sitenin üye analizi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve krn tarafından 15 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

hangisi size uygun?

1. Orta öğretim öğrencisiyim

9,1%
  2. Üniv. Sınavlarına hazırlanıyorum

9,5%
  3. Önlisans öğrencisiyim

5,0%
  4. Önlisans öğrencisiyim/mezunuyumve bir işte çalışıyorum

3,6%
  5. Lisans öğrencisiyim

33,6%
  6. Lisans öğrencisiyim/mezunuyum ve bir işte çalışıyorum

29,1%
  7. Yüksek lisans –doktora öğrencisiyim/tamamladım

6,8%
  8. Akademik kariyerim var

oy sayısı 0
    0,0%
  9. Diğer...

3,2%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Sitenin üye potansiyelini çıkarmak adına böyle bir anket hazırladım..Herkesin samimi cevap vereceğine inanarak katılımda bulunacağını düşünüyorum…

Son düzenleyen: Moderatör: 12 Ağustos 2008
    zhu.zhq, nopeynnogeyn, matiasdelgado ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Aslında bu başlığı farklı tarzdaki sitelerde açsaydın daha iyi olurdu.

ben universite coleman lise

potansiyel nerede :)

3. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    bende lise terk.ankete yeni bir şık eklemek gerekiyor.

4. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Her spor dalının “ağırlıklı” belli kesime hitap ettiği bi gerçek…bunun da benim kısaca potansiyel olarak ifade etmeye çalıştığım eğitim sosyal yapı ve ekonomik durumla birebir ilgili olduğu da bilinen bir gerçek…
    Anketin maksadı bu sporla ilgilenen bir- iki kişinin birbirine olan farklılığını tespit etmek değil bu sporla ilgilenenlerin diğer spor dallarıyla ilgilenenlerden farkını tespit etmek diyelim...o nedenle anketin farklı tarzdaki sitelerde ulaşacağı amaca burda da hizmet edeceğini düşünüyorum…ama bi mod olarak gereksiz gördüğünde o başlığın bir deklanşörlük ömrü olduğunu da biliyosun Flexor …:) saygılar….

5. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    son şıkkı işaretleyebilirsin....

6. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    krn bence iyi bir düşünce zaten buradaki amacın sadece seninde dediğin gibi

Anketin maksadı bu sporla ilgilenen bir- iki kişinin birbirine olan farklılığını tespit etmek değil bu sporla ilgilenenlerin diğer spor dallarıyla ilgilenenlerden farkını tespit etmek diyelim...

7. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    BOŞNAK...sitede saydam ın kilit mesajlarından sonra en çok güldüğüm kişisin....senin gibi espritüel bi arkadaşımızın beni anlaması ayrı bi keyif ..teşk.ler:)

BOSNAK bunu beğendi.
  8. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Anketten bu kadar okumuş yüzdelik beklemiyodum doğrusu….demek body artık o sokaklarda pazu trapez sergileyen yaylana yaylana yürüyen tiplerin o kült kalıbından epey bi uzaklaşmış… tahsil görmüş kişilerin iş alanları ve çalışma süreleri dikkate alındığında gün aşırı belirli kıyafetlerle dolaştıkları da düşünülürse kaslarını arz-ı endam edemeyecekleri ortada….demek ki body artık gösterişten uzak daha çok sağlığı ön planda tutan bakımlı -fit görüntüye önem verenlerin ilgi alanına girmiş vaziyette…anketi açan biri olarak hali hazırdaki sonuçlar üzerine yorum yapıp biraz gururumuzu okşamanın hiç bi sakıncası yoktur sanırım:))))biraz da megalomanlık var gibi…..(bu arada tahsil sadece diplomayla olmaz diyenlerdenim diyerek kimsenin kalbini de kırmayayım…)

9. jayjay

jayjay Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    lisans bitti kısmetse ekimde yüksek lisans'a başlıyorum.

10. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    başarıları hep kıskanmışımdır...hafif yandan dudak büksem de tebrik ederim seni jayjay....

11. seductive

seductive Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Lefkosa - Kibris
    yuksek lisans ogrencisiyim ben de. farkli bir konu actim yanlislikla egitim durumunuz nedir diye bu konuyu bulamamistim.

bolum ve universiteleri de paylasirsak birbirimize daha fazla yardimimiz dokunabilir bence.

ben university of birmingham - international education management and policy

12. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    doktoradayim ama akademik kariyerim de var ?

13. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
  14. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    birini biraktim baska bir doktoraya basladim, yok daha alamadik, ama vakit bulsam makalem cikicak bu aralar :)

15. seductive

seductive Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Lefkosa - Kibris
    doktoran ne uzerine cannabis? hangi universitedesin?

16. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ben lise mezunuyum üniversite sınavlarına falan da hazırlanmıyorum. Yani lise mezunu şıkkı nedne yok, ayıp etmiş arkadaş bizi direk "diğer" kısmına atmış.

Ben ilkokulda abartmıyorum 4 sınıf atlatılmak istendim ailem izin vermedi sonuçta 1 sınıf atlatıldım. Ancak ailevi sorunlardı derken derslerden geri kaldım ve liseyi 3 seneyi, 5-6 defterle bitirdim.

Liseden mezun olduğumda 14 dersten kaldığım için diplomamı alamadım ve kazandığım üniversiteye gidemedim. O sene 7-8 dersimi verebildim ancak seneye diplomamı alabildim. O sene de puan kıracakları için ÖSS'ye girmedim.

Sonraki 2 sene yine girdim ama tabi ki ders çalışmadan. Yine de ham puanlarım iyiydi. İlginçtir benden 10 puan gerideki adam "okul puanı" denilen şeyle benden 20 puan öne geçiyordu. Benim okul puanım sistemdeki minimum noktadaydı. Diploma notum 2,07'ydi

Sonuçta kızdım ve 15 aylık askere gittim. Askerde o kadar çok embesil kısa dönem gördüm ki okumanın insanın adam etmediğine yüzde yüz inandım. Kimse yanlış anlamasın, kimseyi okuduğu için kıskanmadım. Ama kimseye de okuduğu için sebepsiz bir takdir beslemiyorum. Ben hakiki gerizekalıların üniversiteyi bitirdiğini gördüm. Bu arada kimseye de fesatlık yapmadık hani askerde de kısa dönemlerin en sevdiği, onlara en çok yardım eden ve kollayan kişi de bendim. Askerlik yapanlar bilir eğer bir kısa dönem gittiği yerdeki 2-3 çavuştan biri değilse ve bizim ora gibi sırf tek bir tertipte 6 çavuşun olduğu yere düşerse adam yerine kimse koymaz onları er erbaş takımından kimse. Neyse konudan uzaklaşmayayım.

Askerden geldikten sonra ailemin ısrarıyla so gün sınava başvurdum ve 3 senedir tek bir test sorusu çözmeden hemde uyuyamadığım bir gün sınava girip ÖSS-SÖZ-1
    237,831ÖSS-SAY-1
    221,517ÖSS-EA-1
    233,056ÖSS-SÖZ-2
    236,179ÖSS-SAY-2
    --- ÖSS-EA-2
    211,274
    ham puanlarını aldım, tabiki düşük puanlar ancak iyi bir okul puanım olsa 300ü rahat geçerdim. sonuçta pokul puanı eklenince bir tek söz-1 dedikleri türden 294e çıkabildim. Sonuçta bir iki yer yazdım. Gelirse gelir gelmezse umrumda da değil. Okumak istemiyorum zaten zira hayatım aslında okumama müsaade edecek bir şekilde değil şu anda.

Okuyanlara saygım sonsuz, ama okuyupta kendini nimetten sayanlara da o derece acırım. Sonuçta bizdeki sistemler berbat, yüksek öğrenimde de aynı derece berbat. Benim amcaoğlum birincilikle bitirdiği fakültede kalmak istediğinde bir profesörü açıkça "bize zeki adam lazım değil kusura bakma" demiş. Sonuçta böyle ahmak bir sistem elbette kendisi gibi ahmakları yetiştirecektir çünkü her ahmak kendinden becerikli ve zeki insanları sezer ve onu yükseltmek istemez çünkü ona müsade ederse kendi ahmaklığı ortaya çıkar.

Türkiyede bilim adına "makale çevirmenliğinden" başka birşey yapılmadığına inancım tam. Gerçek, çalışkan ve zeki bilim adamları da her ne hikmetse gittikleri her yerde dışlanıyor da bir tek yurtdışında kıymetleri biliniyor. Ama Vatanperverliği tutup yurda dçnen gene işsiz kalıyor. Bunun aklıma gelen son örneği bilmem kaç senedir NASA da çalışan bir bilim insanımızın yurda döndüğünde üniversitelerden kapı dışarı edilmesidir. İsmini unuttum.

Sonuçta müstemleke zihniyetinde ülkelerde durum böyle olur gerçekten başarılıu adamlar yerine kime nerede nasıl yaltaklancağını bilenler iş başına getirilir.

Öğrenciler de aynı derecede fuzuli ve kendini bir halt sanan yapıdadır bana göre. Kendini ve insanlığı bilen yüzde 10luk bir kısmı müstesna.

Sonuçta çektiklerimden ötürü üniversiteyi de ünivcersitelilere de sempati duymuyorum. İnanın bana gerçekten gerizekalı bir tanıdığın üniversiteye gittiğini biliyorum. Özel üniversiteye gidenleri saymıyorum bile. Zaten bu ülkede okumak zenginlerin harcı. Kolej-Özel üniversite-Torpilli iş seviyesinde gelişen zayıf karakterli bünyelerden gına geldi. Yine de sevdiklerimin iyi birer okul mezunu olmasını istiyorum bu etiketler çok önemli çünkü. Mesela sevgilim iyi bir devlet üniversitesinde hukuk son sınıf öğrencisi, bırakmak istediğinde ona delicesine bir baskıyla engel olmuştum.

Sonuçta okumak iyi birşeydir, herşeye, ve Türkiye'ye rağmen. Ama okumak herşey değildir. Benim ilkokulu bile bitirememiş ama nice üniversite mezunundan daha adam daha işini bilir daha efendi arkadaşlarım var. Yine askerde doğuda okuyamamış bir sürü cahil ve edepsiz insan gördümse de içlerinden biri efendiliğiylew hala hatrımdadır. Sonuçta insan olmak bambaşka.

Yine üniversitelerimiz bilgi yuvası falan da değildir ben d**entlik sınavını reddeden beni rest edebilecek seviyede bişlgili adam yok diye d**entlik sınavlarına girmeyen adam tanıyorum. Onu da gerçi sonra yakınları binbir güçlükle sınava sokup d**ent ettiler, şimdilerde profesör olacak......

Gene içimi yarım yamalak dökmüşüm, açmayın böyle başlıklar, yaralıyız vesselam :)

Sedif ve kimodedim bunu beğendi.
  17. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    gaddarkemal...senin durumundakiler için 2.şıkkı koydum... okumakla adam olunmadığı kesin alınganlık yapmışın...

18. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yarası olan gocunur demiş atalarımız, bende yaralıyım ne yalan söyliyim.

Ama üniversiteye falan hazırlanmıyoruz ki yani bu dünyada okumayan herkes sınava mı hazırlanıyor? Neyse ben açarken aklından böyle şeylerin geçmediğine adım kadar eminim seni hiç tanımasam da üslubundan falan belli. Ben boşuna alınmadım tekrar ediyorum hem yaralıyım hem de seçebileceğim bir şıkkım bile yok :) Ama canın sağolsun hiç önemli değil. Zaten bizi bu ülkenin sistemi de "diğer" olarak görüyor.

Çok duygusal bağladım sonu di mi dikkat edersen :)

19. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Boşuna alınmadığını biliyorum ondan alınganlık yaptığını yazdım…Dikkat ettim evet sonunu duygusala bağlamışsın gaddar biri için ilginçti…Olaya bir de şu tarafından bakmayı dene eğer öyle bir şık olsaydı yaran her başlığa tıklamakla daha depreşecekti;)
    Azımsanmayacak kadar lisans eğitimli meramını bile anlatmakta acizken sen akıcı bi üslup kullanmışın..Demek birçoğumuzdan bir adım öndesin…Daha ne olsun gaddarkemal…

Son düzenleyen: Moderatör: 12 Ağustos 2008
  20. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    :) krn var ya bu kısacık mesajın beni çok güldürdü, çok hoş, nükteli olmuş hala gülümsüyorum :)

Evet, öyle bir şık konsaydı tıkladığımda ve her gördüğümde yaram depreşecek miydi? Bilemiyorum. Ama bu da karşı bir görüş olarak en azından benim ilk ortaya attığım görüşün sağlamlığını sarstı. Beni de sarstı bak kafam karıştı. Belki de koymaman daha iyi olmuştur. Ama şunu da kendine sor, dediğim şıkkı koymadan sitenin üye analizini nasıl yapacaksın ? Bence biraz daha ileriye gidip -ilkokul terk şıkkına kadar olmasa da- ilkokul mezunu bile yazabilirdin. Sonuçta profil öyle çıkar. Malumun ki ilkokul mezunları senin yazdığın 2. şıkka tabi değil. Yani onları da "diğer" diyarına sürmüşsün.

Bak yine sana topu attım :)

Meramımı iyi anlattığımdan bahsetmişsin, bunu iltifat olarak alıyorum, teşekkür ederim. Biraz daha iltifat edersen alacağım gazlarla en yakın üniversitenin kapısına dayanıp olay çıkartabilirim bak...

Sonuçta sende bir yerde benim dediğime hak vermişsin, master yapanlar meramını doğru düzgün anlatamıyor demişsin. Doğru çünkü eğitim maalesef insanların yeteneklerini geliştirmeye çok da musait değil. Burada Türkiye değil bütün dünyada böyle olduğunu teselli babından not düşeyim.

Neyse ben konuyu sulandırmadan kapatayım, seni anladım. Güzel bir başlık açmışsın iyi olmuş, tebrikler.

Açmakla da kalmamışsın beslemiş büyütmüşsün, öyle açtıktan sonra cami önüne bırakmamışsın. En ufak laf eden oldu mu hemen yetişiyorsun :)

krn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş