Son zamanlarda artan sahte ürünlerle ilgili olarak...

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ALPEREN tarafından 6 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 38 üye.
  1. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    benimde tahmin ettiğim gibi , bizede o çöpten topladıkları kutulara doldurduklarını satıyorlar ki , kutunun seri numarasını mail atıp sorabilirsiniz diyede iddalılar.

2. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73

peki koruma bandı vs. nasıl yapıyorlar..benim aldıklarımın hepsinde kapağın üzerinde koruma bandı vardı..ürünün kapağı açıksa tabii dediğin doğru olabilir..

3. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    hıc aklıma gelmezdı ya

çöpten ha way be !!

Son düzenleme: 24 Nisan 2008
  4. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    iki farklı ürün almıştım ikisininde koruma bantı okadar kötüydü ki , sakat olduğunu ordan tahmin edebiliyosun zaten , mesela kolay açılsın diye koruma bantının tırtıkları felan yoktu.

5. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Geçen gün az kalan ürünleri tekrardan dikkatlice inceledim. BSN Nox kutulu olarak gelmişti, kutu üzerindeki seri numara ile ürün üzerindeki numara farklı. Ayrıca nox'un içerisinde hem cellmass hem de synhtra-6 deneme paketleri çıkmıştı. Cellması denemiştik tadı-rengi aynı diyebiliriz. Ancak protein tozunda renk farklılığı var. Deneme paketinden çıkan tozla, synhtra-6 kutusundaki tozun rengi farklı. Deneme paketi olandaki renk biraz daha koyu. Tad-koku gene çok benzerdi. Asıl olay, ürünlerin içine dikkatli baktığınızda resmen "şeker" parıltıları var. Bu şeker paraltıları optimumda yok. Aynı şekilde cellmass'ın içeriğinde "0" şeker diyor bakıyorsunuz içinde şeker parıltıları yok. Nox'ta şeker sıfır diyor, bakıyorsunuz içi resmen şeker parıltısı kaynıyor. Synhtra-6'da öyle. Sahte olmaz, ambalajlarını yapamazlar diyoruz. Aslında sorun, ürünlerin ambalajları orjinal ama, acaba içeriği? İşte sorun burda...Keşke imkanımız olsa da analiz ettirebilsek.

6. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Ürünü analiz ettirme imkanınız olduğunu söylemiştim 2-3 hafta önce. Ancak o parayı verip sadece tek bir kutunun orjinalliğinden emin olmak bana gereksiz geldi, onun yerine orjinalliğinden emin olduğum ürünleri almaya başladım. Buyrun size analiz yapabileceğiniz laboratuvarın sitesi, çok ilgililer eğer mail atarsanız. Sizi telefon edip arıyorlar ve nasıl birşey aradığınızı soruyorlar.

http://www.kalitesistem.com/pages/

ozzers ve salvadore_xp bunu beğendi.
  7. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    başka bir forumda bir arkadaş amerikan pazarından almış olduğu nitrotech in analizini yaptırmış.İçinde pirinç unu süt tozu ve az miktarda protein olduğu yönünde bir sonuç çıkmış.Yani ambalajlama müthiş ama besin değerleri boş..Gerçi elimizde analiz sonuçları yok ama ben bu saatten sonra orjinalliğinden emin olmadığım ürünlere yönelmem..Bilginize

8. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    beyler paranın çok oldugu ancak denetımın az oldugu herşeyde üstüne basarak soyluyorum herseyde hile hurda ne ararsanız var. paketleme muthıs dıye dusunmeyın. tabıkıı muthıs olucak adamlar doları, TL yi bıle muthıs yaparken onumu yapamayacaklar. dusunun, boyle bır sektor var ve denetım nerdeyse sıfır kullananlar dahı anlamıyor sahte olup olmadıgını, kolayca denetletecegınız bunu ucuza mal edebılecegınız bır otorıte yok eee o zaman varsayalım Turkıyenın herhangı bır yerınde bu ısı yapan bı atolye kurdunuz.sahte urun yapıyorsunuz. bukadar cok paranın dondugu bır sektorde plastıkten bır kutu ve ustundekı jelatını mukemmel yapmak sızı nıye zorlasınkı. kutusuyla beraber 2-3 ytl ye mal ettıgınız bır urunu pıyasaya 50-60 lıraya satarsanız o kar marjıyla orjınalınden bıle daha guzel yaparsınız. bu bır sektor ve sadece suplementlerde degıl yuzdeyuz emınımkı suplementınden parfumune saç urunlerınden cılt urunlerıne sahte urun ureten kucuk caplı fabrıkalar var........

9. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    değerli arkadaşım;
    sen sahte dolar,TL basımından falan örnek vermişsin de..bu işte trilyonlar,katrilyonlar dönüyor.
    sahte supplement üretiminin türkiye'deki getirisi nedir?türkiye'de supplement pazarı nedir ki?
    türkiye'deki orijinal supplement satışları nedir ki,bir de korsan pazarı doğsun?
    bu 1.
    2.si de madem öyle,bu pazar niçin 3-5 BSN ve 3-5 Muscletech ürününden meydana geliyor?
    dünyada binlerce markanın milyonlarca ürünü var.niçin sadece 2 tane marka ve 3-5 tane ürünü?
    saçma.

2.si de söyleye söyleye dilimde tüy bitti.

arkadaşlar;

bir supplementin etkisini vücudunuzda hissedemeyecek kadar göremiyorsanız,niçin bu supplementlere para veriyorsunuz?

mesela geçenlerde forumlarda bir arkadaş aldığı muscltech hydroxycut hardcore'un folyosunun olmadığını,sahte olduğundan şüphelendiğini falan yazmış.bir muscletech hydroxycut hardcore'u aldıktan 15-20 dk. sonra etkisini vücudunuzda rahatlıkla hissedebilirsiniz.

ve ya açıkarttırma sitelerinde satılan nitrixlerden,no-xplodelardan sahteliğinden bahsediyorsunuz.

şahsen nox kullandığım zamanlarda ereksiyon performansımdan bile orijinal olup olmadığını anlayabilirim.kollarımdaki damarlarım eskisine kıyasla çok daha belirginleşir.

creatininin orijinal olup olmadığını 1.5 hafta içerisinde kesinkes hissedebilirim.vücudumun su tutmasından,antreman performansımdan vs.

madem ki bir supplementi kullandığınız zaman sahte olup olmadığını anlayamayacak kadarcık etki göremiyorsunuz,o zaman hiç kullanmayın arkadaşım.

sahte supplement konusu bir şehir efsanesinden ibarettir.hatta bu söylentilerin,yurtdışından 5-10-15 dolara getirttikleri ürünleri,türkiye'de 10-15 katında satışa sunan ithalatçılar tarafından körüklendiğini düşünüyorum.

saygılar.

Son düzenleme: 7 Mayıs 2008
  10. felixmaurice

felixmaurice Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SPORCU
    şimdi kutusunu anladımda ankara amerikan pazarında prolab kreatin tozunun ikili paketi var yeni görmüşsünüzdür yanında birde tshirt veriyorlar. pasajada aynısını gördüm o da sahtemidir tshirte kadar yapmışlarmı yani?

11. enaunkark

enaunkark Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    gidipte ordan alıcağıma internetten alırım ve gümrüğe takılma riskine katlanırım daha iyi

12. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaşım Turkıyedekı suplement talebenı o kadarda kucumseme. ok abd dekı kadar buyuk bı sektor olmayabılır ama burdada bence parası hıcte fena olmayan bı sektor. zaten bende bunun ıcın kocaman fabrıkalar kurduklarını ıdda etmedım ama emınım kucuk olceklı ımalathanelerı bolca vardır. bu tıp ıs yapan adamların hadı sadece suplementın sahsetısını yapalım dedıklerınıde dusunmuyorum emınım urun portfoylerınde cesıt coktur. ozellıkle kozmetık urunlerınde(rogaine tarzı).
    ıkıncısı; ben supmlementın sahtesını vucudumun verdıgı tepkıden anlarım demıssın. spor hayatın boyunca bol mıktarda supelement kullandıgına emınım ve ayrıca vucut tepkılerı karsızında gozlemınde demekkı ıyı. ama herkesten aynı seyı beklemenınde mantıklı hıc bı acıklaması yok. suplement dedınde ınsanda 2 - 3 haftada patlama yapan urunler degıl. zaten kreatın ve nox falan hadı neysede protegın tozu ve amınoyu vucut tepkısıne gore anlayacak kac adam var?

ucuncusude vucuduzda etkısını goremıyorsanız neden para verıyorsunuz demıssın. ee almazssak nerden bılecegız etkısı olup olmadıgını? kı bın cesıt urun var bırınden etkı gelmıyorsa bırınden gelır.....

saygılar..........

13. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    theriona katılıyorum..talebi sadece türkiye için düşünmemek lazım sahte ürünün sadece ülkemize özgü olduğunu sanmıyorum..yani bunların sahte olup olmadığının tespitini mantıkla açıklamamız mümkün değil, elimizde bilimsel bir analiz belgesi vs var mı yok..o zaman nasıl ileri sürebiliriz bunların sahte olmadığını..
    ben nitrotech kullandım amerikan pazarından..akşam kullandıktan sonra sabah shakeri koklayın bakalım nasıl kokuyor..orjinal olduğuna emin olduğum pro tozu shakerda çok ağır bir koku bırakıyor..ama nitrotech de böyle bi şey yoktu sadece kakao kokuyordu..ha sahte olduğuna emin misin dersen tabii ki hayır ama şüphelenmem için yeterli..

14. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    arkadaşım;
    başka forumdaki arkadaş analiz sonuçlarından pirinç tozu,süt tozu ve az miktarda protein çıktığını söylemiş.
    diyelim ki sahte protein tozu üretecekler..
    pirinç tozu,süt tozu,protein..
    niçin böylesi egzantrik bir olaya girişsinler ki?
    hayır adamlarda meslek ahlakı var ki içerisinde protein de koyuyorlar. :D besleyici olsun diye pirinç unu da koyuyorlar..vay vay vay..
    sahte bir protein tozu yapacak adam süt tozunu basar,üzerine de protein tozunun aromasına göre nesquick'i,vanilyayı basar.satar.
    niçin pirinç tozu,protein falan koysun içine?
    eğer öyleyse bu sahteciler o kadar da kötü insanlar değiller. :D
    saygılar.

15. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    saydığınız malzemelerin birçoğu su veya süt içinde kesinlikle dağılmaz.çamur olur.

16. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    yani abi..pirinç unu falan..bulamaç gibi olur..hayır bir de protein çıkmış içinden..komedi resmen..
    oh ne güzel sahte supplement bu ya?
    içeriği:süt tozu,pirinç unu,protein..gene baya besleyici bir formül..hiç yoktan iyidir..
    sahte supplementci amcalardan yakında glutamine'li sahte protein tozu da çıkartmalarını bekliyorum..bi o eksik..

17. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    süt tozu koysalar ben teşekkür bile ederim.verdiğin paraya saf süttozu alman bile imkansızken adamlar proteın tozu ile mix yapmışlar.
    ben ürünlere kesinlikle 10 numara gözüyle bakmıyorum fakat tam olarakta işi çözmüş değilim.hırsız bile çaldığını yarı fiyatına satmazken bu adamlar 26ytl'ye no xplode satıyorlardı.

18. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    yok ya zam yapmışlar urunlere :)

19. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    farkettim.o fiyatı yazdıktan birkaç saat sonra baktığımda yeni fiyat belirlenmişti ama yemezler.

20. felixmaurice

felixmaurice Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SPORCU
    bunca sayfa oldu ben hala anlıyamadım anlıyamıycamda sanırım

1- ''AMERİKAN PAZARINDAN(ADANA ANkARA..İSTANBUL) TÜRKEYEİN HERHANGİ BİR İLİNDEKİ AMERİKAN PAZARINDAN BİR ÜRÜN ALIP YOK SAHTE DEGİL SONUNA KADAR GERÇEK BU MEMNUNUM BEN DİYEN ?

2- ''ADANADAN BENİM TANIDIK ASKER VAR ARKADAŞ VAR TANIDIK İÇERDE ÇALIŞAN VAR ONLAR GETİRİYO ON NUMARA SUPPLEMENTLER KULLANDIM NE İSTERSEMDE İÇERDEN ÇIKARTABİLİYORUM DİYEN..?

VARMI ALLAH AŞKINA İKİ SATIR BİŞEYLER YAZSIN

Sayfayı Paylaş