Tek bölge ant. mı yoksa çift bölge ant. mı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve stoica tarafından 26 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. stoica

stoica Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle herkese merhaba
    Bundan yaklaşık 5-6 ay önce 5 ay civarı süresince spor salonuna gidiyordum havalar ısınmaya başlayınca spor salonunun çok kötü olması sebebiyle (havalandırma olmaması ve buna sıcakta eklenince çekilmez oluyordu) ara verdim.Şimdi tekrardan başladım 3 hafta oldu.Salona yazıldığımda hocama anlattım durumu o da direkt tek bölge antremanı çıkardı bana antreman programım şöyle

1.Gün(GÖĞÜS) 2.Gün(SIRT-KANAT) 3.Gün (OMUZ) 4.Gün(BİCEPS-TRİCEPS)
    Incline bench press T-bar Rowing Standing Barbell Overhead Press Seated Alternate Dambell Curl
    Incline dambell fly Front Lat. Pulldown Seated Lateral Raise Hummer Curl
    Bench press Dambell Row Arnold Press Close Grip Scott Curl
    Chest dips V-bar lat pulldown Bent Over Lateral Raise Cable Curl
    Chest press Straight Arm Pulldown Barbell Shrug TRİCEPS
    Close Grip Bench Press
    Reverse Push Down
    Dumbell Kickback
    Kullandığım supplementler : Whey Protein(Spordan Hemen Sonra), Gaspari Aminomax (Spordan 40 dk. önce), ON Bcaa (Spordan hemen sonra) birde buna ilave olarak Casein Pro. almak istiyorum gece yatmadan önce lor peynir tüketemiyorum malesef.
    Şimdi sormak istedeğim şu beni böyle direkt tek bölge ant. ile başlatması doğru mu ya da bu program yerine Flexor hocanın 3.ay programınımı yapmalıyım ondada günde 2 bölge çalıştırıyor.
    İyi forumlar...

2. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Bacak antrenmanı nerde hareketler kaç tekrar kaç set suplemen fazla bence bunları sabah aç karna kullan idman öncede kullan bence 2 bölge çalış

3. stoica

stoica Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Bacak Ant. koymadı hoca arada bi yere sıkıştırırsın dedi hareketler 4*8 şeklinde , aynen 2 bölge çalışmaya karar verdim sanırım

ujohnz bunu beğendi.
  4. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    bence 12 10 8 şeklinde çalış karın kasıda koymalısn bacak önemli

5. stoica

stoica Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    şimdi 12 hafta savaş cebecinin verdiği programı uygulamayı düşünüyorum, setler 8x5 seklinde olcak 1.gün göğüs-biceps, 2.gün bacak-karın 3.gün omuz-triceps 4.gün sırt-karın bunu uyguluycam

6. Cengizhan CAN

Cengizhan CAN Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Balıkesir
    Antreman programınızın çok verimli olmadığını düşünüyorum. Omuz - Kol onlar 1 gün için çok az. Bence iki hareket (Büyük kas - Küçük kas) çalışmalısınız. Bacak aralara sıkıştır ne demek? Bu işin temelinde bacak antremanları yatar.

stoica bunu beğendi.
  7. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Dostum bence dinlenme bırakarak çalış 72 saat arayla 1 kası çalıştır günde 1 gün tüm vücut çalış

8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Selam. Hocan hoca falan değil, onun dediğini yapmaktansa etkinliğini ispatlamış bir programa girmeni tavsiye ederim. Bacağı aralara sıkıştır diye bir şey olmaz. Birkaç program önerisi:
    http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=169172473
    http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=159678631
    http://www.weightrainer.net/training/beginners.html
    http://oldschooltrainer.com/reg-parks-beginner-routine
    https://www.muscleandstrength.com/workouts/jason-blaha-ice-cream-fitness-5x5-novice-workout
    https://www.bodyforumtr.com/threads...layanlar-İçin-1-2-program-yapılış-şekli.8672/
    Şu konu uzun ama incelemeye değer: https://www.bodyforumtr.com/threads...emi-program-İskeleti-full-body-workout.87298/

stoica bunu beğendi.
  9. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
  10. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    sen savaş cebeciyi dinleme :D

stoica bunu beğendi.
  11. stoica

stoica Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    şimdi 12 hafta savaş cebecinin verdiği programı uygulamayı düşünüyorum, setler 8x5 seklinde olcak 1.gün göğüs-biceps, 2.gün bacak-karın 3.gün omuz-triceps 4.gün sırt-karın bunu uyguluycam yukarda yazmıstım
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Kasım 2015 ---
    dostum niye öyle dedin şimdi :D
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Kasım 2015 ---
    Şu programı uygulamayı düşünüyorum tabi günleri ayırıcam 4 gün üst üste olmayacak

Ekli Dosyalar:

12. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Çok kolpa bi adam. yok 50 santim kolum var , yok işte natural yaptım steroid kullanmadım bilmemne :D , bide bunu her videoda vurgulaması samimiyetsiz geldi bana

13. stoica

stoica Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yani savaş hocaya boş bi adam demek biraz ağır kaçmadı mı ya :) ben birçok videosunu izledim sana denk gelmiş sanırım kol muhabbeti bir de kafadan atmiyo hep bilimsel şeylerden bahsediyo o yüzden ben açıkçası severek takip ediyorum :)

14. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Bencede boş konuşuyor yağ oranı düştükçe kolum azalıyor diyor arkadaş haklı

15. stoica

stoica Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Hangi videosunda o atabilir misin bi merak ettim

16. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53

buyur daha

mehmet2576 bunu beğendi.
  17. stoica

stoica Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    tamam da bunda yanlış olan nedir ki ? Aynı kas kütlesine sahip iki adamı ele alalım birinin %6 yağ oranı olsun diğeri %12 yağ oranına sahip olsun biceps ölçülerinde illa ki yag oranı yüksek olan düşük olandan daha yüksek çıkar bunda mantıksız bi durum yok ki , yani bahsettiği durum bu ki bu da çok normal

18. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ben videolu örnek atamam ama adam bir facebook yazısında yiyebildiginiz kadar bol proteinli besinler yiyin ( günde 1 kilo kırmızı etten bahsetmiş hatta örnek olarak ) , vücuda zararlı değil demişti. Hatta kaynak olarak profilindeki 50 cm NATURAL :D kolunu göstermişti. İnsan kendine soruyor ister istemez , 60 kiloluk bir birey günde 200 gr protein tüketse bi süre sonra ne gibi sağlık sorunları oluşur acaba. Polemik de yaratmak istemem açıkcası , eğer sen adamın verdigi programlardan yada önerilerinden verim alabiliyorsan bize laf söylemek düşmez.

atraksiyonlu ve stoica bunu beğendi.
  19. stoica

stoica Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    yok estagfurullah polemik yaratmak değilde tartışıyoruz burada o senin bahsettiğin muhabeti ben de yanlış hatırlamıyorsam ya okumuştum yada izlemiştim ama orda kastettiği şey ne kadar proteinli beslenebilirseniz o kadar iyi , ki şu videosundada protein hesabını yapmıştır.Örnek olarak 70 kg için 154 gr. diye bir hesap çıkarmış yani öyle 60 kg. lık birisi için 200 gr. protein söz konusu değil orada farazi konuşmuştur.Ha yanlışıda olabilir ama en azından takip ettiğim kadarıyla bu adam hiçbir kar getirisi düşünmeden uzun uzadıya ,bilimsel,açıklayıcı tavsiyelerde bulunuyor.Yoksa babamın oğlu değil nihayetinde :)
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Kasım 2015 ---
    Bu arada supplement kombinasyonun nasıl kullanmalıyım o konudada fikir danışayım dedim.Elimde Twinlab Whey + Gaspari Amino Max + ON Bcaa var , amino bitmek üzere Casein almayı düşünüyorum ama bi yandanda Glutamine kafamda var.Casein daha ağır basıyo neden dersen günlük protein ihtiyacımı yeterince karşılayamadıgımı düşünüyorum ve yatmadan önce de lor peynir falan yiyemiyorum anca yumurta ile beraber gidiyo onu da yatmadan önce yapamam sürekli.En azından casein + süt ile beraber yatmadan önce 30 gr. civarı protein , glutamine kıyasla daha ihtiyacım olan gibi geldi bu konuda ne dersin ?

20. malozyali

malozyali Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Gece uyumadan önce lor peyniri yiyemiyorsan, yoğurt ye.

Sayfayı Paylaş