Sokak Kavgasında dayak diyen kickboxer

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve emrethex tarafından 9 Eylül 2019 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. emrethex

emrethex Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşlar merhaba bugün biraz üzgünüm :(

Okulda bir çocukla çok sudan bi sebepten kavga etmek zorunda kaldım iyi ki anlayışlı biriydi neyse

Kavgaya başlarken 50 kere sordu istiyomusun diye benim gözüm döndü hepsinde de evet dedim

Ringde değiliz sonuçta ring kuralları yok sokak kavgası kick box gardımı aldım herhalde yumruk veya tekme atar bloklar kontra atak yaparım dedim.

Bir anda üstüme fırladı o anı hatırlamıyorum bi anda arkama geçmiş gözüne yumruk ve karnına bir dirsek atmışım arkadaşım öyle dedi. (O anlar tek hatırladığım ayakkabısından gelen tekme sesleri ve yerin görüntüsü [elimde çok hafif bir deri kalkması oldu hiç sıkıntı değil])

arkama geçince beni yere yatırdı ve kafama tekme atmaya başladı insani reflex olarak DUR DUR! dedim çocuk eskiden arkadaşımdı durdu zaten arkadaşları da delikanlılardı hemen tuttular en son el sıkışıp dayak yediğimi kabullendim.

Ama ne yapabilirdim sorusu aklımı kemiriyor tek yapabileceğim o an sanırım 45'e kaçıp dalmak olurdu ama sanırım o atlayınca gözümü kırptım ve bu beni kaybetmeye götürdü sizce ne yapabilirdim?

2. ohnofor

ohnofor Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    bu ne seviyeli kavga lan?! bizim ülkede mi oldu bu?

OKR ve Harnos bunu beğendi.
  3. emrethex

emrethex Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    keşke hiç olmasaydı moralim bozuldu :(

4. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Sokak kavgası başka bir şey kardeşim. Ayrıca kick bokscu olmak var, kick bokscu olmak var. 4 yıl spor yapan 2 kick bokscudan biri dünya şampiyonu olabilirken, diğeri çok vasat düzeyde kalabiliyor. Gene de sokak dövüşü bambaşka.
    Sokak dövüşü istiyorsan, bizim sporu yapman lazım.
    Ben de karate ve judo ile başladım, uzun yıllar devam ettim. Daha sonra kick boksa ve kafes dövüşüne yöneldim. Sokakta bire bir de kafes dövüşü çok etkilidir iyi şekilde öğrenirsen.

Ha bana kalırsa gerek yok. Şahsen bana böyle davet yapsalar hatta üstüne para da koysalar dövüşmem. Bana gereksiz geliyor. Varsın korkak desinler.
    Ama illa yapacaksan, sokak dövüşünde güreşin, jiu jitsunun da önemli olduğunu unutma.

Ha bu arada hepimiz geçmişte sokakta dayak yedik. ben ilkokul ve ortaokulda okul çıkışlarında paso dayak yerdim. Dayak yediğim arkadaşlarla yıllar sonra da olsa buluştuk o anları hatırlayıp gülüp geçtik :)

Darksafir2 ve Harnos bunu beğendi.
  5. emrethex

emrethex Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    sizin sporu anlayamadım hocam karate,judo,kickbox,jj,kafes dövüşü,güreş demişsiniz de sanırım MMA'den bahsediyorsunuz ;)

6. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Hayır tam olarak öyle değil.
    Lise 1 de karateye başladım. Lise 3 te Judoya başladım. Üniversite yıllarında karate ve judoyu beraber götürdüm. Üniversite bitince kick boksa başladım. Kick Boksu sadece 2 yıl yaptım. Kafes dövüşü antremanlarına başladım. Uzun yıllardır bunu yapıyorum. Amatör olarak tabi. Hayatımı başka işlerle kazanıyorum, spor amatör olarak hayatımda.

7. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Boyle kavgalar cok yanlistir. Birdaha yapmayin sonucu cok kotu olabilir.
    Niye dayak yedigine gelince ancak yazdiklarindan yorumlarsak,
    Cocuk sen farketmeden arkana gecmisse demekki gozlerini kapamissin,
    Bu en buyuk hatadir.
    Yaptigin sporda gozunu kapatmaman gerektigi soylenmedimi.
    Boksta bu temel kuraldir.
    Ya ogrenememissin yada ogretememisler.
    Yere dusup kalkamamanda dediklerimi dogruluyor.
    Isi bilen bir salonda bol sparingle sorun cozulur.
    Yada gures e git .
    Ama birdaha asla boyle sacma kavgalara bulasma.
    Once saglik

8. emrethex

emrethex Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam çok istemeyerek ettik ikimizde ama gerekliydi olması.
    Gün boyu çok uykuluydum büyük ihtimalle gözümü kapattım evet hatta normalde asla kırpmam gözümü ama bi istisna olmuş heyecandan olduğunu düşünüyorum

9. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Az sparring yapıyorsun galiba bunu çıkardım belki de hiç yapmıyosundur neyse bol sparring çözer bide sokakta kickboks değil de boks işe yarar bana kalırsa. Çünkü ben kboks tan cıkıp boks idmanına kaldığım da bildiğin götümden soludum ayaklar bacaklar pert oldu kollardan çok bacaklar kullanılıyor. Boksörleri izleyince farkı anladım adamlarda güç var hız var teknik var full yumruk ayrıca bacakları çok sağlam kaldı ki sokakta tekme yerdeyken atılıyor genelde o yüzden boksör dayak yemez sanmıyorum ama tabi ki sokağa hitap eden bence en iyi MMA'dir. Çünkü karışık ve kafes yani sokak gibi düşün kural var ama sokakta kural yok bana kalırsa ölüm riskindeyken tehlikeli yerlere vurman sonuçta sokak... Organlar ve boğaz çok tehlikelidir. Bide judo vs yaparsan öğretirler bilek bükme vs bunlar 5 saniyede rakibe yeri öptürür. Kavga son çareniz olsun o da sadece ölüm kalım durumun da yoksa hiç bir durumdan kaynaklı zorunda kalmazsın anlattığına göre tercih seninmiş. Korkak olarak görünmezsin bunu dövüşmeyi bilen bir adam anlar okuldaki kekolar değil.

10. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    TECRUBE
    BAHSETTIGIN OLAY ADRENALIN HORMONUNDAN KAYNAKLANIYOR COK HEYECAN YAPMISSIN KENDINI COK KASMISSIN BUYUK IHTIMAL NE ACI HISSETTIN NE VURDUGUNU HISSETTIN BOYLE DURUMLARDA DAHA SAKIN KALMAYA DIKKAT ET NEFESINI KONTROL ET AMA EN ONEMLISI KAVGADAN UZAK DUR

11. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

Forum Kuralları Madde-25'e aykırı başlık!

25- Kavga önerisi istemeyin, öneride bulunmayın! Kavga etmek,dövüşmek,tehdit etmek,tabanca,silah,bıçak vb konuları içeren , bu konularda tavsiye isteyen, tasviye veren, özendiren mesaj ve konuların paylaşılması yasaktır.​
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş