tecrübeli biri yardımcı olabilir mi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bbeeaauuttyyyy tarafından 30 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bbeeaauuttyyyy

bbeeaauuttyyyy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    merhabalar ben 3 haftadır bir spor salonuna başladım. haftada 3-4 gün gidiyorum. boyum 1,67 kilom 60. spora başlama amacım zayıflamak 5 kilo kadar vermek istiyorum. neredeyse 1 ay olucak ama daha yarım kilo bile veremedim :(( sporda 1 saat kadar kalıyorum. koşu bandı ile başlıyorum 30dk yapıyorum. daha sonra aletlerde kol bacak karın hareketleri yapıyorum 15-20dk kadar. bazen de 10dk filan bisiklet yapıyorum. sizce yaptığım aktiviteler doğru mu? ya da sırası nasıl olmalı? ve sizce neden kilo veremiyorum? bana önerebileceğiniz bir program var mı? çok soru sordum ama moralim bozuk biraz acil öneriye ihtiyacım var.

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Kilo vermede kilit nokta beslenmedir. Duzeniniz nasil?

bbeeaauuttyyyy bunu beğendi.
  3. tosyali00

tosyali00 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    1- kilo vermen aşırı mantıksız bir hareket aksine zayıfsın kilo alman gerek
    2-sen kilo vermek değil büyük ihtimalle yağlı birisin ve yağ oranını düşürmek istiyorsun
    3-yaptığın hareketleri ve düzenini tam olarak söylersen yardımcı olmaya çalışırız ;););)

4. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Merhaba oncelikle beslenme seklinizi duzenlemeniz gerekli, gunluj kalori ihtiyacinizin 400-500 kalori kadar altinda beslenecek sekilde bir diyet uygulayin, beslenme duzene girmeden egzerizden verim alamazsiniz

Lg Smart World

5. bbeeaauuttyyyy

bbeeaauuttyyyy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    herhangi bir diyet uygulamıyorum. ekmeği sadece kahvaltıda yiyen bir insanım. 2 öğün yemek yerim bir de akşamları meyve.. şeker ve tuz da çok az kullanırım yok denecek kadar az.

çok zayıf da sayılmam hafif göbeğim var ve basenlerimden çok rahatsızım. spora başlama sebebim de özellikle basenler.

3 hafta önce yağ ölçümü yaptılar. sonuçlarını yazabilirim isterseniz.

6. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    O sonuclari tam olarak boyunuzu kilonuzu ve yasinizi yazarsaniz daha ne olur bilgi

Lg Smart World

7. bbeeaauuttyyyy

bbeeaauuttyyyy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    sporda herhangibir program vermediler. ben de haftada 1 gün pilatese katılıyorum. onun dışındaki günlerim de şöyle geçiyor ;
    30dk koşu bandı nabzımı 150-170 arasında tutuyorum
    15dk ayakta bisiklet sürer gibi bi alet var o
    15 dk kol bacak aletleri var ağırlık kaldırıyorsun 30 sn de bir yer değiştiriyorum. bu kadar..
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Ekim 2014 ---
    yaş 29
    boy 168
    kilo 60,7
    bmı 21,5
    yağ yüzdesi %21-33
    fat mass 11-20kg
    sağ ve sol bacakta yağ oranı %34-35 miktarı 3,8kg
    sağ ve sol kol yağ oranı %27 miktarı 0,8kg
    bir de trunk var yüzdesi 27,9 kilo olarak 9,3 kg
    sağ ve sol bacak yazdım ama iki bacak toplam 3,8 değil. ikisi de 3,8. kol için de aynısı geçerli. sağ 0,8 sol 0,8... çok karışık mı yazdım yaa.. umarım anlamışsınızdır :(
    değerlerimi yazdım..
    gerekli bilgileri yazmaya çalıştım.. sizce nasl bir yol izlemeliyim..
    pek düzenli değil beslenmem. diyet yapmıyorum hiç yapmadım da hayatımda. ama ekmek şeker tuz çok az tüketirim. ekmek yemiyorum ama yemeği 2 tabak yerim :)

diyetisyene mi gitmeliyim sizce?

Son düzenleme: 30 Ekim 2014
  8. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Diyetidyenede gidebilirsiniz forumdski bilgileri okuyarak kendinizde bir progrsn yapabilirsiniz.

9. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyeninizle gorusun gunluk ortalama 1500 kalorilik bir diyet uygulayin, bunun %50sini karbonhidrat %40ini protein %10unu yag olacak sekilde ayarlayin haftada en az 3 en fazla 4 gun egzersiz yapin sistem oturduktan sonra 15-20 gun icerisinde 1kg vermis olmazsaniz diyetinizi 100 kalori daha asagiya cekin ancak 1400 kalorinin altina inmeyin agirlik egzersizleri kardio kadar onemlidir ihmal etmeyin salonun hocasiyla gorusun mutlaka bir program dahilinde calisin biraz ondan biraz bundanla olmaz bu is, agirlik egzersizlerinizde dusuk kilo yuksek tekrar sayili egzersizler uygulayin, kardiolarinizi su an icin toplamda bir saatten asagi yapmayin, vucut kompozisyonunuz ve kardiovaskuler dayanikliliginiz yeterince guclenince hiit tarzi kardio daha verimli olacaktir... Isteginizi ve direncinizi kaybetmeyin sabir cok onemlidir, herseyi dogru yaparsaniz sonuc almamaniz imkansiz, basarilar dilerim.

Lg Smart World

10. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    ufak ayrıntılar da önemli. kardiyo esnasında bol suiçmek mesela... beyaz ekmek yerine tam buğday ya da hiç yememek gibi... ayrıca akşamları meyve yiyorsun da, ne ne kadar yediğin de önemli... kavun karpuz dediğin, şeker demek... 2 tabak yemekten ne kastettin bu da önemli. 2 tabak şehriye pilavı yesen, 1000 kalori... bir de kahvaltıyı aksatmamak lazım. kahvaltıyı aksatıp da kilo veren, kendim dahil kimseyi görmedim hayatımda.

11. bbeeaauuttyyyy

bbeeaauuttyyyy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    teşekkürler cevabınız ve ilginiz için.. son bi sorum olucak önce kardio sonra ağırlıkları yapınca mı yokse önce ağırlıkları sonra kardo yapınca mı daha çok yağ yakımı sağlarım.

12. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Eger agirlik egzersizinden sonra yorgun olup kardioyu cikaramayacaksiniz ince yapin, fitness antrenmaniniz dusuk kilolarla olacagi icin once yapmanizda bir sakinca yok, rica ederim.

Lg Smart World

13. tosyali00

tosyali00 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    bunların yanında ayriyetten sana haftada 1 gün yüzmeyi ve en az haftada 3 gün farkkı tempolarda koşmanı öneririm bunlarıda uygulayıp yemek sisteminide düzene oturtursan eğer çok büyük bir ilerleme kaydedeceğini düşünüyorum ben definasyon zamanında genelde bunları uyguluyorum yağ oranında gayet güzel bir düşüş oluyo tabi antrenmanlar falan varda bunları yapmam genellikle daha iyi olduğunu düşünüyorum kesinlikle sanada öneriyorum

14. bbeeaauuttyyyy

bbeeaauuttyyyy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    sanırım yeme düzenini bir an önce oturtmam gerekiyor. önerileriniz için çok teşekkürler.. söylediklerinizi deneyeceğim :)

Sayfayı Paylaş