sitenin üye analizi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve krn tarafından 15 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

hangisi size uygun?

1. Orta öğretim öğrencisiyim

9,1%
  2. Üniv. Sınavlarına hazırlanıyorum

9,5%
  3. Önlisans öğrencisiyim

5,0%
  4. Önlisans öğrencisiyim/mezunuyumve bir işte çalışıyorum

3,6%
  5. Lisans öğrencisiyim

33,6%
  6. Lisans öğrencisiyim/mezunuyum ve bir işte çalışıyorum

29,1%
  7. Yüksek lisans –doktora öğrencisiyim/tamamladım

6,8%
  8. Akademik kariyerim var

oy sayısı 0
    0,0%
  9. Diğer...

3,2%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    iş ihtiyaca gelince doktordan çok açık yok Türkiyede kritik meslekler arasında..
    neyse o konuyu kapatalım..

Kimodedim asıl şuna dikkat ediyorum.Arkeoloji'ji kazandığını yazdığında insanların tebrikleri bile farklı oldu..bence bu fark çok güzel bir fark zira her insanın içinde vardır sevdiği ve çok daha sosyal olan bir mesleği yapabilmek..
    çok mühendis,doktor var müzik vs.. gibi sanatsal mesleklere açılan..
    bunları duymak beni hoşnut ta etmiyor değil..onlar adına mutlu oluyorum çünkü iç huzuruna kavuşuyorlar ve birilerinin huzurunu görmek bana da huzur veriyor..

kimodedim bunu beğendi.
  2. matiasdelgado

matiasdelgado Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Selçuk Üniversitesi Makina Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim merak edenler varsa saçlarım baya baya bi döküldü :) .

3. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    diez insanın hayatının hangi evresinde olursa olsun
    içinde yer etmiş şeyleri gerçekleştirmesi güzel bişey...
    sonuçta hayat her zaman istediğimiz seyleri vermio misal en basit
    örneğini veriym bu sene benim şansıma
    arkeoloji tm'ye geçmiş olmasaydı muhtemeen iktisat bölümü öğrencisiydim...
    lisede sözel bölümü öğrencisi olmak istememe ragmen sözelci olup napcaksın tepkisiyle karsılastım
    aslında acı bi durum egitim sistemi bastan bozuk ama sözelde okuyan öğrencilere aptal gözüyle bakılması...
    zenci-beyaz ayrımından farkı yok bunun
    o yüzden bende fırsatını buldunda insanların hayallerinin pesinden gitmesinden yanayım
    mantıklı bir sekilde nedenlerimi anlattıktan sonra beni reddetmek için bisey bulamadı ailem...
    böyle bişey yani herkes istediği yerde olamıo...
    ama genede çabalamalıyız bigün gerceklesmesi için... :)

4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Ben arkadaşın arkeoloji bölümünü kazandığını ve bu mesleği yapacağını okuduğumda sevinç ve "saygı" duydum.
    Neden saygı duydum?

Çünkü (ne yazık ki) yurtdışında yapıldıklarında hem maddi hem manevi getirileri oldukça yüksek olan ve saygı duyulan meslekler, ülkemizde hem gerekli saygıyı görmüyorlar, hem de buna bağlı olarak maddi getirileri o denli düşük oluyor ki; bu alanlarda kendini geliştirmek isteyen ve bu meslekleri icra etmek isteyenler geri adım atarak paranın en çok kazanılabildiği ve aile geçindirmenin daha kolay olduğu mesleklere adım atmak "zorunda" kalabiliyorlar..

O nedenle sevdikleri alanda kendisini geliştirmek isteyip, ülkemize özgü her türlü olumsuzluklara (düşük maddi getiri, saygı görmemek, küçümsenmek vs..) meydan okuyarak benzeri meslekleri icra etmek isteyen insanları görünce öylesine "saygı" duyuyorum ki...

Çünkü bence böyle "idealist" insanlar, birçok kişiden çok daha fazla cesur ve azimlidir.
    Sadece bu kararlılıkları ve her türlü zorluğa rağmen ideallerinin peşinden koşmaları en büyük "saygıyı" hakeden bir davranıştır bana göre...

musclefan bunu beğendi.
  5. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    kimodedim, öncelikle kazanmış oldugun bölüm için bir hayırlı olsun demek istedim...bölüm kaliteli ve ihtiyac duyulan bir bölüm...ama sana yaşamış ve tecrübe edinmiş birisi olarak şunu söyleyeyim;üniversiteler, insanların beklentilerinin altında olur, bunu cogu kimseler yaşamıştır bende dahil...üniversite benim için kavramdan öteye geçmemektedir...üniversite sensin bunu asla unutmamalısın...sen ne yaparsan ünv daha da anlam katar senin hayatına...üniversite güzel bir ortamdır... hayal ettiklerini, kafanda yer alan projeleri gerçekleştirebilecegin bir yerdir, başka bir yerde bu imkanı bulman cok zor....mutlaka bunu degerlendir..bunlar senin zaten aklında vardır da ben bir hatırlatma olsun istedim...

gelelim esas konuya...ülke şartlarında arkeoloji cokta öteye gecebilecegin bir meslek değil, adama izin vermezler, hele sizin işinizin büyük bir kısmı devlete baglı...ben polyannacılık oynamak istemiyorum ve sana bir öneride bulunacagım...yaptıgın bu işin yanına mutlaka bir meslek daha eklemelisin ünv zamanında...bunu kötü birşey gibi algılama..zaten ünv ye gittignde herşeyi cok net göreceksin...benim ihtiyacım olmadıgı halde, ben bile küçüklük hayalim olan başka bir mesleğe adım atmaya başladım bu sene...ileride hem yan getirisi olacak hem de sevdigim bir işi daha yapmış olacagım + cok yönlü olup sosyal cevrem daha da genişleyecek...ünv de yapabilirsen ÇAP, yandal gibi programlara kasabilirsin, çok iyi olur senin için...ünv de dışarıyla baglantını hiçbir zaman kesme, sürekli bir kulagın piyasada olsun...

ünvde kalmak istedigni yazmışsın...orası hiç belli olmaz, ileride kalmak istemeyebilirsin, aynı duyguyu bende yaşamıştım zamanında...ama bizim hocalar biraz uçuk oldukları için ünv de kalıp onlar gibi olmak istemiyorum, daha dogrusu kimse cesaret edemiyor hehe...bilimle fazla ugrasmak iyi değilmiş demek ki:D...
    unutmaki kendine yapmış oldugun her yatırım ünv de gerçekleşir...mutlaka sevdigin başka ugrasşalrda vardır..hiçbir insan yalnızca birşey de başarılı değildir emin ol...insanoglu birden cok işi rahatlıkla başarabilir...zamanını iyi kullan, meslegini de degerlendir,iyi bir iş cevresi edinmeye çalış... her gün boş arkadaş ortamlarına takılıp, cafe köşelerinde nargile tüttüren genclerden olma...başarılar dilerim sana...

kimodedim bunu beğendi.
  6. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    sen ne diyorsun ben makineyi bitireli 6 sene oldu daha dün gece rüyamda alüminyum kaynaklara çalışıyordum final için :)

salvadore_xp ve matiasdelgado bunu beğendi.
  7. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    D.Wolf herşeyi üniversiteden beklemek büyük bi saçmalık zaten hele bu ülkede
    her türlü olasılıga hazırlanıp o hazırlığı kullanmak lazım seninde anlattıgın gibi
    tek bişeye odaklanmak alanı daraltmaktır...
    insan tabiki kendi meslegini icraa etmek ister onu mutlu eden budur
    ama arkeoloji için konuşacak olursan bu olasılık dahada azalmış oluo...
    kendini geliştirmek(dil ve teknolojik şeyler anlamında)
    hazırlığın en önemli kısmı...
    hepimiz para kazanmak zorundayız istediğimiz seyleri icraa edemezsek para kazanmak için diğer yönlere tabiki gidicez... böyle bişey... teşekkürler:)

8. matiasdelgado

matiasdelgado Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    6 sene çok uzun bir inş bizede kısmet olur o günleri görmek. :D mezun olduktan sonra 6 sene geçmiş olduğunu görmek şuan hayal geliyoda.

Diez umarım iyi yerlerdesinizdir şuan kariyeriniz adına 4 yıl boyunca afedersin inek gibi çalışmanın semeresini almışsındır umarım.

Son düzenleme: 29 Ağustos 2008
  9. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    maddi olarak aldım denebilir ama mühendislik anlamında tatmin olabildiğimi sanmıyorum..

ama inek gibi çalışmaların ve öğrenilenlerin neredeyse tamamına yakınının dışarda çokta mühim olmadığını ve dışarda çok farklı bir mühendislik bilimi olduğunu bilmeni isterim..ancak aldığın bilimsel eğitim aynı fakültedeki yüksek lisans eğitimi için temel oluşturabiliyor..

10. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    uludag universitesi iktisadi idari bilimler fakultesi maliye bölümünü bitirdim agustos ayında nisanda askere gidicem kısmetse....

su anda da mali musavirlik burosunda calısıyorum askere gidene kadar...

11. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73

edit :2009 aralık da gıdıcem askere nisan olmadı malesef ...

Son düzenleme: 9 Nisan 2009
  12. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Açıköğretimdeyim ben de.4 yıllık Maliye. :S

13. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Lise son sınıf öğrencisiyim.Öss'ye hazırlanıyorum.Hedefim polis olmak ve sadece hedefime kilitlendim 200 + puan almam lazım ea1'den ve şuan full mat1 çalışıyorum.Aslında 200 puanı geçmek kolay ve şuan 245+ civarındayım ama işimi garantiye almak istiyorum yani polislik cepte dursun olmadı bir bölüme giricek kadar da puanım hazır olsun.Rahat hazırlanıyorum.İnsan hedefine kitlenince cidden stres yapmıyor.(biraz içimi döktüm konu dışına kaçtı ama özür dilerim sitenin bir üyesi olarak benimde profilim bu şekilde.:p)

DuE bunu beğendi.
  14. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Ben geçtim 200'ü rahatlıkla da yaştan geçemedim. :S Yaş oldu 28.Polis falan yapmazlar beni. :D

15. donnie_brasco

donnie_brasco Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Diş hekimliği fakültesi son sınıf öğrencisiyim. İşin kötüsü şu son iki yılda pek de bu mesleğe uygun olmadığımı anladım. Bırakamadım da o kadar yıl geçirdikten sonra. Yaklaşık dört ay sonra mezunum ve n'aparım ne ederim hiçbir fikrim yok. Buradan Ö.S.S ye hazırlanan arkadaşlara sesleniyorum. Kesinlikle sevebileceğiniz bir mesleği tercih edin. Şu popülermiş bu popülermiş bunlara aldırmayın. Zaten işini iyi yapan hangi meslekten olursa olsun başarılı olacaktır.

slymnasye bunu beğendi.
  16. Ahmets

Ahmets Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    bu sene öss ye girecem bende bilgisayar mühendisliği istiyom ama iş varmı yokmu bilmiyorum yada makina da olabilir bilen arkadaşlar varsa yorumlarını sakınmamalarını isterim

17. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    seçilen meslek inanın insanın tüm hayatının gidişatını etkiliyor..makine ve bilgisayar çok çok farklı alanlar..
    küçük şehirde iseniz ve kabaca bir organize sanayiniz varsa makine müh.olarak imalat sektöründe çalışabilirsiniz..ya da tesisat işleri yaparsınız (ısıtma soğutma,sıhhi,havalandırma vs..)
    makine çok geniş bir bölümdür ve alternatif çoktur..

bilgisayar müh.leri genelde istanbul , ankarada iş kovalamak zorunda kalıyorlar..zira küçük şehirlerde onların kapasitelerine göre işler olmuyor..

şunu belirteyim makine müh.liği özellikle imalat sektöründe iseniz asosyaldir..bir fabrikada akşama kadar erkek işçilerle beraber geçer vaktiniz..metali ve üretimi sevmelisiniz..
    tesisat kısmı biraz daha sosyaldir..
    kamuya girerseniz ama genelde sosyaldir..

bilgisayar müh.olacaksanız meslek itibari ile müh.olmayan insanlar bile rakiplerinizdir malum..büyük düşünmelisiniz..
    koskoca bilg.müh.liğini bitirip hiçbir programlama diline hakim olamayan arkadaşlar gördüm malesef..
    gerçekten çok iyi yetiştirmelisinzi kendinizi...
    hatta artık ör:mühendisler bile kendi programlarını kendileri yazarlar..
    ama tabi bilg.müh.liğinde de farklı kapılar mevcut..

yeterki sevdiğiniz işi yapın ve yağacağınız işi en iyi şekliyle yapın..

Klitschko, slymnasye ve bonatschi bunu beğendi.
  18. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boksör Ve Öğrenci :)
    Yer:
    Kadiköyyy..
    95'liyim lise 1'deyim.7 sınıftan beri boks yapıyorum.Ağırlıkta düşük ağırlıklarla çalışıyorum boy kısalmaması için 1 senedir.Boy 1.84 kilo 56da ringe çıkıyorum boş dönem 59-60.Ünvan türkiye şampiyonluğu her sene.İstanbul şampiyonluklarını saymıyorum bile.:D Amaç profesyonele geçip BayrağıMIZı en yüksekler dalgalandırmak.

19. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Bilecik M.Y.O - End. Otomasyon bölümünü bitirdim, kayıtlar başlayınca Açık Öğretim - İşletme okumayı düşünüyorum...

20. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Ben de sınıf öğretmenliğini bu sene bitirdim. Muhtemelen 1 ay sonra öğretmenim. Artık yavrularımıza bu sporun temel prensiplerini öğretmenin zamanı geldi, geçiyor bile...

Sayfayı Paylaş