Spora basliyorum yardimlariniza ihtiyacim var

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve litaxxpo tarafından 14 Mart 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. litaxxpo

litaxxpo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba abilerim cogunuzun yasi benden buyuktur yasim 17 lise 2 ogrencisiyim artik saman hayati yasamaktan sıkıldım ve spor salonuna yazilmaya karar verdim.

Boy : 1.84
    Kilo : 70

Oncelikle bunu 2-3 ay boyunca devam ettiricem ve gercekten sekil almaya baslarsa 1-2 sene boyunca devan etmeyi dusunuyorum sormak istediklerim sunlar ,

Oncelikle 2-3 ayda gogus,kol ve karinda hafif sekillenne olurmu yani giydigim t shirt yapissin istiyorum sık bir vucudum olurmu ?

Diger bir sorum salon + sauna olarak basliyorum herhangi bir zarari veya yarari varmidir.

Son sorum ise protein tozu alarak baslamayi dusunuyorum sizce almalimiyim simdiden tesekkurler :)

2. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle, BB sabır sporudur.Keşke yukarıdaki sabit konuları okusaydın.Evet 2-3 ayda birşeyler olur ama seni tatmin etmez.İstediğin seviyeye gelmen için sabır, sabır, sabır.1 sene ver kendine en az.Protein tozu aldın başladın.Yarın vucudun geliştikçe daha fazlasını isteyecek o zaman ne yapacaksın?KEndine protein ağırlıklı bir beslenme düzeni kur ve ilk 3 ay protein tozu gibi şeylere girme.Beslenme düzeni çeşitli konularda var ama direk konu içinde vermek forumda yasak.

3. regerenist

regerenist Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Gerçekten protein tozu hakkında ne söylüyorlar anlamıyorum lütfen bunu kişisel algılama fakat insanlar protein tozundan çok şey bekliyorlar bence.En az 2 ay normal beslenmeni oturt kilonun 1.8-2 katı kadar protein almaya çalış anladığım kadar yağsız vücudun var yani amacın büyük ihtimalle kilo almak olucak bu yüzden bulgur,pilav bunları her öğününden eksik etme amacın kalori fazlası yaratmak yani ama çokta fazla değil ayarında yemen gerekli bunları.Birde abur cubur burger king vs. bunları kesinlikle çıkart hayatından.Son olarak sabah sütle yulaf ezmesi yiyebilirsin yanında lor yumurta vs forumda var beslenme tarzları.Kafana takılan birşey olursa bildiğim kadarıyla cevaplarım başarılar.

4. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Protein tozuna şöyle örnek vereyim sana.Benim etrafımda da var bir kaç genç, spor salonuna gidiyorlar.Gittikleri spor salonunda daha ilk aydan protein tozuna dalmışlar.Şimdi millete akıl veriyolar, protein tozu sayesinde böyle olduk, onu kullandık bunu kullandık.Eğer burada bir kaç kişi varsa, mutlaka başka yerlerde de böyle gazlar veren arkadaşlar vardır.İşi bilenler zaten protein tozuna yaklaşmıyor ilk 3-4 ay ama bir de etrafında bir kaç kişiyi görünce hemen ooo protein tozuna abanayın hemen vucudum çıksın falan diye düşünceler ağır basıyor bu sefer.Genç arkadaşlarımızı bu tip suplementlere yönelten de bu tip bilinçsiz davranışlar aslında.Düşünsene, bir tv programında bile basmışım amino asiti şişrmişim abdominalleri diye bas bas bağırıyor adam.Eminim şu anda amino asiti mucize ürün diye düşünenler fazlasıyla vardır o programdan sonra.

regerenist bunu beğendi.
  5. litaxxpo

litaxxpo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam ben asiri bir vucut istemiyorum acikcasi yani vucudum sıkı gozuksun yeterli giydigim t shirt yapissin yeterli.Karin bolgemde cok hafif yaglanma var kilo almak icin gidicem yorumlara bakilirsa ilk 1-2 ay toz kullanmami onermiyorsunuz.

6. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    3 ay sadece protein tozu değil hiç bir suplement kullanımı önerilmez.

Spor salonuna gideceksen sana düzgün bir beslenme düzeni ki beslenme düzeni kuma koyduğun çimento gibidir, yanında düzgün bir spor programı verilirse güzel sonuçlar alırsın.Fakat bu spor sabır işidir.Emin ol 3 ay sonunda bir çok şey elde edersin ama vucudun daha yeni yeni şekillenmeye başlar.Ama 1 sene sonunda ciddi anlamda hoşuna giden hatta çevrende görüp imrendiklerinden daha iyi bir vucuda bile sahip olma şansın olur.Kendine 3 ay verme, en az 6 ay ver devam kararı vermek için.

7. regerenist

regerenist Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    He birde çok büyüyecem diye korkmayınız zaten büyümekte çok kolay değil :)

torifonta bunu beğendi.
  8. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Ya ben sıkı bi vücut istiyorum , öyle çok şişmek istemiyorum, t-shirt ten belli olsun tamamdır:). Ya arkadaş siparişlemi oluyor bu iş, tozu da kullansan onuda kullansan bunu da kullansan çabuk şişme diye bi olay yok. Sabretmeyi, tüm beslenmeni bu işe göre ayarlamayı göze alamıyorsan başlamaman kendin için daha iyi olur. Benim bir sürü , Ya işte 1-2 ay gittimde şimdi gitmiyorum, bıraktım! diyen arkadaşım var. Sabret, ye, çalış, dinlen ve sonra hepsini tekrar et, bu işin olayı budur, başarılar.

9. smaug

smaug Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba ben 20 yaşındayım. foruma yeni katıldım. kilo kaybım oldu ve kilo almak için diyetisyene gittim ancak kilo alırken göbek yapmak istemiyorum bunun için fitness a gidip de kilo almam mümkün mü ? boy:160 kilo:36 orantılı şekilde kilo almak özellikle göbek yapmamak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

10. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

BodyForumTR Kullanım Kılavuzu - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş