Tek Kas Grubunda Kaç Hareket ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve lFurkanl tarafından 12 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Tek Kas Grubunu Kaç Hareket İle Çalıştırmalıyız

1. 3 Hareket

18,4%
  2. 4 Hareket

37,5%
  3. 5 Hareket

23,0%
  4. 6 Hareket

9,2%
  5. 7 Hareket

2,0%
  6. 8 Hareket

9,9%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    örneğin göğüs için 4 set giriyorum tekrarlar ise temel hareketler için 8,8,6,6 aralarda en fazla 120 saniye dinlenme izole hareketlerde ise 10-12 tekrar oluyor aralarda 90 saniye dinlenme oluyor bu yöntem bende işe yarıyor açıkçası başkasında göğüs için 6 harekette yarabilir dediğim gibi kişiden kişiye değişir

NdmSrdr bunu beğendi.
  2. NdmSrdr

NdmSrdr Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ayakkabı
    Yer:
    İstanbul
    Ben çift bölge, 3er hareket piramit sistemde 5er set çalışıyorum. Daha doğrusu 4 set piramit 5. set ilk sette kullandığım ağırlıkla max yapıyorum. Çokta iyi sonuç alıyorum. Sadece ağır çalıştığım için anca biraz fazla yorulabiliyorum, biraz dinlenme sürelerini kaçırıyorum galiba bu da hem nabzımı çok düşürüyor hem de idman süresini cok uzatıyor. Canımı sıkan kısım bu.

5. setlerdeki max ları yapmasam idman bir işe yaramayacak gibi geliyor. Bakalım icabında ağırlıkları ince bir miktar azaltarak dinlenme sürelerini aşmamaya çalışarak nabzımı düşürmeden idmanı bir saatte bitirmeye çalışmaya çalışıyorum bu ara.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  3. genc@

genc@ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    üst göğüsüm gelişim açısından biraz daha geride Türkiye ikincisi bir hocamızın verdiği programda göğüsten 7 hareket var 3 set şeklinde bende çok değil mi hocam demiştim sen bunu 8 hafta son bahar dönemlerinde uygula faydasını alırsın demişti 1 hafta bitti 2.hatfasını uyguluyorum programın gerçekten göğüslerin ve diğer adele gruplarının dolgunluğunu hissediyorum bu kişinin anatomisine spor geçmisine nasıl beslendiğine ve suplement alıp almadığına kadar değişir ben her şeyi hocaya anlattım ona göre program vermişti sizin içinde değişir yani budurum şu kadar hareket desem yanlış olur.

4. SPARTACUS5

SPARTACUS5 Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Doctor
    Yer:
    İstanbul
    Sadece bir bölgeyi çalışıyorsam o gün, büyükse 5 küçükse 3 veya 4 , 2 bölge çalışıyorsam büyüğü 4 küçüğü 3.Piramit sistemle çalıştığımda hareket sayılarını aşağı yukarı böyle tutuyorum.
    Sistem değişince hareket sayıları da tamamen değişiyor tabi ki.

5. stapedius

stapedius Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    mugla
    amaç kası büyütmekse bir temel hareketle 7-8 set yeter

Sayfayı Paylaş