Spora Yazılmayı Düşünüyorum

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Guy Fawkes tarafından 14 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Guy Fawkes

Guy Fawkes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle merhabalar, aranıza yeni katıldım. Bu kış spora yazılmayı düşünüyorum ancak bazı kafama takılanlar var. Öncelikle boyum 1.65 civarında ve 40 kg gibi oldukça rahatsız edici bir kilodayım - lise ikideyim bu sene. Yani ilk amacım kilo alabilmek; zaten başlarsam hocamdan beslenme programı isteyeceğim. Boyum da kısa olduğu için biraz tedirgin oluyorum acaba etkiler mi diye. Boy biraz da genetiğe bağlı olduğu yine de için çok sorun etmiyorum, onu tehlikeye atacak kadar ağır çalışmam.

Bu kiloda başlamamın bana bir faydası ya da zararı olur mu? Yani gerçekten çok çok az. Fazla hareketli olduğumdan yakıyorum ya da metabolizmam hızlı, bilemeyeceğim. Daha önce gittiğim doktorlar vücut yapımın böyle olduğunu söylediler. Spor+ beslenme+ uyku üçlüsüyle kilosu ideal, yerinde bir vücut yapabilir miyim? Şimdiden teşekkürler, iyi bayramlar :D

2. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Yapabilirsin tabi vucüt kalorini hesapla ve kilo almak istiyorsan bunun üstünde kaloriler al. Örneğin 2000 kalori yakıyorsan her gün 2500 kalori almaya çalış. Ama kaliteli karbonhidratlar ye örneğin bulgur pilavı esmer pirinç makarna tarzı şeyler yemen gerekiyor. Ve en önemlisi öğünlerini kaçırmadan yemen gerekiyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. Guy Fawkes

Guy Fawkes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yorumunuz için teşekkür ederim.

4. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Dogru beslenmek icin hocayi yada kisi beklemene gerek yok. Aslinda bunu ogrenmek ve uygulamak senin gorevin. Nasil beslenecegini kendin de ogrenebilirsin.

Tabii bu kadar dusuk kiloyla spor yapmak iyi degil. Hayatinda spor yokken kilon cok dusuk seyrediyorsa spora basladigin zMan bu beslenmeyle ilerlemen dogru olmaz. Simdiden ogunlerini ve yedigin yiyeceklerin miktarini artir kilo al

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Guy Fawkes

Guy Fawkes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Benim vücut tipim ektomorf. Yani istesem de kilo alamıyorum. Siz kilo al demişsiniz ama sorunum o zaten, kilo almıyor vücudum. Afedersiniz, hayvan gibi yemek yediğimde bile kilo alamıyorum, alsam da hemen kaybediyorum.

6. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;
    - Daha önce benzer bir konu açılmıştır.
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.
    Link :
    https://www.bodyforumtr.com/threads/yeni-başlayanlar-için-beslenme-tekniği.8692/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/1-yıldır-yapıyorum-ama-gelişemedim.111087/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/kilo-almak-isteyen-biri-için-antreman-nasıl-olmalı.109552/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/kilo-almak-İçin-fitness-yapıyorum-beslenme-programı-Önerir-misiniz.109242/

Arama Kelimeleri : kilo almak,hacim kazanmak,beslenme,kalori takibi,yüksek kalori.

Yukarıdaki arama kelimelerini arama bölümündeki "sadece başlıklarda ara" sekmesini tıklayarak aratınız. Çıkan arama sonuçlarından sorunuza en uygun bulduğunuz başlığı inceleyiniz.Aradığınız cevabı bulamadığınızı düşünüyorsanız dahi sorunuzu o başlıkta sorunuz.Çok özel bir durum olmadıkça yeni başlık açmayınız.Aksi takdirde başlık kirliliğine neden olursunuz.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş