Spor Salonunda Bir Ölüm Daha

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Veyron tarafından 7 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 39 üye.
  1. Berkerion

Berkerion Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    Konya
    Kullandığım whey proteini bile götürmedim eve , şirkette masanın altına koyuyorum, çünkü biliyorum ki ailem dırdır da Oscar alır.benim şuan derdim yok bu konuda ama ; ailenize ve sevdiklerinize derdinizi anlatırken ;
    *sakin ve emin ve kesin cümleler kurun, eğer çekingen gözükürseniz suçlu gibiymişsiniz gibi algılanır
    *o kullandıkları şeylerin zararlı olduğunu bu kullandıklarınızın ise sorun çıkarmadığını söyleyin
    *en önemlisi ise ; eğer kendimde çarpıntı yorgunluk hissedecek olursam merak etmeyin ben durmasını bilirim diyerek telkin ediniz.
    Iyi çalışmalar arkadaşlar.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    Bu ölümdür arkadaş. Kimse Nerde nasıl öleceğini bilemez. Bu konunun tvye taşınmasinin tek sebebi spor salonunda ölmesi. Dışarıda araba çarpsaydı haber olurmuydu acaba? Türkiye kadar sporu alçaltan herşeyi dopinge bağlayan başka bir ülke var mı acaba?
    Arkadaşmızın aldigi her hap (b12 ,c vitamin vb) babası için her biri bir ilaçtır..
    Daha netice belli diyilken bu ön yargılar yüzünden spor=doping

Sigara alkolden ölenler hep kadere maruz kaliyor nedense

Allah rahmet eylesin..
    Allah ailesine sabir versin.

Balboa7 bunu beğendi.
  3. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    koşu bandında hep yoruluyoruz yani öylesine yapmıyoruz amacımız yağ yakmak oldumu vücut alıştıkça eğimi en sonada dayıyoruz ayağa kum torbasıda bağlıyoruz sırt çantası takıp için, ağırlıklada dolduruyoruz. vala bunlar benim en çok yaptığım ve süper sonuç aldığım şeyler
    arkadaşın ayaklarına kum torbası bağlıymış ama şimdi burada şu da önemli. bu arkadaş uzun yııllar bu işi yapıyordu da mı taktı yoksa yeni başladı da daha fazla zayıflarım diyemi yaptı acaba.
    ağırlıkla kardiyo gerçekten yorar kendimden biliyorum
    suplement sanmam ondan olsun babası vitamin alıyordu demiş vitamin destek ürünlerindende olmaz
    medya suplementle steroidi karıştırıyor zatençocuğun ne aldığı tam bellide değil.
    allah korusun herkesi.

4. eagle_beagle

eagle_beagle Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Ben hep supplementsiz bir spor yapımını desteklerim zaten. Geç olsun yavaş olsun.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tevfik Erzon bunu beğendi.
  5. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Büyük ihtimalle steroid kullanmıştır,profesyonel falan da değil.whey kullananlar boşuna korkmasın.

6. atahan224

atahan224 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    Belkide yaptığı sporla hiçbir alakası yok kalp krizi geçirmesinin. İnsanlar durduk yere de kalp krizi geçirebiliyo spor salonunda geçirdi diye bunu supplementlere bağlamak yanlış hem zaten toz olsun kreatin olsun amino olsun bunların kalple ne alakası var anlamadım böbrek karaciğer e zararı olur olsa olsa oda fazla kullanımında bence tesadüfen orda başına gelince olayı bu şekilde çarpıttılar tabi bilmeden de konuşmamak lazım.

7. Terminatörcük

Terminatörcük Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Ciddi manada uyarıcı ürünler kullanmak tetiklemiş olabilir. Bakın türlü türlü supplement kullandım ve daha bugün kendim ZMA topladım. Ancak dikkat ediyorum insanlar ciddi manada Kafein içeren ürünler kullanıyorlar. Zannediyorlar ki o ürünlerin içindeki kafein de bir fincan kahvedeki kadar. Yanılıyorlar. Yüksek miktarda kafein kullanımı da (özellikle son dönemde yağ yakımı konusunda popüler bir supplement oldu) bunu tetiklemiş olabilir. Supplementlerin zararı minimumdur ancak bunların dozajlarını makul seviyede tutmak muhimdir. Bir insan günde 75 gr kreatin alirsa elbette sağlık sorunları çekebilir. Kimse aksini garanti edemez. Bu yüzden bir dozaj belirlenmiş 20gr ve sonrasında 5gr denilmiş. Eğer kişi ''Ben şişcem hemen kas yapcam'' gibi çocukca heveslere girer ve supplementleri bilinçsiz kullanırsa bu da çeşitli sağlık sorunlarını tetikleyecektir. Nihayetinde bugün olmazsa olmazımız olan SU bile çok içildiğinde insana ciddi sıkıntılar çıkartır. (Bknz : Su zehirlenmesi. )
    Bilinçli supplement kullanmalı bilinçli antrenman yapmalı ve sağlıklı yaşamalıyız. Supplementlere zehir gözüyle bakılmayan bir Türkiye dileğiyle herkese iyi antrenmanlar dilerim. Ekleme : Yazdım ve bir dakika sonra canım anam da televizyonda ölüp giden adamı görünce ''Yasin bak bu da senin o sarı haplardan almış bak bak heh gördün mü'' diyince çileden çıkmamak ve o televizyonu aşağı atmamak için kendimi zor tuttum. İşimiz zor...

Son düzenleme: 8 Mayıs 2014
    fRaNtiCBjK bunu beğendi.
  8. Yagizkartal

Yagizkartal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    sabırsızlıkla otopsi sonucunu bekliyoruz bende 1 yıldır spor yapıyorum whey protein yanına ilk defa ek olarak başka supplement alacaktım vazgeçtim :D

9. hasim301

hasim301 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Gecen sene Şahin irenci öldüğünde bide böbrek taşı yüzünden acile kaldırıldım ozamn 20 kg vermıstım bsn hyper shed+protein tozu ve 3000 carnite kullandım son zannlarda peder kullandıklarımdan oldu sandı , atacam dedi bn blöf yapyor sandım akşm eve bi geldim Hepsını gitmış çöpe atmış

onur04 ve maietnigri bunu beğendi.
  10. Ge-Force

Ge-Force Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    38
    kalp kontrolu mutlaka yaptırmak lazım şakay7a gelmez bu rahatsızlıklar.

11. oshboshb

oshboshb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    İnsallah kullandigi hap amino asit degildir bende kullaniyorum spordan once amino :( korkuyorum

12. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    Ben 2 yıldır spor yapan biri olarak hemen hemen her tür suplement kullandım ve tahlil yaptım böbreklerde ve kan değerlerimde hiç birşey çıkmadı .. aldığınız amino filan yediğiniz gofretten meyve sularından daha sağıklı korkmayın ;)

fRaNtiCBjK bunu beğendi.
  13. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    amino asitten olmaz amino asit gayet sağlıklı faydalı.
    belki termojenik yağ yakıcı kullanıyorsa olabilir içeriği epey yoğun cafein vs.. var
    herkese zarar verecek diye bişey yok ama zarar verdiğide olabilir otopsi raporu çıksa bari çok merak ettim
    dün akşam kardiyo günümdü ama ufaklığa emzik bıraktırmaya çalışıyorum gece uyanıyor sık sık düzenli uyuyamıyorum yapmayayım bu akşam yormayayım kalbimi dedim :=)

14. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul
    kullandığı hap amino asit çıksa amino asit i bırakacak mısın ?

15. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Bu kalp işini ben bu spordaki sakatlıklara benzetiyorum. Bu spora ilk başladığımızda eklem,tendon vs hiç düşünmeyiz sürekli ağırlık arttırmaya kasarız. Ağırlıklar iyice artınca İlk ciddi sakatlıktan sonra anlarız ısınma, düşük ağırlıkla daha efektif çalışmanın önemini. Ağırlık çalışmak eklemlere tendonlara asıl yükü bindirirken, kardio da kalbe bindiriyor bu yükü.
    eklem tendonda sakatlıklar genelde uzun tatillerden sonra oluyor, misal uzun süre sonunda 100kilo bench basacak hale geldiniz, 20 günlük bir tatile gittiniz, hiç idman yapmadınız. döndüğünüzde ilk idmanda yeterli ısınma yapmayıp 100 kilo girerseniz ertesi gün sabaha çok güzel bir omuz sakatlığı ile güne başlayabilirsiniz.
    kardio yapan arkadaşlardan da buna dikkat etmelerini rica ediyorum. uzun aralarda geri döndüğünüzde bıraktığınıza göre 1-2 tık altında çalışın.

münzevi bunu beğendi.
  16. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Bir gazetede baklava öldürür, kol böreği gebertir dese gam yemicem.

Sail, JohnnyB, powerdream ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  17. 0xhex

0xhex Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    otopsiden bir haber çıkmadı mı hala

18. oshboshb

oshboshb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    direkt olarak krize amıno asit yol açmıssa evet ama bunu asla ogrenemicez

19. Yagizkartal

Yagizkartal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Yasin Nikbay isimli biri daha vefat etmis kas yapıcı haplar yazmışlar hic bir bilgi yok başka

20. angilonit

angilonit Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir

Sayfayı Paylaş