Squat Yapamıyorum !?!?!? Kramp Sorunu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve banacetoderler tarafından 22 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. banacetoderler

banacetoderler Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    kırşehir
    Daha Geçen Aklıma Geldi İnternete Yazayım dedim hakkında hiç bi araştırma bilgi falan yok. Hafif,Ağır Ağırlık Hiç Fark Etmiyor ne zaman squata girsem ağırlık yüklendiğim zaman ayak parmaklarıma kramp giriyor anlamıyorum squat yapamiycakmıyım ben ya :d

2. banacetoderler

banacetoderler Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    kırşehir
    :(

3. HG!

HG! Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Barı alışınızda, başlangıç pozisyonunuzda bir sıkıntı olabilir. Aslında her şey olabilir sadece bu şekilde tahmin edilebilir.
    Duvarda squat egzersizleri yapmanızı öneririm bir süre. Özellikle yüzünüzün duvara dönük olduğu hali ile formunuzu baya geliştirecektir.
    Ağırlıklı halinizin videosunu çekip kendiniz de analiz yapabilirsiniz, formunuzdan kaynaklanan bir problem ise tabi.

4. banacetoderler

banacetoderler Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    kırşehir
    pozisyonumda bi sıkıntı olduğunu zannetmiyorum ama ergenlik zamanlarımda birden 20-25 cm boy arttım ve bacaklarım o zamandan sonra çok zayıfladı zamanında atletizm taekwondo basketbol gibi sporlarla uğraşmış olsam dahi diz üstü otururken bile yerde 1 dakikadan fazla duramıyorum hiçbir şey olmadan squat yaptığımda sıkıntı yok ama barı tuttuğum anda kramp girmeye başlıyo anlamış değilim yahu

5. banacetoderler

banacetoderler Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    kırşehir
    Sorunumu Sonunda Çözdüm @HG! Gerçekten de pozisyonumda bir sorun varmış ayaklar normalden biraz daha açık ve v şeklinde durduğu için bütün yük ayaklarıma biniyormuş ne bu yüzden kramp giriyormuş smith machine de doğru pozisyonda çalışmaya başladım ve artık kramp sorunum yok.

6. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Polemik yaratan mesajlar silinmiş ve gerekli cezalar verilmiştir. İyi forumlar

Sayfayı Paylaş