Testosteron Düşüklüğü?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve HighR1sk tarafından 10 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. HighR1sk

HighR1sk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Fazla yüzme, bisiklet ve hafif tempo koşu testosteron düşüklüğüne sebep olur. Bunun cinsellik problemlerine kadar yolu var.

In addition to the overall slowing of many of the body’s functions, long-term endurance training has been shown to lower testosterone levels. The drop can be especially dramatic in men, who have several-fold higher levels of testosterone than women do. As of yet, it’s unclear what the long-term effects of the reduced testosterone may be. Testosterone is important for maintaining libido, maintaining or increasing lean body mass and bone density, and supporting recovery among other functions.
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Ağustos 2015 ---
    Kaynak : http://www.lifetime-weightloss.com/...s-cardio-become-too-much-of-a-good-thing.html

siz bu konu hakkında ne dusunuyorsunuz?

2. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Yani yüzücüler, bisikletçiler vs iktidarsız olması lazım yazıya göre :) Bana pek mantıklı gelmedi ama bu sporlarla uğraşanlara sormak lazım.

3. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Bi yüzücünin ağır idmanlarda 6000e kadar kalori alması gerekebiliyormuş. Sanırım Savaş Cebeci de dinlemiştim. Zannetmiyorum öyle bir şey olduğunu :) Ya da inanmak istemiyorum :D

4. enesersen

enesersen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bu konuda herhangi bilimsel bir bilgiye sahip değilim fakat yüzmeden ilerleyeceğim
    Yüzme bir antrenmanda tüm kas gruplarını çalıştıran tek antrenman türüdür ayrıca çocukluk yaşta yüzme sporu ile uğraşan bir birey tüm sporlara yatkın oluyor ve çalışan kas da testosteron üretimini tetikledigine göre bu saçma bir haber olarak düşünüyorum ben

Fakat belki günlük alınması gereken besin değerlerinin altında kalınmasına bağlı olabilir çünkü yüzme gerçekten çok fazla kalori yaktıran bir spor

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Doğru.Michael Phelps günde 6000 kalori alıyordu benim bildiğim :)

6. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    kardiyovasküler sporlar kas kütlesini azaltır , uzun mesafe koşucularına bakın en başarılı olanları 50-60 kilo arasındadırlar . kas kütlesi ne kadar azsa testosteron da o kadar düşer diye tahmin ediyorum.

7. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Uzun süreli kardiyolar sürekli yapıldığında vücutta kortizolu ciddi anlamda yükseltir,sebebi bu.

Bu kardiyo temposunu disiplinli biçimde devam ettirirseniz tıpkı ağırlık çalışması gibi dolaşım ve sinir sistemine yükleme olur.Kortizol gittikçe yükselir.Vücut alışkın değilse dengeleyemez,bu durumda da uzun vadede testosteron düşer.

Bunu engellemenin tek yolu çok iyi beslenmektir,ancak düşük kalori yanı yetersiz besin alırsanız bu dengesizlik mutlaka kaçınılmaz olacaktır.

Not: Sinir sisteminin ve kalbin recoverysi daha geç olur.

Sayfayı Paylaş