Spordan sonra basketbol vs. hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mfatanur tarafından 19 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mfatanur

mfatanur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar 1,5 saatlik vücut geliştirme antrenmanından sonra basketbol oynamanın yararı, zararı ya da herhangi bir etkisi olur mu?
    Bir de yeterli vaktim olmadığı için haftada ancak 3 gün spor yapabiliyorum. bu üç günü; göğüs - biceps, sırt - triceps - omuz, bacak - bel diye ayırdım. Evde olduğum geriye kalan günlerde ise karın antrenmanı uyguluyorum. Sizce doğru kombinasyonu seçebilmiş miyim?

2. Headbanger.

Headbanger. Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Kardeşim hiç bir zararı olmaz lakin çok çok iyi beslenmen gerekiyor supplementlere bel bağlama antremandan önce protein tozu içerim olur falan deme sakın. Bende basketbol oynuyorum. Ağırlık antremanlarından sonra yapılan basketbol antremanları genelde daha verimli olur :) Şut falan attığın zaman panyayı taşlarsın sadece o kadar ki da şut kalibrasyonunu dengelemeye yardımcı olur uzun vadede ;) Birde sakatlanmamak için çok çok özen göstermen lazım bacak günlerinden sonra özellikle :)

3. mfatanur

mfatanur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Evet katiliyorum bence de verimli oluyor spor sonrasi basketbol oynamak ama tabi aklimda soru isaretleri oluyor hani kas gelisimine negatif etkisi olur mu diye. Peki programim icin bir yorumun var mi? :)

4. Headbanger.

Headbanger. Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Negatif etkisi olmaz benim yorumum bu şekilde yani NBA 2K15 tabiri ile açıklamak gerekirse "ripped" olmak için yararlı hatta :D Program da hangi hareketleri yaptığın kaç tekrar yaptığın hangi ağırlıkla yaptığın vs. önemli birde benim tavsiyem Sırt - Triceps - Omuz üçlüsünü değiştirmen olacak Sırt - Triceps ve bir sonraki antremanda Bacak - Omuz yapman daha yararlı olacaktır diye düşünüyorum

5. mfatanur

mfatanur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Peki bu yararli bilgiler icin tesekkurler iyi forumlar:)

Sayfayı Paylaş