Squat Bacak ve Kalçayı İnceltirmi ? [ACİL]

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve sempohakan tarafından 29 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sempohakan

sempohakan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar salonda 3 tane bacak hareketi yapıyorum. birtanesi squat-diğeri yüzüstü yatıp ayagımı demıre takıp kalcama dogru kaldırıyorum-diğeride koltuga Oturup düz sekilde kaldırıyorum.bunların hepsi agırlıkla tabi.yaklasık 35-45 kilo arası kaldırıyorum.sımdı ben bacak ve kalcayı eritmek ıstıyorum bunlar isteğime cevap verirmi yoksa bacağı falan dahamı kalın yapar ?

2. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    İnceltmez. yağları yakarsın önce iyi bir diyet ve programla, ortaya çıkan senin genetiğindir.

I believe in Fitness

3. sempohakan

sempohakan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam sımdı bu yaptıgım bacak hareketleri ne işe yarıyor tam olarak

4. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Hamstring ve kalça egzersizleri. Yoğunluk set tekrar sayısına göre degisir ne ise yaradığı. Kilo pek anlam ifade etmez, senin kaslarına bindirdiğin yoğunluk önemlidir.

I believe in Fitness

5. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    ilk yaptığın hareket squat compound bir hareket.bacağa hacim ve güç,vücuda da genel olarak güç veren bir hareket.yapılış şekline göre biraz değişir fakat aktif olarak quadları çalıştırır.bunun yanında hamstringler,glutes(kalça kasları) ve bacağın iç-dış kısmında bulunan dengeye-güce yardımcı daha küçük kasları çalıştırıyor.ardından yaptıgın hareket leg curls.bu da aktif olarak hamstrings(bacağın arka tarafındaki)kasları çalıştırıyor.sonrasındaki yaptıgın hareket de leg extensions.o da quadları çalıştırıyor,izole ediyor.

eğer amacınız bacağı kalçayı inceltmekse vücut yağ oranınızı düşürmeniz lazım.yani yağ yakmanız lazım.bunun için de yaptığınız hareketlerden çok beslenme şekliniz önemli.

boy-kilo-spor geçmişi gibi genel bilgiler alırsak daha kesin şeyler söyleyebiliriz.

6. sempohakan

sempohakan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. boyum 1.65 kilom 72.daha önce 1 yıl vücut geliştirme yaptım ama yemeğe önem vermedim.kola abur cubur fast food herseyi yemeye devam ettim.bu 1 yıl süre ıcınde gögüs,kollar ve omuzum baya gelişti yemeğe önem vermememe ragmen. daha sonra sporu bıraktım 1.5 yıl hiç bir spor dalıyla ugrasmadım tabi abur cubur vs yemeye devam ediyorum.şimdi gogusler hafif indi ama hala var tabi kas.kollar ise ne hikmetse kürdan oldu omuzlar aynı dıyebılırım.suan ;
    kahvaltı : 1 dilim kepek ekmeği-domates-zeytin-salata-portakal suyu
    hergun uyguluyorum bunu
    aksamları : 1 dilim kepek ekmeği-bir kase çorba-su-hiç yağ koyulmamıs bir tabak yemek yiyorum

spor salonuna 3 gun once basladım suan o dediğim bacak hareketlerini-15 dk bisiklet-20 dk koşu bandında yuruyus ve tempolu kosu-40 mekik-sonrada barfiks aletine çıkıp dizlerimi kendime dogru 40 kere cekiyorum sonrada duz sekılde 40 kere kaldırıyorum

bu beslenme ve yaptıgım hareketlerle yagları 3 ay gıbı bır sure ıcınde eritmem mumkunmu ? (yagdan kasıt göbek kalça ve bacak) spor salonu ılgılı deil bende kendımce bunları yapıyorum.cevap verirseniz cok sevinirim

7. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    tüm beslenmeniz bu kadar mı?maalesef hemen dönmeniz gereken yanlış bir yoldasınız.kilo vermek demek aç kalmak demek değil,yiye yiye hatta istediğinizi yiye yiye kilo verebilirsiniz.eminim ki sadece bu kadar değildir fakat buna benzer şekilde çok düşük kaloriyle beslenmeniz durumunda çok çok miktar kas kütlesi kaybedersiniz,ileride de buna çok üzülürsünüz.kaş yaparken göz çıkarmak bu.

8. sempohakan

sempohakan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cidden 20 gundur böyle beslenıyorum,baska bir lokma agzıma bısey surmedım.sımdı bu besın programı ve salonda yaptıgım hareketlerle yag veremezmıyım cıdden hocam

9. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    olay burada yağ yakmak değil,sağlıgınızdan olursunuz.kas kütlenizi çok kaybedersiniz,bu da istediğiniz sonuç olmaz.çok zayıf düşeceğiniz için yağın yanında çok fazla kas yakarsınız,bu da yağlar gittikten sonra kötü bir görüntü çıkmasına neden olur.

görünüşle ilgili sebepleri bırakalım,dediğim gibi hiç sağlıklı degil.beslenmeyi araştırmanız lazım,en azından günlük 2000 kalori seviyesine çıkmanız lazım ve yeterli proteini almanız lazım.resmen protein almıyorsunuz,şu an yaptığınız gerçekten yanlış.

Sayfayı Paylaş