herkes spora başlar ve ek besin vs kullanır ama herkes bu sabrı ve disiplini gösteremediği için başarısız olur, çok değil 2-3 ayda sporu bırakırlar. Sonra da suçu spora atarlar. Etrafımızda ne çok örnekleri var değil mi?

Aynı şekilde özenle devam ettiğinde bundan 1 - 1,5 yıl sonra herkesin imreneceği bir vücudun olacağını düşünüyorum.

TuGhAn bunu beğendi.
  10. lynx_engin

lynx_engin Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    38
    1,5 sene emek vermişsin gelişim gözle görülür şekilde , metabolizman hızlı sanırım yağsız bir vücudun var beslenmene dikkat edersen daha ii olur derim başarılar =)

TuGhAn bunu beğendi.
  11. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Vücut şu anda gayet iyi. Kilo alabilen bir yapın olsa bu süreçte çok daha iyi gelişebilirdin diye düşünüyorum. karbonhidratı arttırmanı öneririm. Gerçekten beslenme çok önemli. Ayrıca doymamış yağıda arttırman işe yarayabilir. Günlük 80-100 gram doymamış yağ hacimlenmeni sağlayabilir. Günlük ne yediğini otur karşına tek tek besin değerleriyle birlikte yaz ve günlük ne aldığını oluştur. Zor değil internette çok fazla besin değer kaynağı var.

Günlük Kilon*2.5-3gr protein Kilon*5gr karbonhidrat kilon*1.5 gr doymamış yağı öneririm. Bu da 70 kilo birisi için 3185 kalori eder. Bu da tahminime göre aylık 1-2.5 kg kilo artışı sağlayabilir. 10 ayda 80-90 kilo arası olursun. Antremanlarını da biraz azaltabilirsin. Haftalık dinlenme süreni arttırıp antremanlarını azaltabilirsin. Örneğin haftada 6 gün çalışıyorsan bunu 4 'e indir. Aralıklı olarak dinlen. Hem dinlendiğin günlerde ki enerji artışı kilo olarak dönsün hem de kasların fazla dinlensin.

omertskn, RuZu ve TuGhAn bunu beğendi.
  12. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Not: Forumda 7 ayda 13 kilo almış bir arkadaş var. Senin 18 ayda aldığın kiloyu 7 ayda almış. Karşılaştırıp seni yıpratmak için yazmıyorum emin ol. Senin derdin aşağıdaki konuda bunu başarmış arkadaşta. Onunla iletişime geçebilirsin.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/7-ayl-k-d-zenli-t24192.html

TuGhAn bunu beğendi.
  13. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Antrenman günleri konusundaki önerin aklıma yattı, programımda değişiklik düşünüyorum hatta yakın zamanda. Besin değerleri konusunda araştırmamı yapmıştım program da oluşturdum kendime çok kez fakat düzenli bir yaşamım olmadığı için ne gün ne yiyeceğimi kestirmek pek kolay olmuyor. (iş-staj-okul vs) Yağdan ise tiksiniyorum pek olası değil benim için :) Yine de elimden geldiğince beslenmeme dikkat ediyorum nadiren de olsa düzene girebililyorum.

Bahsettiğin başlığı okumuştum, iyi gelişim yakalamış arkadaş. Fakat onun da yazdığı gibi bu kiloyu düzene girdikten sonra almış, toplamda o da 1.5 yıldır bu sporda. Benim durumum da ondan farklı değil aslında çünkü benim toplamda 18 ay oldu ama benim ciddi ciddi düzenli olarak çalışıp da beslenmeme dinlenmeme dikkat ettiğim zamanı toplasam bu sürenin yarısı etmez. Zaten bu aldığım 14 kiloyu da sürekli biçimde almadım. Birkaç ay sıçradım sonra uzun süre sabit kaldım ve genellikle bu şekilde sürdü bu.

Daha önce de söylediğim gibi benim acelem yok, olabildiğince dikkat etmeye çalışıyorum ama şimdilik elimden geleni bu, zamana bıraktım herşeyi. Başlığı da zamanla güncelleyeceğim sizin önerilerinizle. Bu bir ay içerisinde iyi bir gelişim bekliyorum çünkü dikkat etmeye başladım artık. Yorumlarınız için teşekkürler...

14. PablitoStyLE

PablitoStyLE Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    iyi ki bu spora başlamışsın güzel gelişim

TuGhAn bunu beğendi.
  15. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    TuGhAn bunu beğendi.
  16. gqn

gqn Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    tebrik ederim. hacim eksikliiği var ama.İlk fotodaki havuzdaki resmini görünce anlıyorumki;

bu sıfır beden olmaya çalışan adamlara sesleniyorum. :arkadaşlar zayıflık insana hiçmi hiç yakışmıyor.... ama hiiiç yakışmıyor.

tekrardan tebrikler azmin için.

TuGhAn bunu beğendi.
  17. mauk88

mauk88 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar..ben mart 15i itibariyle definasyon a başlamayı düşünüyorum.şimdiye kadar yaklaşık eylülden beri bulk yapıyordum.definasyon döneminde koruyucu supplement olarak ne önerirsiniz(şuan elimde optimum whey var sadece) ve de yağ yakıcı olarak lipo x6 black almayı düşünüyorum...boyum 171 şuanki kilom 76 bel bölgesinde(yanlarda) aşırı yağlanma var galiba göbek onun kadar değil diğer bölgelerim hacim olarak çok iyi durumda ama biraz define olmaları lazım...şuan ki antrenman programım haftada üç gün 1.gün gögüs-bacak 2.gün sırt-omuz 3.gün önkol arkakol...kardiyo yapmıyorum...Definasyon döneminde nasıl bir program önerirsiniz yine haftada üç gün yapıcam bir de haftada bir gün yüzmeyi düşünüyorum...tecrübelerizle beni aydınlatırsanız sevinirim :)

18. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    ben 9 ayda 19 kilo aldım xD sonra 2 ay sakatlık gecırdım. 79 kiloya dustum 4 kilo vermıs oldum. sonra 1 aydır tekrar basladım ve sakatlıgım gundekı kılomdayım gene 83 kg. resımlerımede bakabılırsın yag adına birsey bulmazsın sanırım. Ama bu tamamen kisisel herkez aynı seyı yapamaz. ama ben cok ozen gosterdım beslenmeme ve antremanlarıma. acıkcası sakatlıktan sonrakı 1 aydır yani suan eskısı kadar ozen gosteremıyorum hevesım cokca kactı.

Son düzenleme: 14 Şubat 2010
  19. Diesel035

Diesel035 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1,5 sene için başarısız bence... kesinlikle dinlenme zamanlarını ve besinlerini iyi ayarla. Protein tozu da tavsiye ederim yazık olmasın calısmana...

20. sooprano

sooprano Yeni Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    ilk resimdeki havuzdaki halin korkunç. ama sonra iyi bi gelişim göstermişsin diğerlerine nazaran ben yüzücüyüm sanırım sende bununla ilgileniyorsun fakat eksik bişeyler var gibi.

Sayfayı Paylaş