sportmenler bi bakıverin

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve bayan x tarafından 16 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. bayan x

bayan x Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sevgili sportmen arkadaslar bana da bi yardimci olursanız coookk mutlu olurum. Oncelikle boyum 170 kilom 66.5 metabolizma yaşım 25 , bazal metabolizma hizim1516 , yag oranim % 29 . Haftada 6 gun en az 50-60 dk eliptik bisikletle spor yapıyorum ve ort hareketli bi iste çalışıyorum. Gunluk kalori alimim 1500 gecmiyor ve genel olarak sut peynir yumurta gibi urunler tuketiyorum, ekmegi hayatimdan cikarali oldu baya, tek dayanamadigim nokta şekerli gidalar, onlari da aldigim gun yine dikkat ediyorum kalori alimima. Simdi bnm sorunum su ki 3 haftadir uyuz bi diyetisyene gidiyorum ilk 2 hafta da 0.8 kg yagdan gitmis kilo sabit, son bir haftada 0,8 yagdan gitmiş kilo 0,3 kg oynamis ve su atimi vs hic olmamış. Cok afedersiniz ama bu tartinin bana garezi falan mi var gr oynamiyor , lutfen bi bilen biseyler yazsin kafayi yemek üzereyim ; (((

2. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Muhtemelen tanita cihazi ile olcum yapiliyor bu tur aletlerin hepsinde ciddi yanilma paylari mevcuttur cok dikkate almayin, sadece kardio ile tam olarak verim alamazsiniz agirlik calismaniz gerekiyor.

Sic Semper Tyrannis

3. bayan x

bayan x Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Evet o cihazla olcum yapildi bana.Peki evde ağırlık nasil calisabilirim vede o 3 haftada değişmeyen tartinin ibresi ne zaman değişir? ?

4. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bu tamamen beslenme ve egzersiz duzeninizle ilgili evde agirliginiz yoksa ancak oz agirliginizla yapabileceginiz egzersizleri tercih edebilirsiniz buda bir yere kadar fayda saglar, siz tabiri caizse yuzup kuyruguna yani zor olan bolume gelmissiniz, kardiyo icin hiit seklinde kullanin eliptigi 1 saat kullanmaktansa, beslenme duzeninizi 1500 kalorinin %50 sini kaliteli karbonhidrat %40 protein %10 yag olarak ayarlayin, 2 hafta takip edin bu sure sonunda 0.5 gr kayip olmazsa degeri 100kcal daha asagi cekin, surekli bir dirence maruz kalmadiginiz surece evet kilo verebilirsiniz ancak ayni zamanda mevcut kas kutlenizden de kaybederek vasat bir sekilde yasaminiza devam etmek zorunda kalirsiniz...

Sic Semper Tyrannis

Bekci bunu beğendi.
  5. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
  6. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    geçenlerde tvde bir hanım çıktı. bu hanım yavaş yavaş kilo almaya başlıyor, geliyor 85 te takılıyor kilosu. aylarca 85... yiyorum yiyorum, gene 85, diyor..
    sonra doktora gidiyor, doktor tartıya çıkarıyor, 115 kilo geliyor. meğer evdeki baskülü 85 kilo kapasitesi varmış ve üstünü göstermiyormuş. bizim hanım abla şişmiş ama kendini 85 sanmış hep... neyse sonra geri 70 lere düşüyor...
    tartılara pek güven olmuyor.

Bekci ve Balboa7 bunu beğendi.
  7. bayan x

bayan x Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ya arkadaşlar ben yukarıda yazılanları ve + netten uyguladığım bilgileri uyguladım , bir hafta boyunca sadece bir tane çikolata yedim , protein tozunu öğle yemeği yerine kullandım ama afedersiniz bi b*ka yaramadı hatta kilo almışım ben anlayamıyorum, boşuna mı spor yapıyorum? boşuna mı kendimi yiyeceklerden alıkoyuyorum acaba ?????
    günlük menum bu mesela
    sabah : 1 haşlanmış yumurta
    arada bir tane 2 si 1 arada
    öğle:79 gr. protein tozu(spordan önce ve sonra ikiye bölüyorum)
    ara: 1 adet meyve
    akşam : yağsız salata, 2-3 kaşık bulgur pilavı ve yapılan yemeğin yağsız kısmı
    yatmadan 1 adet meyve + 2 si 1 arada
    yardımmmmmmm lütfen :(:(:(

8. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
  9. bayan x

bayan x Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hahahaha çok komik cidden , eğer parasını gönderirsen bende bu kadar kendimi sıkmadan mutlu mesut yağlarımdan kurtulurum.
    eğer mesajımı dikkatli okuduysan zaten denilenlerin çoğunluğunu yaptım diyorum , ama ortada ya bnm yanlış anladığım bi durum var yada vucudumla ilgili bi problem

10. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Gerilmene gerek yokta yazılanlar işe yaramadıysa uygulamada sorun yaşamışsın demektir onu belirtiyordum aslında.

11. bayan x

bayan x Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ama günlük menümü yazdım ve hergün bir saat eliptikle koşuyorum bazen hızı yükseltip bazen düşürüyorum. matematiksel olarak yakılan kcal>alınan kcal ise kilo verimi gerçekleşmez mi? artık matematiğe inanmıyorum :confused::confused:

12. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    doktorlar diyor ki, vücudu aç bırakmayın, vücudu aç bırakırsanız, o vücut her öğünde aç kalacağını hesap edip, aldığınız her kaloriyi hapseder. stoklar, yakmaz. tabi doktorlar çok şey söylüyor, ama duruma bakılırsa, burda doğru söylüyor. :) abla sen 400-500 kalori ile akşamı ediyorsun. onun da yarısı tozdan..

13. bayan x

bayan x Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Napim peki kardeş bu konuda deneyimliysen bi yol göster , protein tozunu alinca doyuyorum zaten . Bazen menume ekstradan süt yogurt + taze havuc falan yiyorum , hemen doyuyorum :$

14. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    bilemedim ki napsak. tabi erkek bayan yapılarımız farklı. her gün 5 yumurta, peynir yoğurt, en az 100 gr tereyağı, 1 tam paket şehriye yahut makarna, yarım kilo tavuk, ayçekirdeği, elma ayva yiyorum, süt içiyorum. yok, 1 gr artmıyor benim kilo. bu yediklerimi azıcık azaltsam, kilo vermeye geçeceğim mazallah. ama sen de spor yapıyorsun. fakat bu yediklerin spor yapmayan bir bayan için bile çok az. sen yine de biraz arttırsana şu yediklerinin miktarını?

15. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Beslenme duzeninizde elle tutulur protein yag ve karb yok, aldiginiz proteinide sadece wheyden aliyorsunuz ben size daha once 50/40/10 tablosunu verirken kastettigim kesinlikle bu degildi !!!

Sic Semper Tyrannis

16. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    ya yoksa benim de mi baskül bozuldu? Allah vere de 110 kiloya çıkmış olmayayım. hergün bakıyorum, 86 geliyor.

17. bayan x

bayan x Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Zannedersem hayatimda hic diyet yaparak kilo veremedigim icin yemek yemeye korkar oldum. Benim bu zamana kadar kilo verdigim sayili zamanlar var onlarda (belki inanmazsiniz )depresyon etkisiyle gunluk 1 tane 2si1 arada ve 1 avuc kuruyemiş yedigim zamanlar. Istesemde bu tabuyu yikamiyorum yani. Dedigim gibi 2 bardak su icsem karnim doluyo ustune biseyler yiyecek yer kalmiyo ; $

18. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Sadece kiloya bakmayın, göğüs, kalça, bel, basen çevresini mezurayla ölçün. Bir de 1 ay çok kısa bir süre, zaten çok fazla kilonuz yok, en az 2-3 ay beklemeniz lazım. Çok kilo fazlalığı olanlar hemen 1 ayda 4-5 kilo veriyorlar.
    Bir de diyetiniz sağlıklı değil, protein görmüyorum (et, tavuk, balık), sağlıklı yağlar yok, tahıl yok, sabah tam tahıl 1 dilim ekmek yiyebilirsiniz, yatmadan önce meyve yemek de yağlanmaya sebep olabilir, karbonhidratları gündüz yemeniz gerekiyor.

19. bayan x

bayan x Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    öncelikle cvp yazdığınız çok teşekkür ediyorum. gelgelelim son mesajı yazdıktan sonra yaptıklarıma ilk olarak 4 günlük bir ketojen diyet yaptım fakat yüzümü gözümü sivilceler basmaya başladı o yüzden bırakmak zorunda kaldım. Ardından en iyisi az yiyeyim ama herşeyden yiyeyim mantığıyla devam etmeye karar verdim ve pazartesinden itibarende öyle devam etmeye çalışıyorum. yeme düzenime gelirsek
    sabah haftaiçi: 1 ölçek whey+1 yumurta , haftasonu : yumurtalı salatalıklı sosisli bildiğimiz kahvaltı
    öğle: evde ne piştiyse yemek yoksa genel olarak salam, sosis, kaşar, beyaz peynir, yumurta vs+ 1 ölçek whey yada 1 ölçek casein
    akşam : zeytinyağı çok olmayacak şekilde salata+ sulu yemeğin yağsız taraflarından + bir kaç kaşık bulgur pilavı , yatmadan önce 1 ölçek yada yarım ölçek casein
    not: yemeklere kesinlikle kendi zetinyağımızdan hariç yağ katılmıyor %100 doğal yani.
    aralarda 2 si bir arada yada kervansaray kahvesi(bir pors. 20 kcal).
    elimden geldiğince şekerli ve unlu gıdalardan uzak durmaya çalışıyorum.
    önceden çok fazla su içemezdim ama şimdi günlük 2-3 litre bitirmeye çalışıyorum , sizce su bu kadar önemli mi? umarım öyledir .....
    gelgelelim incelme konusuna ; eliptikle çalışmaya başladım başlayalı kesinlikle bacak bölgem fena şekilde inceldi, bir kaç gündür de karın bölgemde ağrı hissediyorum acaba kaslar geliştiğinden olabilir mi?
    diğer bi husus da ; bazı yazılarda kardiyo çalışmalarında arada kasların gelişebilmesi için hafta da 1-2 gün spor yapmayın diyorlar doğruluk payı nedir? eğer o günler kardiyo değil de pilates yapsam nasıl bi kar yada zarar durumu olur?

20. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Diyetisyen tartıları %90 hatalı ölçüyo,ben 109 kg yim yağ oranı %16-17 çıkıyo arkadaşım 70 kg onda %18-19 çıkıyo,boşuna dert yapmayın yani,aynadaki görüntünüze odaklanın

Sayfayı Paylaş