Spartacus Çalışma Rutini

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve viperking tarafından 20 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 32 üye.
  1. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşların dediği gibi bende katılmıyorum bunlara ama illa profesyonel biri ile çalışacaksanız.İstanbulda oturan kişiler Avcılar'da 2009 dünya vucut geliştirme şampiyonumuz İnanç Egeaka'nın spor salonu var googleden bakabilirsiniz gerçekten çok güzel bir yer.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:38 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:19 ----------

Unutmadan Spartacus Kampı : https://www.youtube.com/watch?v=H1NClmbml6s&feature=related

Protein tozu gibi birşey içiyorlar

2. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    yazdığın program kısmen doğru ama demek istediğim bu programın sadece bir kısmı ..
    adına agego gibi bisey deniyordu sanırım arama yaparsanız bulursunuz.
    üyesi olduğum spor tesisinde bi grup olusturup gecmiste yapmıslar ama hic akıl karı bi program değil ve bize geleceğini düsünmüyorum
    öncelikşle cok ama cok youn kondisyon istiyo ..aralıksız süper setten bile cok daha seri sekilde hemen hemen tüm kas gruplarına arka arkaya ve karısık dalarak devam ediyosun
    kusan bayılan cok olmus ..
    bana pek mantıklı gelmedi

3. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Gastronomi ve Mutfak sanatları Öğrencisi
    Yer:
    Çorum/İskilip
    Antrenmanlar zor olabilir ama vücdu adapte ettiğinde çok verim alabilirsin böyle bi programdan adaptasyon süreci de 1-2 hafta sürüyo zaten tam yapabilmen için geçen süre ama herkesin bi çalışma stili var kimin vücudu neye uygunsa onu yapmalı bu daha çok atletizm gibi dayanıklılık çalışması bence

4. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    o butun bogeleri ve butun kas gruplarını pes pese girip vucutta sok yaratmayı maclıyorlar dolayısıylada vucudun tepkiside gelişmek oluyor bu kadar zorlanmanın yanında. ancaaaak beslenme dinlenme bunlar kaliteli deilse bu programla yıkımınızı yaratmıs okursunuz bir guzel. kalşdıki ben bu dizidekilerisadece sınav la falan gogus kası yaptıklarınada inanmıyorum. kesinlikle eminim ciddi bir bb programı uyguladıklarına geri kalanı işin showu.

5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bu tarz çalışmalar hızla kas kütlesi kazandırmaya uygun çalışmalardır üstelik yağsız ve keskin görünümlü. Fakat tabiki burada devreye beslenme giriyor. Bu adamların beslenmesinde karbohidrat çok sınırlı mesela. Daha çok protein ve yağ ağirlikli besleniyorlarki buda işin püf noktası. Sıradan bodybuilding çalışan kişiler Karbohidratı arttırır ancak bu adamlarda karbohidrat çok daha sınırlıdır.

Zaten 300 spartalı filminde oynayan adamların 5 ayda hızla kas kütlesi elde etmeleri ve bunuda hiç yağlanmadan ve vücutlarına su dahi tutturmadan yapmalarının sebebinde yağ ve protein ağirlikli beslenmeleri yatıyor.

Bu programları yapacaksanız paranız olmalı yoksa arkadaşımızın dediği gibi yıkım oluşur.

Gunluk en az hedeflenen 150 gram yağ ve 250 gram protein 50-80 gram arasında karbohidrat. Karbohidrat neden bu kadar az diyorsanız karbohidrat insulin direncini arttiriyor. İhtiyac fazlası karbohidrat yağlanma yapar ve insulin reseptörlerini kapatır. Son yapılan butun araştırmalarda bile yağlar ve proteinlerin mukemmel derecede kas kütlesi vermeye yettiği görülüyor.

Kuru ve define durumda kalarak kazanmak protein ve yağı arttırarak yapılır. Bu durumda karbohidrat fazla kullanılmaz.

brad pitt dahil beslenme programı bu şekildedir yani kuru ve define bir kütle oluşturmak çok zordur ve özveri ister en önemlisi para.

Tabiki sorulan sorulardan kas lifleri dinlenme anında geliştiğinden dolayı en az 2 gunluk bir dinlenme yapılmalıdır.

Ancak bu idmanları yapabilmeniz böyle beslenebilmeniz için çok boş zamanınız olmalı. Çünkü çok sıkıcı ve sıradan oluyorsunuz adrenalin azalıyor ve mutluluk hormonu düşüyor bunun sonucunda sağlıklı beslendiğiniz halde kendınızı kötü hissediyorsunuz.

6. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    ben ayrıcada sunu belirteyim. bu sistemlerin dısında. spartacuse dikkat edin mesela steroid almaktan gogus ucları jinekomasti olmus. iğne gibi duruyor:D bakarsanız gorursunuz. abd de bu işler ilaçsız yapılmıyor arkadaslar. o adamlar ilaç alıyorlar. brad pittin 5 ayda yaptıgı truva vucudu gibi. kendinizide kandırmayın. ama supplemen kullanımıylada tum bunlar mumkun. ayrıcada calışma rutininede ayrıca katılmıyorum bence enteresan bi sistem bu. vucut kas kazanacaksa bunu bolgesel çalışmalarla yapar diye kestirip atmıyorumda. ama o şekilde bir vucut rutini uygulşadıklarını hiç sanmıyorum. kesinlikle ciddi bir program gerekli supplemen ve beslenme (zaten para bol onlarda) vede zaman zaman yapılan hafif kürlerle bu vucutlar ortaya cıkıyor. ben kendi adıma asla steroid kullanmayacağıum vasın yavas yavas olsun be3nde o sabır var. sizde bu yazdıklarımı dikkate alın onlar gibi olmaya calısın ama yontemlerini uygulamayın derim en azından steroid kısmını. oteside zaten para işi o yuzden sabı sabır sabır... iyi çalışmalar saygılarımla ...

7. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    ben bu programla vücut geliştirme yapılmayacağını düşünüyorum ısrarla mevcut vücudunuz var ise belli bi seviyenin üstünde kondisyon dayanıklılık ve sağlamlık gayet güzel sağlayabilir..onun dısında gelisim asamasında birisi icin gelisim sağlayacağını sanmıyorum.

bu arada brad pitt'in truvadaki vücudunun %60 oranın bilgisayar efekt gölgelendirmeler hatta müsabaka boyaları tarzı boyalar sürülerek hatlandırıldığını filmin özel videolarında izlemistim.

8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    vücut geliştirme ve fitness benzer ama aradaki fark başka. Aslında burada bir çoğumuzun hedeflediği şey Fitness ama nedense herkez kendıne bodyci diyor.

Bodybuilding ve fitness arasındaki farklar cok buyuk.

mert77 bunu beğendi.
  9. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Çorum/İskilip
    Hiç güleceğim yoktu ben böyle jine.. görmedim jinekomasti denildiğinde göğüs uçları bozuk 1tl büyüklüğüne yakın olmalı en azından bunu gz önünde bulundurda işncele adamın meme ucu serçe parmağımın iz düşümü kadar anca

10. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    bu sistemde doğrularda var ki bazı bodyciler bunları sezon dısı calışmalarda kullanıyorlar. 6 temel egzersiz vardır. Squat , deadlift , bench press , barbell rowing(yada barfikside sokabiliriz) , neck press , barbell curl. bunların sadece altısının uygulandığı programlarda mevcut ama bunların tam hakkını vermek ne kadar kolay olur. bunlar en cok kas kazandıran hareketlerdir ve adaleyi en derinden vuururlar. bunların 3ünü bir gun 3 ünü bir gun uygulayarak ve hakkını vererek cok fazla yol alabiliriz. bunlar compound egzersizlerdir. ancak acıklarıda kapatmak amacıyla yanlarınada birer izole egzersiz koyarsak tadından yenmez. salonlarda herkesin birden cok hareket yaptıgını gormussunuzdur. bir coğumuz nerede duracagımızı bilmiyoruz gercekten. ve cogu overt. la noktalanıyor.en iyisi bu temel egzersizleri uygulayarak buyumek gerisi definisyondaysan teferruata girersin. a.shwarzz. kitabındada bundan bahseder. sezon dısında bunlar fazlasıyla yeterliidr der. bir temel bir izole egzersiz 5er setten yeterli olacaktır. mesela bir ornek verelim istewrseniz tartısalım Bench press 5*10 + İncline dumb. press 5*8
    Barbell curl 5*8 yada 10 + scott curl 4*8
    Wrist curl 5*15
    Squat 5*10 yada 8 + leg curl 5*10
    bu 4 ü bir gun diğer gundeyse :
    Neck press 5*10 + lateral raise 4*12
    Barfiks 3 set max.rep. + 4*10 barbell rowing(yada pulldown) + tek dumb row 3*8
    Triceps prees 5*8 yada 10 + 4*8 Push down
    Kalf raise 5*10
    bunlar yapılabilir ayda 1 yada 2-3 haftada bir izole çalışma ihtiyaca gore deiştirilebilir. aralarda 1er gun olmak kaydıyla uygulandığında fayda verebilir bir çalışma olabilir. kendi oz eleştirimi yapmak istiyorum gogus girdiğim gunler 3 yada 4 hareket uyguluyorum. peki bu fazla olabilirmi. kası olagandan fazlamı yoruyorum acaba ?? belki boyle calısırsamda aynı verimi alırım yada belkide fazlasınız alırım denemeye değer buluyorum. Coyote compound egzersiz programının doğruluğundan bahsetmiş ama sozu gecen spartacus rutinindeki gibi bunların tamamını aynı gunde uygulamak bence cok zor olacaktır. oyuzden 2ye bolup yanlarınada birer izole egzer5siz eklediğimizde hemdaha bolgesel hemde daha uygulanabilir bir programa donusur. temel egzersizleride daima uygulamış oluruz. iyi çalışmalar saygılarımla ...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:05 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:00 ----------

güleceğin yoktu demek. illada gogus halkasının buyumesi jine komasti deildir bunu bil. gogus uclarıda karsıya doğru cıkar. kendini belli eder. hepimixz irkildiğimizde yada dustan cıktığımızda bunu yasarız gogus ucları dikleşir ve sivrilir. ama bu bir irkilmenin sonucu oldugunda uyaran etken bittiğinde yada sen alıştığında buda biter. ama burada oyle deil. o adamda hafifte olsa jinekomasti oluşmuş. bütün pro bodycilerdede var bu olay. istersen sor sorustur kurden sonra dusen testoyu canlandırmak için nolvadex fekan kullanırlar ama yinede bu gibi fireler verirler. eger o nolvadexte olmasa banu alkan gibi adamlar dolasırdı etrafta. kaldıki sende yazmıssın gogus cevresi 1tl buyuklugune yakın bile deilken bu cıkıntı neden?? iyi arastır bence forumuda incele bu konuda bir cok yazı var . iyi çalışmalar saygılarımla ..

11. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Bende nintendo wii var ve bu hareletşer,n çoğusu var orda.Yanlız aklıma hiç dumbelle yapmak gelmemişti hep orda dumbellsiz gösteriyordu bende hiç kas çalışmıyor diye bırakmıştım :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:18 ----------

İlk başta kas kütlesi alındıktan sonra 2. aşamada hatları belli etmek ve biraz daha fitleşmek için uygulanabilir sanki ?

12. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Çorum/İskilip
    kusura bakma arkadaşım ilk okuduğumda yorumu biraz garipsedim ama andy de bence steroit falan yok gayet doğal bi vücut var jinekomsti varsa bile bence steroidten değildir bu benim fikrim hiç güleceğim yoktu cümlesi yanlış bi cümle kusura bakma insanlar hata yapar önemli olan bunu düzeltmeyi bilmeleridir saygılarımla..

mma- ve mert77 bunu beğendi.
  13. SerTkaN

SerTkaN Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Konya
    Güzel dizi ve reklamlarını izlemiştim 2.sezona baslanmıs? Gladyatorler full kas :)

14. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    infaz 100 senin fikrindir oda saygı duyarım. bende sert bi çıkış yaptıysam istemeden sende kusura bakma. iyi çalışmalar saygılarımla ..

mert77 bunu beğendi.
  15. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Çorum/İskilip
    sağolasın sanada iyi çalışmalar

16. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Çorum/İskilip
    arkadaşlar bu programa nasıl bi diyetle girilmeli yani 2000 mi 3000 kalorilikmi 3000 kalori sizce fazla olurmu evde fitness adlı bi el kitabım var e içinde 3000 kalorilik haftalık diyet listesi var sizce onu mu uygulamalıyım yoksa 2000 kalorilik bi diyetmi bulmalıyım boyum 1.76 kilom 72 yağ oranım %12.2 ve kas 59.1 yaşım 19 diyet listesi değerleri
    vücut değerlerim evdeki tartıdan aldım :D
    3000 kalori
    150gr protein
    542gr karbonhidrat günlük toplam sizce ne yapmalıyım tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum 3 yıldır fitness yapıyorum kendimce saygılar

Son düzenleme: 24 Kasım 2010
  17. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    steroid konusunda söylenenler saçmalık adamlar uzman antrönörlerle çalışıyor diziye başlamadan zaten crixus manu bennet filan bu adamlar komple adonisli 45 cm üstü tricepsleri filan saglam olan adamlar :) andy whitfield steroidden kanser filan olmadı ... lenf kanserine yakalandı hala tedavi görüyor ... hasta yatagındaki bi insana çamur atmak kolay olmalı ... :) avukatımısın

18. AloneAssasin

AloneAssasin Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Bu hareketleri dedikleri kadar hızlı ve aralıksız yapmak sağlam kondisyon ister gerçekten

19. blasto

blasto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar,
    bu antrenman sistemini Ankarada grup halinde uygulatan bildiğiniz bir salon var mı? evde tek başına yapmak hem sıkıcı hemde yorulunca takibi zor oluyor. bir yönetici önderliğinde grup olarak yapılırsa bu metottan daha fazla fayda alınacağını düşünüyorum.

20. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Bunlar kuvvet hareketleri VG ile neredeyse hiç bir alakası yk :)

Ama bilgi için teşekkürler.

Ayrca coyote nin dediğide çok dogru onların ne kullandıkları falan belirsiz.Lorenzo Becker ve Alexey lesukov diye 2tane rus genc vardır 18-20 yas arası Bunlara tıb ve steroid harikası diyorlar yani öyle 1 antremanla olucak sey değil onlar :)

Sayfayı Paylaş