Takıntı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Tricepshasan tarafından 24 Kasım 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    1 yıldan biraz daha fazla süredir spor yapıyorum.Ama şu kilo konusunda çok takıntı yaptım.Yağlanmamak için clean besleniyorum herşeyi tartıp ölçerek yiyorum nerdeyse 1 ay da 2 kilodan fazla aldım 3300 kalori dedim biraz kısayım yağlandığımıda hissetim sanırım birazcık sonra 3200 ile falan beslendim tartıda baktım kilo vermişim tekrar 3300 yaptım kalorimi bayadır kilo alamıyodum sanırım sonra cuma ölçüldüm 72.1 çıktım 3300 kalori ile beslendim tekrar ve bu cuma 72.7 çıkmışım bu kaloride devam mı etmeliyim şimdi yoksa düşermeli miyim acayip takıntı yaptım yardımcı olursanız sevinirim

2. Savash

Savash Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Spor yapıyor musunuz? Yapıyorsanız ne yapıyorsunuz?

3. Ackres

Ackres Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Clean demişsin ama hiç clean değil 70-72 kg için 3200-3300 kalori.
    Ben 80 kgyim 3200-3500 arası takılıyorum düşürmelisin kaloriyi.

4. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Vücut geliştirme
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Kasım 2017 ---
    Saçma geldi cevabınız bana.Cleandan kastım glisemik endeksi düşük karblar sağlıklı yağlar yağsız proteinler yoksa kalori miktarı kişiden kişiye değişiyor

5. Ackres

Ackres Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Clean derken clean bulk kasıt ettiğinizi sandım.
    Tabi ki kalori kişiden kişiye değişir ama kalori miktarınız kilo, boy, yaş ve yağ oranına göre hesaplanır.
    Ortalama değerlere sahip olduğunuzu düşünürsek 3200-3300 kalori 70kg civarı için fazla yağlanmamak istediğinizi söylediğiniz için bu şekilde hızlı kilo alırsınız ama çoğu yağ olur.

6. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Aslında clean bulk yapıyorum 3300 kalori çokta değil bence :D Evet 1 haftada 600 gram çok geldi hatta baya çok ama güvenemiyorum bu miktar doğru mu aç karnına ölçülsem de kilom çok değişken oluyor onun için 1 hafta daha 300 kalori ile beslenip ona göre arttırıp ya da azaltıcam sanırım ama çok takıntı yapıyorum ben :(

7. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    100 kalori artırarak haftada 600 gr alamazsın. 600 gr aşağı yukarı 4000 kaloriye denk geliyor. Tartıda vücudunun durumu önemli. Ne kadar yemek yedin veya tuzun vücudunda su tutması ve diğer etkenler 500-600gr artı veya eksi fark edebilir. Alman gerekeni alıyosan ama fazla yağlanıyorum diyosan, kalori miktarını farklı bi kaynaktan hesaplamayı dene, en detaylı kalori hesaplamayı bul daha yararlı olucaktır

8. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Kısa özet geçiyim şimdi şöyle .3300 kalori ile yaklaşık 20-25 gün arası beslendim ve 2.7 kilo almışım bu çok fazla geldi ve dedim 3200 kaloriye falan sonra 1 2 hafta böyle beslendim sanırsam sonra kilom düşmüş dedim 3300 ile devam ettim ama kiloma çok bakmadım ilgilenmedim sonra takıntı haline geldi ve geçen cuma ölçüldüm 72.1 çıktım ve dedim 3300 kalori ile ''düzgünce'' beslenip duruma göre arttırayım ya da azaltayım dedim.Ve bugün baktığımda 72.7 çıktı.Hocam önemli bi not veriyim dershaneye gidip geliyordum ben o aralarda mesela o zaman 3300 kalori yetersizken şuan evdeyim akşama kadar sadece spora gidip geliyorum o da otobüsle zaten sanırım şuan 3300 kalori kilo almam için yeterli yanlış mı düşünüyorum?Ve sanırım birazcık fazla geliyor olabilir.

9. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Kaç kilo aldığından ziyade kas/yağ/su üçlüsündeki değişim önemli. Ağırlık tek başına bir şey ifade etmiyor.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Evet kesinlikle ama haftada 600 gr alıyosam eğer bunun ne kadarı kas olabilir ki büyük ihtimalle su ve yağ olabilir gerçi su tutucak birşeyler yemiyorum full temiz ama kalorim fazla geliyor olabilir sanırım.178 boyundayım 72.1 kiloyum ve sabahtan akşama kadar evdeyim sadece spora gidip geliyorum otobüsle bunun için 3300 kalori çok gelmiş olabilir mi?Çok mu takıyorum ya acaba ben çünkü şimdi diyorum kendime 1 hafta daha 3300 kalori ile besleneyim sonra duruma göre artırır /azaltır ya da aynı bırakırım diyorum sonra ya şu gün yürüyerek gidersem daha fazla almam gerekir mi? Ya da ne biliyim hafta sonu dershanem var mesela dershaneye gidip gelicem yine arttırmam gerekir mi kalori mi biraz daha böyle ufak ayrıntılara çok pis takılmış durumdayım ve bu beni yıpratıyor :(

Sayfayı Paylaş