SL 5x5 yeni başlayan hakkında soru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve krkmz tarafından 17 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. krkmz

krkmz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar merhaba daha önceleri sporla uğraştım biraz spor geçmişim var. Son 3 aydır bazı sebeplerden dolayı spor yapamadım ve çok kilo aldım. Boyum 1.85 ve 95 kiloyum. Yağların ve kilo fazlalıklarımın büyük bir kısmı göbek, göbek çevresi ve bacaklarımda. Düzenli olarak spora ve diyete başlayacağım ve araştırırken stronglift 5x5 programını buldum ve kullanmayı düşünüyorum. Bu program hem yağ yakımı hem kas gelişimi için uygun olur mu ? Son olarak bacaklarımı daha da kalınlaştırır mı yoksa incelmesini ve sıklaşmasını mı sağlar ?

2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Yağ yakımı beslenme ile ilgili, hangi antrenman programını yaparsan yap beslenme kötüyse işe yaramaz.
    Bacaklar önce sıkılaşıp sonra kalınlaşmaya başlar büyük olasılıkla. Hem yağ yakayım hem kas yapayım yerine önce tamamen yakıma, sonra tamamen yapıma odaklan

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Yapıma başlamadan önce düşülmesi gereken belli bir yağ oranı değeri var midir? Yoksa bu tamamen aynadaki görüntü ve bizim neyi istediğimizle mi ilgilidir?

4. krkmz

krkmz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Cevabınız için teşekkürler hocam. Daha önce hocamın yaptığı diyet listesi var elimde ve sonuç da almıştım. Bu diyeti tekrar uygulamayı düşünüyorum. Benim aklıma takılan ne kadar ağırlıktan sonra bacaklar kalınlaşmaya başlar bunun bir limiti var mıdır? Çünkü program gereği ağırlıklar sürekli artıyor olacak.

5. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Şu noktadan sonra başlar diyemeyiz bu vücudunun vereceği tepkiye bağlı. İlk başladığımda (2-2.5 sene önce) ölçü simdikiyle hemen hemen aynıydı (72-73 civarı) ama o zaman varlığı belirsiz olan quadlar şuan biz buradayız diye bağırıyor :) gelişim hızı olarak tam hipertrofi çalışmasına göre kısmen yavaş olur ama sağlam bir altyapı kurararak sonrasını kolaylaştırmış olursun.

Şöyle diyeyim, çok yağlı vücutta yağ yakımı hızlı kas gelişimi kısmen yavaş görülebilir. Yağ miktarı azaldıkça iki süreç birbirini etkilemeye başlıyor. Kesin bir oran vermek beni aşar.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. krkmz

krkmz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam peki benim vücut ölçülerim için bu program uygun mudur? Vücudumun altı kalın üstü ince

7. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    bunun ölçü ile alakası yok ki

Sayfayı Paylaş