Tavuk-Östrojen-Testosteron

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve denizbabaxx tarafından 17 Ağustos 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. denizbabaxx

denizbabaxx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocalarim selamlar tavuğun östrojen hormonunu arttırdığı söyleniyor ama ben bilimsel bir araştırma bulamadım.

Ben 1 yıldır çok tavuk yiyorum 18 yaşındayım fiziksel-psikolojik gelişimimi negatif etkiler mi?

Ve ostorjen artarsa testosteron düşmesi gibi bir olay var mı jinekomastim vs. yok

2. Sawtain

Sawtain Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    zonguldak
    çesitlendirmekte fayda var arada bitkisel protein arada farkli et çesitlerini yemeye calis.meyve sebze bol su tuket

denizbabaxx bunu beğendi.
  3. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Endüstri tavuğunun insanlara umduğunun yarısını bile fayda olarak vermediğini ve gelişmenin önünde bir engel olduğunu bir yerlerde gördüğümüz ve dünya kabul ettiği gün herhalde dünyanın sonu gelmiş olur. Boşuna arama. Bulsan da hep karşısında başka bir çalışma mutlaka bulursun. Endüstriyel işkenceleri destekleyenlerin kendi ayağına sıkmasını beklemeyin.

mrthr35 ve denizbabaxx bunu beğendi.
  4. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Üretilen gıdalardan hangisi güvenilir ki :/

5. Lie

Lie Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    -
    Tavuğu 1 kilo yemedigin sürece testosteronda ciddi bir kayıp yaratacağını düşünmüyorum. Yaratacak olsa bile tüm hayvansal kaynakları elimine etmemiz gerekir çünkü hepsine hormon basılıyor. Bitkisel kaynaklara yönelmenin kendi açısından sorunları var. Örneğin fitoöstrojenler (bitkisel östrojenler) vücutta östrojeni taklit edebiliyor. Tavuğa verilen sentetik hormonlardan çok daha düşük ve etkisiz ama yenilen miktar artınca etkisi de artacaktır. O yüzden her şeyden kararında tüketmek en iyisi. Miktarı fazlaya kaçtığında sıkıntı yaratıyor.
    Saygılar

6. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Tavuk hindi bunlar hormonlu.ben eti bıraktım daha çok kas yaptım.varsa imkan köy tavuğu yiyin.

7. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Hocam şöyle düşündüğünü gördüm ya valla helal olsun. Hormonlular hiç faydaları yok yabancı birçok kanalda tavuk vs yemeyi bırakmış nice isim var ve çok iyi gelişmişler. Aynısı bana da oluyor. Uzun süre hacim alamadım ki günde 750 grama yakın tavuk yerdim. Şimdi ise komple sebze, bakliyat hele de yeşil mercimek tüketiyorum. Haftada en fazla 2 bilemedin 3 gün o da 200-250 gram ancak et tüketiyorum. O da bildiğim temiz, doğal ve taze bulduğum yer var ondan alıyorum yoksa marketten olacak iş değil. Birisiyle anlaştım düzenli olarak her hafta 30-35 yumurta alıyorum köyden gelme ve tadı da doyuruculuğu da çok farklı. Bunlar dışında sürekli pilav, patates, mercimek, ev yoğurdu ve çiğ fındık vs tüketiyorum. Öyle kg başına 2 gram protein de almıyorum ama karbonhidrat epey yiyorum. Bunca zamandır boşuna o kadar tavuk yediğime yanıyorum. Haftanın yarıdan çoğu yumurta dışında komple bitkisel besleniyorum. Vegan değilim. Fakat hormonlu yiyeceğime yerli mercimeğe fasulyeye yüklenirim. Yazdığını sonuna kadar destekliyorum. İnsanların artık şu hayvanları bu hale getirip millete getirenlere karşı bir tavrı olmalı. Ben o tavukları gördüm ya canlı canlı gerçekten içim acıdı. Hâlâ daha gözümün önünde ne desem az. İnsanlara tavuk yemeyin diyince saygısızlaşıyorlar diye dil dökmeyi bıraktım. İyi ki de yazmışsın.

8. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Çok haklısın ve tesekkur ederim.ben de babama diyorum alalım 10 tane canlı tavuk yiyelim organik yumurta ama gider gelir maliyeti vs olayı var ama ben ileri de yapacağım .özellikle Ligirin ve lohman tavugu besleyecegim

ShreddedLion bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş