1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Transformation (BEFORE - AFTER) 13 AYLIK DEĞİŞİM

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve MDSK33 tarafından 8 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 49 üye.
  1. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    maddı durumlardan oturu ekımdekı yarısmaya gıremıyecegımden bu yazı defıne olmak yerıne bulk olarak bıtırıp kısıda bulk gecırıp nısandakı yarısmaya hazırlanmayı planlıyorum. kötu oldu çok ıyı hazırlanıyordum ama yapacak bısey yok.

2. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Usta şu son mesaja kadar yazan ne varsa dikkatlice okudum birşeyler öğrenmeye çalıştım öğrendim de sağolasın bu başlığı açtığın için ve sağolsun bu başlık altında bilgi verecek birkaç satırda olsa üşenmeden yazan arkadaşlar. Vücut güzel olmuş zaten ona söylenecek söz yok bunu daha önce de yazmıştım ama şu çok dikkatimi çekti böyle vücut yapmışsın alın işte kardeşim yaptım vücudu taş gibi bakın bakın özenin sizde dememişsin kim ne sormuşsa elinden geldiği kadar cevap vermişsin mütevazı davranmışsın elde ettiğin başarının verdiği ilham kadar bence bu davranışında ilham vermeli ve örnek olmalı bu forumda sizin gibi birşeyleri başarmış arkadaşlarla birebir kontak kurabilmek ve bilgilerinizden, deneyimlerinizden faydalanabilmek gerçekten çok kıymetli benim için. Kardeşim umarım girdiğin bütün yarışmalarda başarılar kazanır ve senin başarılı olmanı bekleyen herkesi mutlu edersin tekrar tebrik ediyorum tekrar başarılarının devamını diliyorum.

ustam sen o kadar yumurta yemesen de olur senin vücut da sağlam sende kısa sürede büyük işler başaranlardansın :) özendiriyorsunuz kardeşim insanı ya kıskandırıyorsunuz valla:) ben ne zaman böyle olacam:p

3. osmanaga

osmanaga Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    28
    Hangi kürü yaptın?

4. alpbodrum

alpbodrum Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sigorta
    Yer:
    Mugla
    Hala kur soruluyor :) bence o vucutta kur yok. Varsada doviz kuru vardir. Tum suplementler dolar uzerinden sonucta :))) Bu arada sagol atesim ama yumurta herkese lazim en kaliteli protein arnold amcam bile yemis bizim daha cooook yumurta katletmemiz lazim. Sende olacaksin bu isler once bilgi sonra uygulama ile oluyor.

Azi, MDSK33 ve atesdagli bunu beğendi.
  5. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Kür sormanında bir edebi adabı vardır. Kafana takılan yerleri sorarsın ve sorunu eklersin direk hangi kürü yaptın sorusu bu sporda bir halt başaramamış ve bu işin sadece kürle olacağını düşünen komik şahsiyetsiz zihniyetin bir cümlesi.

Az sonra pirinç almaya gidicem gelince yazarım gramajını vs.

Azi, MDSK33 ve alpbodrum bunu beğendi.
  6. alpbodrum

alpbodrum Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sigorta
    Yer:
    Mugla

Sana aynen katılıyorum hocam.

7. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Özgür 1 su bardağı çiğ pirinç 185 gramdır.
    100 gramında 80gr karb 7 gr protein olduğuna göre 148 gram karbonhidrat 13gram protein var. Sen 2.5 su bardağı pirinç pişiriyorsan 370 gram karbonhidrat tüketiyorsundur.

1 çay bardağı pirinç ise 65 gramdır. Şu bildiğimiz küçük çay bardağı bu. Yani kahvelerde verilen çay bardaklarından. Minik olur hani incecik o. Bununla daha doğru ölçüm yapabilirsin.

Aslında kısaca 1 çay bardağı pirinçte 50 gram karbonhidrat içermektedir. Bu aklında kalırsa daha doğru sonuca ulaşırsın. Ben şu anda günlük 200gr karb falan tüketiyorum. Yani ben 4 çay bardağı pişirip gün içinde başka karbonhidrat kaynağı tüketmemem gerekiyor. proteinine gelirsek ben kompleks karbonhidratlardaki proteinleri hiç saymıyorum. Amacım kilomun 2 katı protein. Definasyonda ise 2.5 katı. Bazen 3 katı yaptığımda oluyor. Tabi ben 1.5 yıllık sporcuyum senin ciddi bir tecrüben var o yüzden senin dediğin gibi diyetler denenerek insan vücudunu tanır.

chillout, Azi, atesdagli ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Özgür tekrar merhaba şimdi pirinç pişti gramaj değerlerini belirtiyorum.

65 gram ağırlığındaki pirinçten 2 çay bardağı atarak toplamda 130 gram pirinç pişirdim. İçerisindeki karbonhidrat miktarı 100 gram.

130 gramlık pirinç pişince 300 gram oldu. Yani yaklaşık %130 içine su çekerek pişti ve 300 gram ağırlığına ulaştı.

Yani 300 gram pişmiş pirinç içerisindeki karbonhidrat 100 gramdır. Yani 100 gram pişmiş pirinçte 33 gram karbonhidrat var.

Yani sonuç olarak en iyisi. Günlük karbonhidrat miktarınıza uyacak şekilde çiğ pirinci çay bardağıyla pişirerek göz kararı eşit olarak bölmeye çalışmak.

ben mesela 2 çay bardağı pirinç pişirdim yaklaşık 100 gr karbonhidrat. Bunu piştikten sonra 3'e böldüm ve şimdi öğün başına 33gr karbonhidrat içeren öğünümü oluşturdum. Definasyonda olduğum için öğün başı protein gramajı kadar karbonhidrat tüketiyorum. 6 öğünse 160gr karbonhidrat 160gr protein minimumdüzeylerde yağ.

Umarım kafaları karıştırmamışımdır. :)

chillout, Azi, atesdagli ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    jimraynor bilgiler için teşekkürler kardeşim aşşağı yukarı benım tahmın ettıgım gıbı oldu. 2 çay bardagı pırıncte haslanmıs olarak 100 gram karb. 2 çay bardagı pırıncte ortalama 1 su bardagı eder zaten 2.5 su bardagı pırıncte o zaman 250 gram cıvarı bı karb var.

---------- Post added at 16:22 ---------- Previous post was at 16:19 ----------

herkesin dediği gibi sormanında bi üslubu vardır. ilk önce hangi kürü yaptın degıl. kür yaptınmı diye bir soru sorman daha mantıklı olurdu :))

kür yapmadım ama kür yapmayı planlıyordum fakat maddi imkansızlıklardan ötürü olmadı diyebilirim.

fakat bir sponsor buldum gibi tam kesin sonuca ulasmadı ama sonuca ulaştıgı zaman burdan devam ederım bılgı vermeye.

yarısmaya su anda katılmayı planlamıyorum. 2 gundur dıyetı bıraz bozdum acıkcası.

çokta bişey degıl aslında bir kaç dilim lavaş ekmek
    biraz cezerye :)

---------- Post added at 16:26 ---------- Previous post was at 16:22 ----------

sağol kardeşim umarım herkes birazda olsa faydalanır. ama çokta fazla bilgi veremıyorum soruları yanıtlamaya calısıyorum sadece.

bu arada forumda bır cok ınsan gruyorum ve face de yuzlerce soru gelıyor hergun. bu sporun hakkını vererek yapan cok nadır kısı var. göbegınız varsa arkadasım adam akıllı dıyetını falan yapacaksın calısacaksın beklıceksın goreceksın. ama kımse dıyet yapmıyor sonrada zayıflayaym dıyor :)

atesdagli bunu beğendi.
  10. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    ateş arkadaşım burası antrenman sorma yeri değil arkadaşın kişisel başlığı lütfen bu tarz konuları beslenme veya antrenman bölümünde dile getiriniz.

Özgür antrenmanınla ilgili sormak istiyorum. Öncelikle sabah cardio akşam body+cardio mu yapıyorsun. Ben günde 2 idman yapamıyorum. body 2 bölge + 20-40dk arası cardio yapıyorum.

Bu karbonhidrat miktarıyla bu kadar define olman gerçekten olağanüstü. Demek bazı şeylerde beslenmeden ziyade yoğun antrenman ve cardioyla oluyor.

Sorularıma gelirsek
    1. Bodyde her sette son tekrara kadar başarısızlık noktasına kadar zorluyor musun. Yoksa 4 setin 2sinde falan mı zorluyorsun?
    2.Piramit tekniği mi yapıyorsun sabit kilo sabit tekrar hedefiyle mi yapıyorsun?
    3.Cardionda nabız kaçta oluyor. İnterval mi yapıyorsun normal mi?
    4.Diyette kullandığın supplementler nelerdir?
    5.Bodyde dinlenme süren? TEkrar aralığın? Süper set yapıyo msun

Azi ve MDSK33 bunu beğendi.
  11. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    Sadece Sabahları kardiyo Akşam Body Yaptım o kadar.

4 set degıl 6-8 set yapıyorum. tabi her hareket degıl sımdı burda hangı hareketler oldugunuda anlatamam :)) çok uzun surer. şöyle diyelim bazı presslerde 6 set parçalayıcı hareketlerde 8 set değişkenlik gösterenler oluyor tabıkı. ama mesela bu programa baslamadan once dıyelım ben 100 kg ust gogus basan bırıydım 3. sette. ama bu programa gectıgımde 8.sette 100 kg yıne basıyorum. yanı eskıden 3.sette max 100 kg yaptıgım agırlıgı. 8.sette max 100 kg yapıyorum. tabıkı zorlayarak. en dusuk kılodan en yuksek kıloya kadar ılerlıyorum. son her hareketın setlerı bıttıkten sonra bos agırlıkla yada yarı agırlıkla pompalıyorum.

cardioda nabıza onem vermıyorum aslında hıc bakmadım kac nabızım var falan dıye. ornegın demın kardıyo yaptım canım sıkılıyordu salonda :) 68 dk elıptık bısıklet yaptım 3 lt su atmıssam ne mutlu bana ki yarın yat turuna gıdıyorum :)) herneyse dedıgım gıbı nabıza cok onem vermıyorum ama elıptık bısıklette aynı tempoda devam edıyorum

diyette kullandıgım supplementler sadece ve sadece glutamın ve l carnıtıne dı su anda sadece glutamınle devam edıyorum maddı sıkıntılar cekıorum. ama l carnıtıne de sadece 1 ay kullandım.

body de dinlenme sürem 8 set yaptgım hareketlerde ilk 4 set nerdeyse 5 sny dınlenme ıle

ornek gögus press

1. set 5 - 5
    2. set 7.5 - 7.5
    3. set 12.5 - 12.5
    4. set 20 - 20
    bu ilk 4 set 5 max 7 sny dınlenme. 5 -5 yazdıgım 5 bi tarafa 5 bi tarafa agırlık.
    5. set 25 - 25
    6. set 30 - 30
    bu iki set arası dınlenme 15 - 20 sny
    7. set 35 - 35
    8. set 40 - 40
    bu iki set arası dınlenme ise 45 sny - 1 dk
    bar 20 kg multı press makıne toplamda max 100 kg ama bugun 120 yaptım ınanamadım :)) yedıgım cezeryelerden olsa gerek :))

---------- Post added at 21:13 ---------- Previous post was at 21:07 ----------

kardeşim inan yardimci olmak istiyorum ama gunde facede yuzlerce insan sonra salona gelen o kadar ogrencim. Kafa kalmiyor bir sure sonra. üstüne diyet kardiyo falan dedinmi. Bi de üstüne iş sitresi geldimi harbiden kafa kalmiyor adamda. O yüzden yanitlayamayacagim sorularinin cevaplarini. Ayrica ben insanin vucudunu gormeden yorum yapilmalara karsiyim

12. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    bunlar bugun cektıgım fotolar.

biraz daha bulk ilerliyorum artık hacim almak istediğim için.

Ekli Dosyalar:

speedtouch bunu beğendi.
  13. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Sizler gibi arkadaşların forumda olması ve ilham vermesi bile en azından benim için yeterlidir kardeş cevap vermek yada vermemek önemli değil sonuçta birsürü şeyle uğraşılıyor yoğun emek harcanıyor buna rağmen bile burada birkaç satır olsun birşeyler yazıyor olman ayrıca bir mütevazılık teşekkür ediyorum bu nedenle

Jimraynor arkadaşıma da verdiği faydalı bilgiler için çok teşekkür ediyorum çalışmalarında başarılar diliyorum.

14. cengoo

cengoo Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    İlk defa benim hocayla aynı düşünen birini yakaladım. Ben 17 kiloluk dumbellerla hammer curl'u rahat çıkarabiliyorum lakin hoca 10 kiloluk dumbellarla 8 tekrar hummer, hemen ardından hiç dinlenmeden alternative curl ile pompa yaptırıyor 8 tekrar. Tabi 16 tekrar olunca, 10 kgluklarla yapabiliyorum ancak. Sen de bu sistemden yana mısın ? 10 kg ile çalışmak psikolojik olarak da kötü hissettiyor bana. 9. ayım.

15. wolfcreek

wolfcreek Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İsmail
    Yer:
    Bursa
    Tebrik ediyorum, başarılı olmada azmin gücü :)

MDSK33 bunu beğendi.
  16. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    YEni fotoğrafları gördüm göğüsteki çizgi inanılmaz belirgin harika. Sırtın doluluğuda öyle. Lakin trapezler çok ama çok eksik. Ben trapezi çok estetik bulanlardan değilim. Ne olursa olsun bence biraz ağırlık vermelisin. Sonuçta simetri ve uyumluluk da çok önemli.

Göğüs press çalışmanı şöyle anladım yanlışsa düzelt lütfen.

Bench press makinasına yattın.

5kg+5kg+bar(20kg olsa) 30kg ile tekrar yapıyorsun yorulana kadar sanırım örneğin 40 tekrar çıkıyor.
    Sonra ara vermeden hemen 2.5kilogramşar ağırlık ekleyerek 35kg olluyor yine maksimum tekrar.
    5 sn ara vs vs. diye gidiyor.

Doğru mu anladım? Bana garip geldi 30kg benchte olsa sonuçt aonu yorularak kadar yaptıktan 5sn sonra daha ağır bir ağırlıkla kaç tekrar çıkabilir ki :S

1. set 5 - 5
    2. set 7.5 - 7.5
    3. set 12.5 - 12.5
    4. set 20 - 20
    bu ilk 4 set 5 max 7 sny dınlenme. 5 -5 yazdıgım 5 bi tarafa 5 bi tarafa agırlık.
    5. set 25 - 25
    6. set 30 - 30
    bu iki set arası dınlenme 15 - 20 sny
    7. set 35 - 35
    8. set 40 - 40
    bu iki set arası dınlenme ise 45 sny - 1 dk
    bar 20 kg multı press makıne toplamda max 100 kg ama bugun 120 yaptım ınanamadım :)) yedıgım cezeryelerden olsa gerek :))

AYRICA diyelim bench 8set girdin diğer göğüs hareketleriyle birlikte toplam kaç set girmiş oluyorsun mesela göğüs için minimum 30 giriyorum vs. dediğin bir set sayısı var mı?

Son düzenleme: 19 Haziran 2011
  17. zumruduanka

zumruduanka Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    pazarlama
    Yer:
    istanbul
    facebook hesabı olmayanlar nasıl görecek fotoları

18. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    selamlar özgür;

merak ettiğim nokta şu, idman sonrası karb alıyormusun ,yani bir kısım sporcu define olma adına idmandan sonra hiçbir şekilde karb almıyor,bir kısım sporcu ise bir miktar basit karb alıyor.Sen nasıl bir uygulama yaptın?

19. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    1. sayfadan 6. sayfaya atlamassan sende görursun

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:43 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:40 ----------

ilk set yorulana kadar yapmıyorum ya hiç belli olmuyor acıkcası antremandaki havama baglı birazda. ama 15 20 arasıdır

hiç öyle hesaplar yapmam antremanın gidişatına göre arada tişörtü çıkarıp bakarım tam anlamıyla dolduysa kaslarım yeterlıdır

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:43 ----------

normalde idmandan sonra karb alıyordum ama şu sıralar ıdmandan sonra sadece proteın alıyorum

speedtouch bunu beğendi.
  20. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    @özgür
    yani demek istediğin sadece şu sıralar mı idman sonrası karb almıyorsun? Yoksa definasyon döneminde hiç mi idman sonrası karb almadın?
    saygılarımla

Sayfayı Paylaş