splitmi fullbody mi ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ahmet1215 tarafından 12 Eylül 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ahmet1215

ahmet1215 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    bb ye yeni başladımda sizce splitmi çalışayım fullbody mi yoksa mesela 4gün split son gün fullbody + 3 gün cardio falanmı yapayım

2. Apollan41

Apollan41 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yeni başlıyosun ilk 6 ay fullbody yap 6 aydan sonra splite dönersin.

3. Alp001

Alp001 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    benim 3. haftam split yapıyorum, çünkü yapım gereği diğer türlü verim alamıyorum ve full body çok uzun sürüyor.
    örneğin bacakla başlıyorum 3 hareket yapıyorum ardından omuz-triceps'e geçip zar zor tamamlıyorum ve sırt biceps için olan ilk hareketin ya 2. ya 3. setinde kollarım kendini boşa alıyor (zorlanma ve değil mekanik olarak kapanmıyor boş ağırlıkla bile.)
    ama itme-çekme-bacak şeklinde (şimdiki düzen) yaptığımda hem her bölge için 6 hareket yapabiliyorum, hem tam anlamıyla doyuyorum, hem de o kas grubunu dinlendirmek için 3 günüm oluyor.
    hesap olarak baktığımdada böyle daha karlı gibi, örn;
    tüm vücut- 1 antrenman 1 off günden haftada 4 kere, her seferinde 3 bacak, 3 omuz-triceps, 3 sırt-biceps (antrenmanlar arası dinlenme süresi yaklaşık 48 saat)
    split- 3 antrenman 1 off gün haftada 5 ya da 6 kere, 3 seferde bir kez 6 bacak, 6 omuz-triceps, 6 sırt-biceps (her bölgenin antrenmanlar arası dinlenme süresi yaklaşık 96 saat) (bazı bölgeler diğer günlerdede çok az çalışıyor.)

tüm vücut haftalık toplam: 12 bacak, 12 omuz-triceps, 12 sırt-biceps
    split haftalık toplam: 12 bacak, 12 omuz-triceps, 12 sırt biceps

benzer sonuçlar tüm vücutun artı yanı dinlenme süresi tam kararında o yüzden kas düzelir düzelmez yeniden baskı uygulanabiliyor, split'in artı yanı ise her bölgeye daha çok enerji ayrılabiliyor.
    Benim gibi enerjisi tükenen biriysen split öneririm, diğer türlü tüm vücut daha mantıklı gibi.

(bu arada izole antrenmanlarıda bölgeden saydım yoksa biceps curl sırta pek etki etmez.)

4. Bodybuilderone

Bodybuilderone Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Tamamen full body git. Ya da arkadaş gibi lower splitlerden faydalan. Ama ilk 3-4 ay kesinlikle full body yapmalisin.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş