tek öğün mü çok öğün mü ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Paul_ tarafından 3 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. berkque

berkque Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Al benden de o kadar 3500'u tamamlamak bile bazen eziyete donusebiliyor. Sabah kahvaltida eti cici bebe yemeye basladim en azindan sutle kolay gidiyor 75 gram karbonhidrat var icinde. 24 gram sekerde var ama o kadarini dusunemem, dusunende en yakin psikologtan sira alsin. (Proflar haric)

Bu noktada kaloriyi tamamlamak icin makrolarda yagi biraz arttirsak nasil olur acaba? Mesela ogunlerine yanina birer kasik cig zeytin yagi. 3500'un 1200 / 1300 kalorisini (110/120 gr) yagdan gelmesi bir problem yaratir mi bunu merak ediyorum.

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    1 kaşık yağ ile tamamlamak sakıncalı olmayacaktır ki yağ testosteron üretimi için önemli..zeytin yağı zaten antioksidanlar da içerir..
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Mayıs 2017 ---
    daha öncede dediğim gibi bir öğünde 5000 kalori yiyebilen birine saygı duyarım :) Darısı tüm vg.cilere..
    eyyorlamam bu kadar :D

Paul_ bunu beğendi.
  3. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Makro dağılımları üzerinden gidebilirsin, şuan için en iyisi bu.
    ACSM ve bir çok spor beslenmesi kuruluşunun önerisi olan:
    %20-30 yağ,
    %15-20 protein,
    %50-60 karbonhidrat üzerinden hesaplama yapabilirsin.

3500 kalori için %20-30 700-1050 kaloriye denk geldiğinden aşmamanı tavsiye ederim. Sükrozda ise enerjinin %10 unu geçmemesi gerekiyor

4. berkque

berkque Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Yani 350 kalori sukrozdan gelebilir diyorsunuz? Buda yaklasik 85 grama gelir. Acikcasi suan icin konusacak olursam muz ve cici bebe haricinde seker girmiyor vucuduma. O halde yanlis giden birsey yok anlamina geliyor bu?

5. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Evet miktarı aşmıyorsun bu açıdan sorun yok, Sükroz için öneri o şekilde. Muz örneği için ise zaten meyve şekeri olan fruktoz o %10 luk kısıma dahil edilmiyor.
    Fruktoz konusunda ise Doç. Dr Gamze Akbulut'un 2016 da yayınlanan fruktoz tüketimi ile ilgili derlemesinde geçen ifade şu şekilde:
    "Günlük ≤100 g fruktoz alımının obezite oluşumuna doğrudan etkisinin olduğunu gösteren bilimsel kanıt bulunmamaktadır. Günlük eklenen ≤50 g ya da diyet enerjinin %10’unu karşılayan fruktoz tüketiminin, glikoz ve lipit regülasyonuna zararlı etkisi bulunmadığı bildirilmektedir (Rizkalla, 2010)."

6. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    hocam o streoid işi artık beni germeye başladı, adam güzel vücut yapmış streoid kullandım dese tüm büyü bozulacak ee mecbur tavuk pilav diyor bende HADİ LAN ORDAN diyorum izlerken, bunlara inananlar genelde 10-18 yaş arası kitle... ege fitness bence streoid kullanmamıştır çünkü öyle aşırı parçalı bir vücudu yok ama diğerlerini bilemiyorum.

ben şimdi işim gücüm var 12 öğün nasıl yiyebilirim mesela spor yapan bir arkadaş vardı daha yeni başlamış adam beslenme çantasında yumurta muz haşlanmış tavuk getiriyodu bak dedim sana en fazla 10 gün veriyorum 10 gün sonra ben ne yapıyorum lan deyip bırakıcaksın bu beslenme çantası işini adam 6. günden sonra bidaha getirmedi :) bu tarz bu işin inciğini cinciğini hesaplayanlar öyle davrananlar genelde bir an önce vücut yapmak istiyor ee be kardeşim sen 1 yıldan önce bi vücut yapamazsın 1 yıl yeterli bir süre bence güzel bir vücut için. amacın yarışmalara katılmaksa evet işlin inciğini cinciğini kurcala birde streoid kullan :)

7. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Bunu kanıtlayacak bir tane bilimsel araştırma gösteremezsin.Böyle bir şey fikir olarak dahi ortaya atılamaz.Tek öğünde 150 gr protein dahi alabilirsin.Amino asit sentezi zannedildiği şekilde işlemez.Vücudu düzenli aralıklarla protein ile beslemek zorunda değilsiniz.Pozitif nitrojen dengesine bağlı.
    Günlük proteini 25-30 grmlık porisyonlara bölüp tüketmek bize optimum kas kütlesini kazandırabilir ancak gözle görülür farklar oluşturmayacaktır.
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Mayıs 2017 ---
    Çok öğün mantığı vucudu katabolik hale sokmamaktan gelir.Öğün başına protein almaktan değil.Vücuda sürekli kalori yüklemek ile ilgili

Güç ve Fitness bunu beğendi.
  8. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    benim rekorum öğünde 3000 ama uzun sürdü ince hamur büyük pizza artı dondurmalı muzlu gainer 40 dakkaa falan yedim.

9. mahviyet34

mahviyet34 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Bende bunu diyorum hayatı zehretmeye gerek yok. Güzel bir şekilde kırmızı ve beyaz etini aylık alışverişine ekleyip hayatını idame ettirebilirsin.Şimdi steroid şak şakcılar tüm herşeyi eksiksiz yapın kısaca sabah öğle akşam hatta ara öğünlerde protein ihtiyacınızı karşılyın kaliteli karb ve yağınızı alın.Antrenmanlar pump kare olsun :D bok 51 cm kola %5 yağ oranıyla ulaşırsın

Sayfayı Paylaş