Spora Başlıyorum Tavsiyeler?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve newuser tarafından 12 Eylül 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. newuser

newuser Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar. Yaşım 18 bu sene üniversiteye hazırlanıyorum ve yurtta kalacağım salonumuz var ama hoca yok. Boyum 175
    Kilo 93
    4-5 aylık bir spor geçmişim var ve yazları da çalıştığım için gücüm kuvvetim yerinde. Altyapım fena değil. Ama son 2-3 yılda gerek abur cuburu gerek fast food sebebiyle iyice saldım. Özellikle kalça ve bacak bölgemde fazla yağlanma oluyor ve bu durum çok sinir bozucu. Bende diyet ve spora başlamaya karar verdim. Şekeri, abur cuburu, ekmeği bıraktım bir haftadır. Yurtta kaldığım için 3 öğünü yurtta çıkan yemeklerden yiyorum. Genel itibari ile yemekler belli bir programa göre hazırlandıkları için sağlıklı ama ara öğünlerim vs nasıl olmalı yurtta kalan bir öğrenci için beslenme konusunda ne gibi tavsiyeler verebilirsiniz. Ve salonda hoca olmadığı için bana göre bir programa ihtiyacım var. Haftada 3-5 gün spor yapabilirim. Nasıl bir yol izlemeliyim, cardioyu ne kadar ve nasıl yapmalıyım? (spordan önce, sonra, x dakika bisiklet x dakika koşu bandı vs. gibi) şimdiden teşekkürler.

2. erenolgac

erenolgac Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İzmir
    Spora haftada 3 gün git günaşırı. Salonda kardiyo vermeseler de haftada 2 gün 30dk yap

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. newuser

newuser Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam öncelikle teşekkürler tavsiye için. Cardioyu 3 gün spor dışında mı yapacağım, yani toplam 5 gün mü olacak yoksa 3 günün içinde 2 gün spordan sonra mı yapacağım? Böyle olursa az olmaz mı? Bir de fullbody mi çalışacağım, tavsiye edebileceğiniz bir program var mıdır?

4. erenolgac

erenolgac Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İzmir
    Yeni başladıgın icin fullbody daha iyi olur. Ordaki koç'lar da yardım eder tabii bu konuda. Benim dediğim 2 gün kardiyo olayı, spordaki programına kardiyo eklemezlerse yapman içindi. Salondaki programına kardiyo eklenirse sıkıntı yok.

Sayfayı Paylaş