Tavsiyelerinizi bekliyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Mali7 tarafından 14 Ocak 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Mali7

Mali7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhaba arkadaşlar,
    Fitnessa yeni başladım.Cogu kişi arada omuzların dar gibi vs. söylemlerde bulunuyorlardı.Bazi kıyafetlerde üzerime tam oturmadığından başladım spora.Yani tamamen kendim için.

Sabahlari kahvaltıda 3 yumurtali ve lor peynirli omlet,zeytin,yulafı yoğurtla karıştırıp tüketiyorum.Universitede öğlen ne yemek çıkarsa onu yiyorum genellikle kesin pilav çıkıyor.Antrenman öncesi 3 yumurta pilav veya makarna tuketiyorum antrenman sonrasi meyvesuyu tavuk göğsü pilav tüketiyorum.

Alternatif yiyecekler tavsiye eder misiniz?Bir de bu diyeti her gün mü yapmam gerek yoksa spor günleri mi?

Dipnot: Fotoğraftaki lise 2 deki evde çalışmış halim.

2. Furkan221635

Furkan221635 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Sağlıklı beslenmenin spor için yapılan bir şeyden çok bir hayat tarzı olduğunu düşünüyorum bu yüzden sürekli devam etmeni tavsiye ederim sporu bıraksan bile. Miktarları ayarlarsın spor yaptığın günler, yapmadığın günler. Günlük kalori ihtiyacından 300 kalori fazla yersen iyi olur senin için. Beslenme konusunda ne tüketebilirim demişsin de say say bitmez aklıma gelenleri ana başlıklarıyla yazayım et,kompleks karbonhidratlar,sağlıklı yağlar, sebze,meyve,süt ürünleri... Çalışmalarını aksatmayıp düzenli bir şekilde beslenirsen hedeflerine ulaşabileceğini düşünüyorum. Başarılar...

Mali7 bunu beğendi.
  3. DamienDuff

DamienDuff Üye

Beğenileri:
    163
    Ödül Puanları:
    53
    Nasıl ki compound hareketler bizim için ekstradan kazançlıysa, bazı besinler de bize bunu sağlar. İnternetten araştırarak bulabilirsiniz, mesela Yulaf, Mercimek, Nohut ve benzeri besinler hem protein, hem lif, hem de karbonhidrat bakımından zengindir, üstelik de Glisemik İndeksi oldukça düşüktür. Ayrıca kalorileri de gayet iyidir, hiç de az değildir. Ve maliyet açısından da oldukça ucuzdurlar. İyidirler kısacası.

Genellikle bunları tüketip, sabahları yumurta, günde de 200-300 gr tavuk/hindi/balık vs tüketimi senin için fazlasıyla yeterli olacaktır emin olabilirsin. Elbette her gün 1 tabak bol yeşillikli ve zeytinyağlı salatını yemeyi unutma. Vücut geliştirme kompleks bir iştir, sadece proteine bakmaz. Vücuduna aldığın vitamin mineral vs her şey işine yarar.

Ayrıca her gün mü uymalısın buna bir şey diyemem. Örneğin bazı sporcular diyetlerine sürekli devam eder, bazıları ise spor yapmadıkları günler karbonhidratı azaltmayı tercih ederler. Bazıları ise dalgalı karbonhidrat dediğimiz sistemi uygularlar, bir gün az karbonhidrat bir gün çok gibi... Yani sen de kendini nasıl iyi hissediyorsan ve gelişme görüyorsan o sisteme devam edeceksin. Bunu da deneye deneye bulacaksın.

Mali7 bunu beğendi.
  4. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Sağlıklı beslenme ile her allahın günü östrojen bombası tavuk eti + pilav yemek arasında büyük farklar vardır.

Kenahuliou bunu beğendi.
  5. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Her yerde protein ve beslenme icin tavuk eti yazıyor, tabiiki mümkünse doğalını bulmak lazim ama pek mümkün olmuyor. Alternatifi ne olabilir?

6. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Tavuk eti kas yapar. En ucuz protein kaynağıdır. Ancak ayda 30 gün östrojen bombası tavukları yemenin sağlığa hiçbir faydası yok. Sonra birçok "badici"nin memelerinden sütler akmaya başlıyor.

Kırmızı et, balık ve deniz ürünleri bir nebze daha iyi. Param yok diyorsanız her gün tavuk uiyeceğinize 2 günde 1 bunları yersiniz. Belki daha az kas olur ama sağlığınızdan olmazsınız.

7. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Hindi füme bir alternatif midir? Gerçi paketli ürün ama.

8. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Tüketilebilir bir protein kaynağıdır ancak kayda değer miktarda protein almak için 3 paket yemek gerekiyor. Ambalajlı proteinler (sucuk, sosis, füme vs) bağırsak kanserleri ve hastalıkları için en büyük risk faktörüdürler. Çok tüketilmesi önerilmez.

9. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Bu işin sonu kendin ek, biç, ye olacak :)

Kenahuliou ve NeverEnough bunu beğendi.
  10. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    kol çalışma derim, omuzların dar bu bir gerçek, o yüzden o darlığı daha fazla belli edecektir kalın kol. tavsiyem budur

Sayfayı Paylaş