Spor salonunda eziliyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve FelixBarito tarafından 12 Mart 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. FelixBarito

FelixBarito Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben lise öğrencisiyim. Hayatım boyunca hep zayıftım. Kollarım ve bacaklarım çok inceydi. 180 boyunda ama 55 kilodaydım. Birkaç hafta öncesinde spor salonuna gittim. Ve oradaki antrenörle görüştüm. Kendisi 2014de dünyanın en güçlü adamı seçilmiş Vpc de. Bana beslenme programı yapacağını ve uyduğum takdirde kilo alabileceğimi vücut geliştirebileceğimi söyledi. Bende tamam deyip 4 aylık üye oldum. Gidip ağırlık çalışıyorum beslenmeme dikkat ediyorum fazla yemeye çalışıyorum.

Bugün spor salonunda başlangıç programıma göre idman yapıyordum. Sonra bir adam gelip kollarıma dokundu sonrada gülerek gitti yanımdan. Sonra ben butterfly aletindeyken yanıma geldi ve elinin tersiyle çekil der gibi bir hareket yaptı. Küçümser bi hareketi vardı. Setimi bitirip kalktım. Kendisi geçti gülerek ağırlığı arttırdı.
    Kendimi cidden kötü hissediyorum. Spor salonunu bırakmalı mıyım ?

2. Hakan4961

Hakan4961 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Kardeşim ben 2015 yılında spor salonuna başladım ilk gittiğimde 100 kiloydum sonra 60 kiloya kadar düştüm , çok çok zayıflamıştım kollarım 27 cm'di , yaşayan ölü gibi olmuştum , oraya gelenler bana bakıp acıyo gibiydiler , bir gün birisi geldi bana seni gördüğümde çalışma hevesim kaçıyo dedi bende cevap olarak her gün bu saatte gelip gidiyorum sende ona göre gelip gidersin diye cevap verdim , sonra kilo almaya karar verdim şuan vücudum iyi durumda kollarım 35 cm'e kadar çıktı omuz , sırt , bacak aynı şekilde gelişti , ve yaptığım iyi şey kimin benim hakkımda ne düşündüğünü hiiiç umursamıyordum , sana tavsiyem programını oluştur , beslenmeni ayarla , kulaklığını tak ve hiç kimsenin senin hakkında ne düşündüğünü hiiiç umursama , zaten bir süre sonra kendinde olan gelişimi gördükçe motivasyonun artar ve özgüvenin tavan yapar .

Rambo206 bunu beğendi.
  3. AtakanHr

AtakanHr Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Ayıp etmiş. Şikayet et bence onu

F3111 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Ackres

Ackres Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Kardeşim önce bu davranışta bulunan barzoyu kınıyorum.
    Maalesef bu tarz deyyuslar her salonda bulunmakta kimse anasının karnından kaslı doğmuyor.
    Bu olay senin motivasyonunu kırmasın aksine körüklesin o deyyusa karşı bilen, hırs yap.
    Azimle çalış ve ona sonuçları göster.

FelixBarito bunu beğendi.
  5. Güç ve Fitness

Güç ve Fitness Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    43
    Ayıp etmiş ayrı fakat senin butterfly aletinde çalışmakla işin olmamalı, eğer orada çalışıyorsan programında sorun var. Senin haftada 3 ağır full body antrenmanı yapıp, bol bol yiyip, bol bol dinlenmen ve uyuman gerek. Programında bana sorarsan butterfly gibi izole hareketlere hiç yer olmamalı bütün hareketlerin bileşik hareketler olmalı. Adam sana değil sana o programı verdiği için içinden hocaya saydırmış olabilir.

doxux, sergen turaman ve oviedo bunu beğendi.
  6. FelixBarito

FelixBarito Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Programım full body. Göğüs için butterfly var programda. Yanlış mı program ?
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Mart 2017 ---
    Şikayet etmek pek huyum değildir. Kendime yakıştıramam genelde. Hem şikayet etsem de bir şey olacağını düşünmüyorum.

7. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    sen daha yeni üye olmuşsun zaman gerektirir şeyler bu kaslanma, ağırlık arttırma vs. vs. falan her neyse sen git elindne gelenin en iyisini yapmaya çalış hoca 30 kg da kaldır dedi diye 30 da çalışma 35 yapabiliyorsan 35 yap 40 yapabiliyorsan 40 yap her zaman için kendini en güçlü olmaya odakla. Eğer genetiğin, vücut yapın da el verişli ise kaslanmaya bak sen neler oluyor sen de.

FelixBarito bunu beğendi.
  8. Güç ve Fitness

Güç ve Fitness Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    43
    Programı iletirsen yorumda bulunurum, başlangıç seviye için izole hareketler değil bileşik hareketler tercih edilmeli, göğüs için bench press gibi.

9. enessari35

enessari35 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İzmir
    bende ilk bu spora başladığımda cılızdım ve aynı problemler benimde başıma gelir diye 1 adet z bard 2 adet dumbell toplam 60kilo evde yotube'dan hareketleri izleye izleye 2 ay kadar çalıştım kilo falan alınca ve de hareketleri biraz öğrenince spor salonuna yazıldım aynı sennki gibi duruma dusmıyım diye. keske sen de once evde baslayıp adapte olup bu spora oyle gitseydin spor salonuna

10. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Oradaki hiçbir insan spor salonuna direkt kaslı olarak başlamıyor kardeşim kendini evde hazırlayıp sonradan spor salonuna gitmek kadar saçma bir şey yok. Sanki senden önceki oradaki iri yapılı adamlar direkt kaslı olarak başladılar. Ama iş işten geçmiş en azından bu arkadaş seninle aynı hataya düşmez bu uyarımla birlikte

11. enessari35

enessari35 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İzmir
    eğer benm dedigim gibi yaparsa böyle şeylerle uğraşmak zorunda klmaz ve idmanlara adapte olarak gitmiş olur ^^

12. FelixBarito

FelixBarito Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Programım da 15 dk kardiyo
    3x10 üst bacak için olan makine ( isimlerini tam bilmiyorum kusura bakmayın)
    3x10 kalf makinesinde
    Dumbellar ile yana açarak omuz 3x20
    Omuz makinesinde 3x10
    Kanat için çekme makinesinde 3x10
    Triceps için aşağı çekme makinesinde 3x10
    Biceps için yine yukarı çekme makinesi 3x10
    Sırt için çekme makinesinde 3x10
    Butterfly 3x10
    Son olarak 3x10 mekik
    1 ay bu programı uygulamamı daha sonra yeni program için konuşacağımızı söyledi.
    Bazı aletlerin isimlerini yanlış söylemiş olabilirim. Henüz 2 haftadır gidiyorum spor salonuna acemiliğime verin. İlgilendiğiniz için de çok teşekkür ederim. ^^
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Mart 2017 ---
    Yani öyle de yapabilirdim ama uzman bir kişiyle çalışarak daha hızlı gelişebileceğimi düşündüm. Yani bende kimse anasının karnından kaslı olarak doğmuyor ya diyerek yazılmıştım. Ama salondaki insanların da böyle küçümser tavırlarda olacağını düşünmemiştim.

Son düzenleme: 13 Mart 2017
  13. can y

can y Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    kardeşim ilk başta banada yapmışlardı sıkıntı yapma devam et böyleleri çok var genelde 2 kilo kas yapıp kendini bi bok zannederler takma kafana yap sporunu

14. orcun3535

orcun3535 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kardeş kas yapınca kendini bi bok sanan sığır çok aynı tarzda bi hareketi yapmışlardı bana böyle sesini yükselterek falan konuşmaya başladı adamı eşşek sudan gelinceye kadar dövdük bidaha gelmedi salona dayak çözüm değil ama bunlara şart

15. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Takma kimseyi.
    Kendin icin calis. Hatta bu olaylari motiven icin kullan

16. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Sana tek tavsiyem Ege Fitness Life Style.Bak sana laf ediyorsa yada gülüyorsa hiç takma hatta adam yerine koymana gerek yok umursama bir süre sonra baktın sen umursamıyorsun yapmaz öyle hareketler zaten o tip insanlar genelde hiç bir b*k tan anlamayan adamlar oluyor.Bir sporcu sadece yaptığı sporla değil benim nazarımda ahlakıyla ön planda olmalı o adamda'da en değerli şey olan Ahlak eksik.
    Hiç kimse bu spora başlarken mükemmel değildi.

Sadece 1 yıl sabret ve gör hayatında neler değişiyor öz güven dediğimiz olay kat kat artıyor hayat daha bir güzel hale geliyor.

Clean bunu beğendi.
  17. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    merhaba kardeşim kesinlikle hiç üzülme ve tınlama, sen sporu düzenli yaşamı hayat tarzı olarak gör, daha da hırslan sabırlla motive ol, böyle terbiyesizler her yerde var , bunları terbiye edemeyiz maalesef, umutsuz vakka bunlar, ben belki on yıldır düzenli yaşıyorum düzgün bir fiziğim var ama bazen üzerime bol tişört giydiğimde bana bile bu hareketleri yapan oluyor sadece gülüp geçiyorum, sadece şunu bil ki bu hareketleri sana yapanlar en fazla üç beş ay içerisinde tekrar göbekli yaşamlarına dönecekler ve bunlar her tarafta her alanda , işte ,trafikte aynı saygısız insanlar, kaale bile alma

18. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    Çocukluğumda ergenliğimde hep cılız narin bir tiptim.Arkadaşlarım hep alay ederlerdi.Tenis oynamaya başladım 3 4 sene oynadım.Hala cılız sayılırdım ama kendime güvenim gelmişti çünkü spor hayatımda çok önemli bir yer kaplıyordu.Spor salonlarında hep zayıf olduğum için insanların tuhaf bakışlarıyla karşılaşıyordum.8 yaşında bale sonra tenis sonra pilates derken şimdi pilates koçuyum bir sürü öğrencim var.Hala zayıfım ama sağlam ince esnek kaslarım var güçlü bir bedenim var çok şükür.Şimdi o dalga geçen insanlar gelip bana danışıyorlar.Yani asla pes etme sadece sporda değil tüm alanlarda kim ne derse desin takma kafana.Kendi kendinin kıyası ol.Sporu sev.Çalış.Göreceksin hedeflerin kendiliğinden gerçekleşmeye başlayacak.

SM-A310F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 17 Mart 2017
    INymphetamine bunu beğendi.
  19. Kaan215

Kaan215 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Biraz kaslandı mı egosu bacaklarından büyük olan tipleri gerçekten sevmiyorum.Umursama bile.

Tenis gerçekten de mükemmel bir spor ;D bende oynadım bir süre hatta lisans bile alıyordum neredeyse.

20. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    çevrendeki negatif insanları lüzumsuz insanları yokmuş gibi yaşa herşey çok daha guzel olacak.

Sayfayı Paylaş