Steroidsiz ne kadar gelişebiliriz - Sınırı var mı?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve LordCommander tarafından 13 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. LordCommander

LordCommander Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Evet arkadaşlar çoğu kişinin merak ettiği bir konuyu güncel şekilde tartışmaya açayım dedim. Bu konu forumda daha önce açılmıştır büyük ihtimal ama ben rastlayamadım doğrusu. Eğer konu varsa bu silinebilir.

Steroidsiz ne kadar gelişim olur? Vücut şişer mi? Yani nerede bacağım kadar kolu olan adam varsa steroid kullanmış. Steroid kullanmadan birkaç yıldır body yapan tanıdığımın ise kası var ama bacağım kadar kolu yok mesela. Pek anlatamadım ama sanırım anlamışsınızdır. :) insan vücudunun şişme konusunda belli bir sınırı olduğu kesin, steroid ise bir nevi kas hücrelerini mutasyona uğratıyor gibi bir şey. Bu yüzden bu sınırı yok ediyor ve kas şiştikçe şişiyor. Haksız mıyım?

Ayrıca konuşmak için gittiğim bir salonda steroid i sormuştum. Kısa süreli kullanımda sorun olmayacağını söylemişti. Ve birçok kişi kullanıyordu. Sizce steroid in zararları abartılıyor mu?

Sadede gelecek olursak steroidsiz çalışma ile kaslar sizce ne kadar gelişir? Mesela kollar sadece biceps lerin belli olmasından ve bir miktar şişmesinden öteye geçebilir mi?

Ayrıca steroid kullanmadan kolların ince ve kaslı görünmesi yerine, iri yapılı kaslı görünmesinin yolu nedir? Bunu sağlayan bir antrenman programı ya da yardımcı supplementler var mı?

Ne kadar çok atrenman ve emek o kadar güzel vücut doğru bir tez ancak steroid alınmadan vücudun maksimum sınırını geçemez diye düşünüyorum.

Sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz?

(Söylediklerim yanlış olabilir, konuda bilgili değilim yanlışlarımı düzeltirseniz sevinirim.)

2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Steroidsiz de, yani doğal çalışmada elbette bir sınır var. Kabaca bir sınır tabi. Kilona göre, bench press ya da deadlift de, kuralına uygun şekilde ne kadar kaldırabileceğin aşağı yukarı bellidir. İlk başta hızlı ilerlersin, sonra doğan sınırına yaklaştığın da ilerlemelerin çok az olur.
    Kilon arttıkça, oran düşer. Mesela 60 kilo bir sporcuysan, bench presste doğal sınırın 140-150 kilo arasındadır. Kilonun yaklaşık 2,5 katı...Ama kilon 120 kilo ise, kabaca en fazla 220-230 kilo arasında bench yapabilirsin. Yani ağırlığının 2 katı kadar bile değil. Kilo arttıkça oran düşer. Ama bunlar doğal olarak. Ve genetiği sağlam kişilerin iyi bir beslenme ve çalışma ile ulaşabilecekleri sınır.

3. LordCommander

LordCommander Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Güç konusunda kesinlikle haklısınız. Doğal olarak da vücut epey gelişebilir, bir sınıra gelince çok fazla üstüne çıkamazsınız. Ama benim merak ettiğim daha çok görünüş açısından. Doğal olarak steroidsiz bir programla ne kadar şişmek mümkün? Kolları ince olup kaslı olan insanlar ile kolları iri olup kaslı olan insanların arasındaki tek fark genetik mi yani? Yoksa belli bir antreman programı ya da supplement in katkısı var mı, ya da kollarda gördüğümüz o aşırı irilik steroid in bir etkisi mi?

4. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Kolları büyük olmak için steroide gerek yok :) doğal olarak da steroidli olduğu söyleneer olduğuna göre steroidsizde çok ilerlenebilir. Yarışmalar için hazırlanan kişiler kadar (mesela 100 kg kas kütlesi :D ) doğal olamaz belki. Ama yinede doğal şekilde bacak kadar kolun olabilir :) ve sırrı antreman felan değil daha çok sabır :) 1-2 yılda olcak iş değil çünkü :D

5. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    kas gelişimnde olsa bile sınır powerliftingte yok doğal olarak nereye gideceğinizin sınırı yok herkes 180 doğal geçilmez derken geçtim 200 basılamaz denilirken yaşar hoca bastı bende yapacağım 200 kg yi uğraşıyorum powerliftingte sınır arama her platonun bir sonu vardır powerliftingte aksini söyleyene inanmam şahsen

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yanlız yaşar hoca dediğin kişinin kür yapmadığını kesin bilmek imkansız.

7. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;
    - Forumda steroid konuları 'Doping ve Hormonlar Bölümü' dışında konuşulması yasaktır!

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş