Sir_Arawn Antreman Günlüğü

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 16 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Sağolun evet , istiyerek yapıyorum.Human Flag için kol gücü fazla olmalı ve vücudu düz tutabilmek için daha tam bir fikrim yok ama şuan o kol gücünde değilim arada deniyorumda yapmayı :D Front lever ve muscle up barfiks barında yapıcam aparata gerek yok onlar için.İnşallah hedeflerime ulaşırım , bu hareketlerin 3 tanesini yapabildiğimde :D günlüğe video çekip atıcam.

2. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    human flag de hem kol gücü var hem bacaklara yük var gibi kalçayı karnı her yeri çalıştırır yani.çok komplike ne diyeyim sen bunu yaparsan mutlaka video çekip at:) bence ilk başta birinin seni tutması lazım güçlendikçe tek başına yapar hale gelebilirsin.

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bi ara deniyordukda biz 3 saniye felan duran arkadaşım oldu ama 60 kiloydu ben 85 işte benim gücü biraz attırmam lazım human flagda , dediğiniz gibi düz durmak için denge, bacak gücüde gerekli.Herhangi 3 hareketi başardığımda paylaşıcam :D inşallah yakında olur çok iyi motive olurum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:29 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:25 ----------

26 Eylül
    Bugün ne yaptım
    Sabah 5 set Şınav çektim.
    10/12/8/8/18
    Öğlen yemeğinden sonra Street Workout antremanımı yaptım:

-Close hands chin ups 8/5/4/4
    -Pull Up 6/3/3/3
    -Dips 10/7/6/5
    -Push Ups 17/10/11/12
    -Bench Dips 17/15/11/12
    -Hindu Push Ups 9/6/6/5
    Aslında sabah koşusu yapıcaktımda ayağımda hafif su toplama oldu ondan çıkamadım.Geçer 3-4 güne koşuya devam.

TheBlack_D-D_ bunu beğendi.
  4. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Human Flag' ta kol gücü bir yana merkez bölgesinin çok kuvvetli olması lazım. Öncelikle karın ve bel kasların güçlü olması lazım. Ardından sırt kasları. Sonra kol vs. Çok komplike bir hareket. Bu arada umarım hedeflerine ulaşırsın videolarını görmek isteriz açıkçası dumbelllls

SiR_Arawn bunu beğendi.
  5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Hmm karının etkili olduğunu pek düşünmemiştim :) bilgilendirme için sağolun.Bütün vücudun çalışan yerleri var denilebilicek bir hareket.

6. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi

Aynen öyle :) Üst vücudu o pozisyonda tutmak belki kol ve sırt gücü ile yapılabilir fakat alt bedenin bacakların o pozisyonda dimdik durabilmesinde en büyük rol karın ve bel kaslarındadır :) Yani aslında karın kaslarının tek iyi yanı plajda ortaya çıkarınca milleti hasta etmek değil :D Birçok harekette önemli bir rol oynuyor kendisi. Body Building'te de öyledir bu. Deadlift, Squat, Pull Up gibi hareketlerde de önemli bir rol oynar karın kasları. Butür hareketlerde sakatlık oluşmasında, mesela bel çıkması yada belde meydana gelen sakatlıkların altında bel ve karın kaslarının zayıf olması yatıyor. Karın bölgesine ağırlık vermekte fayda var, hem estetik hem diğer hareketlerin nizami ve güvenli yapılabilmesi açısından. Plank, Front Lever gibi hareketler çok faydalıdır bu açıdan, tavsiye ederim.

Bu arada azmin takdir edilecek düzeyde, aynen devam. Böyle devam edersen hedefine ulaşacağın muhakkak. Başarılar aynen devam thums:. Ceep calm and street workout !weightlifter

7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Çok sağol senin desteklerinle gerçekten motive oldum , ilk günlüğü açtım günden beri herşey için.
    Şöyle bir Never Give Up videosu yapsam :) haha çok iyi olur.

27 Eylül
    Bugün ne yaptım
    Sabah geç bir kalkışım yüzünden , şınavı unuttum ilk şınav kaçırdığım gün :) telefonum yanımda değildi ama ondan.Yoksa uyanırdım.
    Neyse bugün p90x abb_ripper uyguladım.Karın antremanı olarak uzun süre önce bu programla ilk karşılaştığımda iyi yapamıyordum , şuan bayağı full tempoya yakınım ama karın rutini bayadır uygulamadığımdan videonun 16 dksının 2 dksını felan kaçırdım denilebilir.Gerçekten karnımızı hissettiren bir program , plank workout diye bir program denedim üstüne 5 dklık plank programı sadece karın çalıştırıyor sanıyordum :D kollarım bayağı yoruldu , program :
    1dk basic plank (şınav duruşu ama karnı sıkarak)
    30 saniye elbow plank
    1 dk Leg raised plank(30. saniyede ayak değiştirirek)
    1 dk one side plank(30.saniyede el değiştirilir)
    30 saniye basic plank
    1 dk elbow plank
    Zorladığım kısım leg raised ve 2. elbow plank oldu :D 4 dk yaptım :D

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    28 Eylül
    Bugün ne yaptım
    Sabah kalktım ve şınav programındaki sayılara baktım ve ''11/15/9/9/22'' 5 set şınav çektim.

Öğlen Street Workout rutinimi uyguladım dev set şeklinde.
    Dev sete geçişim yararıma oldu kaslardaki etki daha arttı ama çoğu harekette sayım arttı , pull upsda düştü.
    -Close hands chin ups 7/7/7/7
    -Pull Up 4/3/3/3
    -Dips 8/8/8/7
    -Push Ups 15/15/14/13
    -Bench Dips 10/10/12/11
    -Hindu Push Ups 6/6/6/5

9. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Pazar günün ki bacak antremanımı yapamadım.Bütün gün arkadaşlarımla alışveriş , gezinti yaptık eve geldiğimde bacaklarım gerçekten çok yorgundu.Alışverişin uzun geçmesi yüzünden hep :D Genede bacak antremanlarım eğlenceli geliyor , eskidende karın gelirdi şimdi karına uzağım biraz hafif yağ yakarsam karınlarda bacak antremanları gibi zevkli gelmeye başlıyıcağını düşünüyorum.

30 Eylül
    Bugün ne yaptım
    Sabah Şınav rutinimde bir yeniliğe gittim :D pazartesi dinlenme süresi 30-çarşamba 60-cuma 90-pazar 120 saniye tutarak şınav çekicem.Diğer 3 gün ise 5 setli program
    Bu sabah 23/11/10 sayılarım buydu.Hareketleri olduğunca nizami yapmaya çalışıyorum.

Bugün ki street workout antremanım gene dev setti böyle daha rahat oluyor hele ki son hareketlerde hissettiğim etki güzeldi.İlk sette hindu push upsta sonraki setlerde bench dipste kollarımın yorulduğunu hissettim :D

-Close hands chin ups 8/8/7/7
    -Pull Up 5/4/3/3
    -Dips 10/8/7/7
    -Push Ups 16/15/13/12
    -Bench Dips 14/13/12/12
    -Hindu Push Ups 6/6/5/5

10. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    1 Ekim
    Bugün ne yaptım
    Sabah kalktım.5 set şınav çektim.14/14/10/10/18 sayılarım , 60 saniye dinlenmeyle.30 Dk koşu yaptım.

Ve akşam karın antremanımı devam ettirdim.

-P90x Abb_Ripper uyguladım , bacaklarım gerçekten yetersizleşmiş bu hareketler için bunu farkettim eskiden saniye kaçırmadan yapıyordum bu sefer gene 1,5 dk - 2dk kaydı.Tam 16 dklık bir antreman.
    -Plan Workouta geçtim.
    -Basic Plank 1 dk
    -Elbow Plank 30 saniye
    -Leg Raised Plank 40 saniye , bir ayak 20 bir ayak 20 saniye
    -One Side Plank 1 dakika , bir kol üstünde 30 diğer kol üstünde 30 saniye
    -Basic Plank 30 saniye
    -Elbow Plank 1 dakika

Planklarda sözde karını çalıştırıyor :D kollarım bitiyor yaparken :) p90xdede bacaklarım bitiyor.

11. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    2 Ekim
    Bugün ne yaptım
    Bugün dershanede ilk günümdü :) öğlen 2 gibi evde olabildim.Geldim yemek yedim ve öyle bir uykum geldi ki tam 1-2 saat dayandım ama ondan sonra 2 saat uyuyunca :( antremanım kaydı.Akşamda pek antreman yapmak istemedim bu uyku düzensizliği kötü oluyor artık her öğlen bitircem antremanlarımı bacak kaçırmam kötü oluyo..

12. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    03 Ekim
    Bugün Ne yaptım
    Sabah uyanır uyanmaz , suyumu içip bilgisayarı açtım.Ve 6 haftalık şınav programındaki sayılara baktım.5 set şınavımı çektim.
    14/17/12/12/20

Dün yeni asılan barfiks demirimde denemeler yaptım hafif sallanarak ama bugün antreman yaptım ve kafam karışık ilginç bir şekilde , barfiks çektim ama birkaç sorun vardı.Genede antremanımı yaptım.Pull Upsta mesafeyi koridor barfiksi gelince tam genişe çıkardım sayım düştü :( , Close Hands Chin Upsda ise 10cm aralık bırakırken 0 aralık bırakarak çektim.Hindu Push Upsta yaparken omuzlarımdan ses geliyor ve bu hayra alamet değil gibi :( hep oluyor ama sevmiyorum o kırt kurt sesleri antreman başı 5-10dk aralığında ısınmamıda yapmıştım ve omuzlar için ısınmada 1 hareket uyguluyorum diyemi acaba.

-Close hands chin ups 7/7/7/6
    -Pull Up 4/2/2/2
    -Dips 10/10/7/7
    -Push Ups 19/12/15/13
    -Bench Dips 10/12/11/10
    -Hindu Push Ups 6/8/6/6

13. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    VG :)
    Yer:
    Aydın
    Selam .evdeki kısıtlı imkanlarımdan dolayı bacak için sadece squat girecem.bacağı öldürmem için set ve tekrar sayıları nasıl olmalı?.ayrıca bi ara 84 barfiks çektim demiştin bunu nasıl yaptın hergün barfiks çekmeyle bu sayı artar mı?

14. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Selam , evde antreman yapmak uzun süredir gerçekleştirdiğim birşey.Evde zorlu bir antreman diyorsan benimkini öneririm gerçekten yorucu bir programdır.

-15x8 Lunge (15 Tekrar , 8 Set) = 120 tekrar
    -15x8 Squat (15 Tekrar , 8 Set) = 120 tekrar
    -5x8 Single Leg Squat (5 Tekrar , 8 Set) = 40 tekrar
    -15x8 Jump Squat (15 Tekrar , 8 Set) = 120 tekrar
    -15x8 Calf Raises (15 Tekrar , 8 Set) = 120 tekrar
    -Max Tekrar Squat (60 Tekrar) = 60

Barbrothers Intense Workout yazıp Legs kısmını açarsan orda videolu yapılışlarını görebilirsin.Valla hiç hatırlayamadım :D 84 barfiks diyen ben değilimdir.Pek o sayıya yakın değilim :) hergün barfiks çekmeyi yakında denicem şuan o rutin şınavda :D 6 haftalık programın 2. haftasındayım 6. hafta sonunda şınav sayım artarsa bildiricem.

15. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    04 Ekim
    Bugün Ne yaptım
    Sabah 90 saniye dinlenme süresiyle 25/17/16 3 set şınav çektim.

Deminde karın antremanım bitti.

P90x Abb_Ripper uyguladım.

Plan Workouta geçtim.

-Basic Plank 1 dk
    -Elbow Plank 30 saniye
    -Leg Raised Plank 60 saniye , bir ayak 30 bir ayak 30 saniye
    -Basic Plank 30 saniye
    -Elbow Plank 1 dakika

16. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    05 Ekim
    Programımın yarısını yaptım , sonra arkadaşlarla street workout aletleri olan bi parka gittik hareket denemek için.Human Flag :) 2 saniyeyi geçemiyorum dururken :D Çok denedim inşallah bidahasına başarıcam :) 5 saniye durabilmek hedef :) biraz takıldık orda o gün antreman tam yapmamış oldum.
    06 Ekim
    Moralim şu barfiks demirine bozuktu şuan kafamda o konuda değişik şeyler var.
    07 Ekim
    Bugün Ne yaptım
    -Close hands chin ups 9/7/6/6
    -Pull Up 5/3/3/3
    -Dips 10/10/9/8
    -Push Ups 15/15/14/11
    -Dips On Straight Bar 3/2//
    -Australian Pull Ups 12/11/10/101
    -Handstand Push Ups 10/2/6/3

Programımı sabitleyeyim böyle dedim. Dips On Straight Bar :D koridordaki bara çıkarken tabureden güç aldım tabure kırılıyordu :) 2 set yaptım 3. kalkamadım.Handstand Push Ups normal halini yapmadım :D başlangıç modlarını önce yerde yaptım , sonra ayaklarımı yatağa verip yaptım sonra bu 2liyi tekrarladım.O 2 ve 3 tekrar :D ayaklarım yataktayken çok zordu , 10-6 yerde yaptığım hareketiydi o birazcık daha kolaydı.Formları Developing Handstand Pushups - YouTube bu linkte var step 2-3 yaptım.Barfiks aletini sabitledik.Güzeldi önkollarımın belirginliği bayağı arttı ve ağrı genelde oraya vuruyor bu aralar :)

17. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    08 Ekim
    Bugün ne yaptım
    Sabah 5 set şınav çektim : 14/18/14/14/20 bu hafta 6 haftada 100 şınav programının 3. hafta 1. günüydü.

Öğlen Georgies St Pierre Fighting & Conditioning Workout videosunu uyguladım.Rushfitte geçen bir video.Figürler çok fazlaydı bir daha cardio olarak bunu uygulamıyıcağım.

Akşam p90x abb_ripper programında süper bir karın verimi aldım nefes nefese bıraktı.Şu 2 hafta içinde p90xdeki en verimli antremanımdı tek hareketi yarım yaptım hepsi tamdı.
    Ardından Plank Workoutu uyguladım.

Basic Plank 1 dk
    -Elbow Plank 30 saniye
    -Basic Plank 30 saniye
    -Elbow Plank 1 dakika
    hepsi süperdi tam full yaparak bitirdim dicektim.Enson Elbow Plankta 30. saniye geçti yere yığıldım.kollarım bitmişti resmen şu önkol tarafları :D onların üstünde duruyorsunuz ya plankta sonra 30 saniye bekledim diğer 30uda tekrarladım.Karın için şu 3 hafta içindeki en verimli antremandı diyebilirim.

18. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    09 Ekim
    Bugün ne yaptım
    Sabah 3 set şınav 60 saniye dinlenme 26/15/13

Sonra bacak antremanıma geçtim öğlen

-15x8 Lunge (15 Tekrar , 8 Set) = 120 tekrar
    -15x8 Squat (15 Tekrar , 8 Set) = 120 tekrar
    -5x8 Single Leg Squat (5 Tekrar , 8 Set) = 40 tekrar
    -15x8 Jump Squat (15 Tekrar , 8 Set) = 120 tekrar
    -15x8 Calf Raises (15 Tekrar , 8 Set) = 120 tekrar
    -Max Tekrar Squat (50 Tekrar) = 50
    45. tekrarda ayaklarım bitti diyebilirim.

Akşamları Pull Up a başladım , programımda geniş tutuş var bu sefer omuz genişliğinde yapıyorum.Her gece yatmadan 3 set , haftada 3 gün 5 set diğer günler 3 set.

Hafta sonu vücut fotoğraflarımı çekicem , ölçüleride almayı planlıyorum ve yağ oranı ölçtürücem.Paylaşıcam.

19. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    10 Ekim
    Bugün ne yaptım
    Sabah programlı olarak ilerlediğim şınav rutininde hile yaptım :) hile değil aslında
    gücüm yetmedi 6 ve 7. seti çıkardım.Bi tekrar daha dayancam dayancam derken halıya yapışı veriyorum :D
    20/25/15/15/17+7+1 normalde 20/25/15/15/25 olması lazım :) benim hilem 17den sonra başladı :D hergün çektiğimden kollar çok yoruluyor.Bugün aslında birazdan yatmadan regular pull up çekicem 3 set onu ekliyemiyorum artık kendim metin belgesinde sayıları tutuyorum olsun o kadar :D

Bugün ki SW & Calisthenic antremanım :

-Close hands chin ups 8/6/6/6
    -Pull Up 4/3/3/3
    -Dips 8/8/8/8
    -Push Ups 16/12/15/14
    -Australian Pull Ups 13/11/12/12
    -Handstand Push Ups Ups 10/8/6/6

Geniş Tutuş Barfikste kendimi salıp başlıyorum ama yani anlatamam o ilk tekrarı :D kendimi çok güçsüz hissettim tabi şu regular pull up günlerine başladım ya gece 3 set orda sayılarım geniş tutuşun çok üstünde olunca yani rahatladım.
    Australian Pull Ups etkileyici olmaya başladı 12. tekrardan sonra kaslarım yoruluyor gibi geliyor ama 15 full yapmayı zorlucam.Dipste vücudu tam öne vermeye yoğunlaştım daha zorlaştı hareket :) handstand push upsta işin ilginç bir hareketi öyle başlıcam sonra ayaklarımı yükselte yükselte devam etmeyi planlıyorum.Bugün için tekrar sayıları beni tatmin etmedi ama güzel bir antremandı denilebilir.Fotoğraf işi bayramdan sonraya kalabilir doğum günü varmış cumartesi :(

20. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    11 Ekim
    Bugün ne yaptım
    Sabah uyandım ve 3 set şınavım. 23/16/15

Sonrası öğlen :
    -Bi 15 dk ısınma-esneme.
    -10 Yumruk şınav
    -50 burpe 10 yap,10saniye dinlen rutininde.
    ve bittiğinde 30 dakika kum torbası teknik antremanı.

Akşam
    Karın antreman rutinim :
    -P90x abb_Ripper yaptım 16 dakika ( sadece 15 saniyesini kaçırdım denilebilir)birebir aynısını yaptım sayılır.
    -Basic Plank 1 dk
    -Elbow Plank 30 saniye
    -Basic Plank 30 saniye
    -Elbow Plank 1 dakika
    veee plankta saniye kaçırmadan yaptığım günlerimden biri.Yanlız en son hareket elbow plank 1 dakika 45. saniyeyi geçtiği sıralar kollarım varya kollarım içinde öyle bir acı hissettimki o 15 saniye geçip saniye 60 olana kadar yani yok öyle birşey inanmazsınız :D sanki sırtımda 100 kg var düşersem ölücem ya öyle bekliyorum.
    Eski günlerim gibi karın antremanlarını sevmeye başladım , benim kilolu bir arkadaşım vardı onu p90x rutin ile başlattım.Hayırlısıyla zayıflatıcaz insanların spor serüvenlerinin başlamasında rol almam beni hırslandırıyor hem muhabbetimiz çok geçiyor.İkimizde hırslandık :)

Sayfayı Paylaş