suplement takviyesi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve free22 tarafından 17 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. free22

free22 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    evet haklısın aldığım gainer zaten bitmek üzere ve bundan sonra protein+glutamine+creatine kombinesi yapıcam.dediğin gibi seneye kadar bulk kalmak çok mantıklı ama peki yaza doğru göbek için 1-2 ay göbek için hafif bi diyet yapsam nasıl olur.

2. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    sımdı bulk olarak kalıcaksan dıyete hıc gırme cunku her yaptıgın dıyette ve kardıo da bır mıktar kas kabı olucaktır amac seneye yaza daha ıyı bır vucutsa bence bu yaz ne dıyete nede kardıoya gerek var;)

Son düzenleme: 2 Şubat 2009
  3. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    bulk'ı abartmamak lazım zaten, göbeğin seni rahatsız ettiği yerde ufak bir definasyon daha doğru bence öteki türlü alıp başını giden göbeği ilerde eritmesi çok daha zor olur. bir de keşke 1 haftada o kadar abartıp 4 kilo almasaydın, en az 3.5 kilosu yağdır çünkü onun, gainer'ı o ara fazla kaçırdın heralde.

4. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    bence bulk donemıde olsa gaıner kullanmamak gerekır cunku ıcerısındekı karbonhıdratların cogu basıt seker ve buda hızlı -kalıtesız kılo almaya yol acıyor bence hangı donem olursa olsun proteın tozu kullanılmalı

5. free22

free22 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    evet sanırım abarttım birden kilo alıcam diye biraz daha ölçülü beslenmem gerekiyo bencede.dediğiniz gibi protein ağırlıklı beslenmek işin püf noktası

6. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    hayal kırıklığı

bsn nitrix-noxplode-cellmass, muscletech nitrotech, optimum casein protein
    kombınesı yapıyorum. yaklasık 3 hafta oldu. benım anlamadıgım sey şu. şımdı bı yeme duzenınız var 4 öğun yıyorsunuz. ogunlerınızde fena degıl, kalıtelı beslenmeye calısıyorsunuz. sonra yeme duzenınızı degıstrmeden ekstra olarak yukardakı kombıneyı eklıyorsunuz. bakıyorsunuz ne kılonuzda ne hacımde bı degısıklık yok. tuhaf bı durum. dusunsenıze yeme duzenınızı degıstırmeden artı olarak kombıne eklıyorsunuz ama bakıyorsunuz degısıklık yok (ant dakı pupm etkısı harıc). ee aldıgım bu suplementler vucutta nereye gıdıyor o zaman? bana tuhaf geldı.

urunler ılgılı bı ıkı not: nıtrotech cok ağr bı tad. ıstah kesıyor. cellmass ıctıkten 3 saat sonra bıle hala agzıma tadı gelıyor. nıtrıxı off gulerde bıle kullanmak ıcın 360 tablet aldım ve off gunlerdede 9 tablet kullnıyorum ama bekledıgım etkıyı goremedım. optımum caseın gece yatmadan kullanıyorum ama hacımde artık olmadıgına gore gece aç kalsamda olurmus.

kombıne genel olarak cıddı ıstahımı kapatıyor. ozellıkle ant sonrası cellmass 30dk sonra 2 olcek nıtrotech alıp 1 saat sonra aksam yemegıne oturuyorum ama cıdden yemek yemek ezıyet oluyor.

saygılar.......

7. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Anlattıklarına göre tek sorun antrenman sisteminde olabilir. Aklıma bundan başka birşey gelmiyor.

Belki supplementlara çok güvenip çok ağır çalışıyorsundur veya yine fazla güvenip az çalışıyorsundur.

Biraz daha ne yaptığından bahseder misin?

therion bunu beğendi.
  8. free22

free22 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bence biraz fazla yükleniyosun kendine.bi hafta ara vermeyi denesen ya da aldığın ürünlerin zamanlarını değiştirsen ya da programını değiştirsen mutlaka bi değişim olur bence.bir de uyku düzenine falanda dikkat ediyo musun o da çok önemli eğer bi verimlilik alamıyosan hala bence 1 hafta ara ver spora.belkide over-training durumundasın.bende gainer glutamine creatine ve whey kombinesi yapıyorum hemen hemen 2 hafta oldu sonuç gayet iyi.gözle görülür bi artış oldu sporu dengesiz bi şekilde yapmış olsamda

therion bunu beğendi.
  9. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    bu sporu yaklasık 6 yıldır yapıyorum. suplement kullanmamın mazısı nerdeyse 1 yıllık. 1 yıl once bsn kombınesıyle baslamıstım suplement olayına. gecen yıl bsn nıtrıx noxplode cellmass ve eas whey kullanarak 1 ayda cok cıddı olcu almıstım. bu yılda buyuk umıtlerle ve bsn ye gecen yıldan daha ıyı takvıylerle (proteın kalıtesını yukseltım nıtrotech aldım, ayrıca caseın proteın ekledım ve nıtrıxı 180 lık deıl 360 lık aldım) kombıneme basladım. ama sasılacak sey gelısme yok. antrenmanlarda cok yuklenmıyorum yada ne bılım suplement ıcme zamanlarım gayet duzenlı felan ama beklentılerın cok gerısınde kaldı kombınem. gecen sene 39.5 den 1 ayda 41 e cıkan kollar taaa yazın sonuna kadar (şubattan) o sekılde kalmıstı. kılom 89 dan 93 e cıkmıstı. tatıl donusu hastalık ıyı beslenememe felan derken kollar 40.5 a kılomda 90 cıvarıydı. ekımden berı hacımde tık yoktu. kombıneye guvendım ama sımdıde tık yok. valla bu gıbı durumlarda cıddı bı sekılde konstrasyonumu ve spor şevkımı yıtırıyorum.....

saygılar......

10. free22

free22 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    şahsen ben 1,5 senedir bu sporun içindeyim ve okuldan dolayı düzensiz bi şekilde yapan birisi olarak sana bi şekilde tavsiye vermek haddim değil ama aklımada bişeyler gelmiyor değil.mesela kombineye çok güvenmek ve ürünleri beslenmenin bi parçası olarak görmek gelişimi engeller gibi geliyo bana.geçen sene bahar aylarında bende optimum whey kullanıyodum ve universal amino 3001 kullanmama rağmen iyi bi gelişme gösterememiştim.şimdi düşündüğümde o dönemde gelişemememin nedeni bu ürünleri düzenli kullanabilmek için ana yemeklerden kesinti yapmamdı..belki seninde iştahın kapanıyodur ürünlerden dolayı.ben mesela whey proteini kesinlikle yemeklerden önce veya antrenmandan hemen sonra kullanmıyorum kullandığım zamanlarda 2-3 saat hiçbişey yiyesim gelmiyor zorladığım zamanda 10 dakikada yiyeceğim yemeği 40 dakikada bitirebiliyodum.bence doğal olarak beslenmeni maksimum düzeyde gerçekleştirirsen bu kombine gerçekten seni çok ileri bi noktaya taşır(6 senelik birikmide düşünürsek belkide benim hayal ettiğim vücuda sahip olman büyük bi olasılık) :) bence moralini iyi tut bu durgunluk belkide fırtına öncesi sessizliktir..

therion bunu beğendi.
  11. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Therion antrenman ve dinlenme rutinin hakkında hiçbir bilgi vermemişsin ki...

6 yıldır yapman birşey ifade etmiyor. Ne kadar süredir düzenli yapıyorsun, beslenme-dinlenme-antrenman, bu önemli. 6 senedir düzenli yapıyorsan tamam; ama birşey belirtmemişsin.

Antrenmanın hakkında biraz daha bilgi verirsen daha sağlıklı yorum yapılabilir.

12. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    6 yıldır duzenlı yapıyorum. steroid kullanmadım, suplement mazım ıse 1 yıllık. gelısım 6 yıla gore gerıde kalmıs olsada buna zaman ayırıyor olabılmem bıle bence gayet basarılı.
    antrenman: haftanın 3 gunu calısıyorum; p.tesı-cars-cuma. kombıneden oncede bu sekılde calısıyordum. (bu haftadan ıtıbaren p.tesı salı- persmb-cuma calısacagım). antrenman da genelde 1 saatı gecmem. tek bolge calısıyorsam 45 dk gecmem. genelde tekrar saymam. once aletsiz iyi ısınırım, sonra gırecegım bolge ıle ılgılı hafıf kılolarla cok tekrar yaparım ıyıce ısındıgım kanaatine varırsam pramıt sısmetıne baslarım. cok tekrardan asagıya ama gene saymam. gucum bıtınce bırakırım. ana hareketlerı 5-6 set yaparım.
    beslenme: 8 de kahvaltı-10 whey 1 ölcek-13 öğle yemegi- 16 pilav tarzı bıseyler - 18.30 noxplode- 19 ant - 20 cellmas - 20.30 whey - 21.30 aksam yemegı - 23.00 casein protein. (nıtrıx lerı yazmadım her yemekten 30 dk once alıyorum)

yemekle ılgılı sıkıntı iş yerınde öle kafama gore yemek yıyemıyorum. ozellıkle kahvaltı ıle öğle yemegı arası ve öğle yemegıyle 4 te ögunum arası acıkmama ragmen yemek ıcın zaman ve fırsat olmuyor.

saygılar.......

13. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    bir daha asla musceletech kullanmayacagım. muscletech ın ıcındekı bıseyler bana yaramıyor. hem metabolızmam bozuluyor hemde kullandıgım suplemenet bı ıse yaramıyor. daha once nanox9, vapor, halo kullanmıstım suanda nıtrotech kullanıyorum. bu marka cıdden bana yaramıyor mılletın ove ove bıtıremedıgı urunlerı alıyorum ama sonuc cıdden sıfır. hatta bazıları bagırsak sıstemı bozdu. usttekı msjımdakı kombıneyı eas whey ıle yapmıstım gecen sene. ne ıstahım kapanmıstı ne olumsuz etkısı olmustu hatta ve hatta cok ııde gelısme kaydetmıstım. sımdı onun yerıne nıtro var o kadar agırkı ıctıkten 3 saat sonra felan yemek yemek ıstıyorum. bıde gunle 6 olcek yazmıslar, mumkun degıl ıcemem. benım ıcın musletech urunlerı bıtmıstır bıdaha asla almam.....

14. free22

free22 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    işte en önemlisi vücudu tanımak bende universal ürünlerine alışamadım mesela her bünyede farklı etki yapıyo her marka.haklısın

15. free22

free22 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar optimum whey+weider amino 2200 kombinesi yapmak istiyorum amacım sadece kas arttırmak kilo alma olayının sonuna geldiğimi düşünüyorum ve şimdi sadece kas yapılanması. beslenmem iyi sayılır ve sizce bu ürünleri kombine etmem gereksiz mi olur yoksa bi tercih yapmalımıyım aralarında???

Sayfayı Paylaş