Sergen Aşkın, intermittent fasting, fotoğraflı

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve sergenaskin1996 tarafından 2 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. sergenaskin1996

sergenaskin1996 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Merhaba, bugün bacak günüydü. Her şey yolunda. Antrenman sonuna tüm vücut esneme rutini ekledim. Sakatlığı önlemek adına artık her gün yapacağım. Takip için teşekkür ederim.

2. sergenaskin1996

sergenaskin1996 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Merhaba, bugün normalde boş gündü ama bu hafta iyi geçmediği için diyete ve antrenmana devam ettim. Her kas grubunu 4 set olarak temel hareketlerle çalıştırdım, antrenman sonu tüm vücut esneme hareketleri yaptım. Belim bu sabah 91 di. En son fotoğraf attığımdaki bel ölçüm 92 cm. Kayda değer bir değişim olmadığı için bu haftalık fotoğraf atmıyorum. Haftaya pazar yeni fotoğraf ve ölçüleri ekleyeceğim. Haftaya pazara kadar hedefim 89 cm'ye düşürmek. Yağ yakımını hızlandırmak adına yarından itibaren mercimek 150 grama düşecek. Takip için teşekkürler.

Thorm bunu beğendi.
  3. sergenaskin1996

sergenaskin1996 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Merhaba, bugün göğüs ve sırt çalıştım. Dirsekteki problem ısınmayla ilgili bir sorundu galiba, antrenmana başlamadan önce 4 set 30 tekrar incline press ve pullover yaparak ısındım. Normal programa geçtiğimde hareketleri yaparken kollarda titreme ve vücutta abuk subuk kasılmalar olmadı, ve dirsekteki ağrı pek rahatsız edici değildi ama hala devam ediyordu, normalde kaldırdığım ağırlıklara geri döndüm, ilk defa yeterince ısındığımı hissettim.
    Mercimek dediğim gibi artık 150 gram. Fasting saatinide biraz uzattım, önceden saat 3-8 arası 5 saat boyunca yemek yiyordum, 3-6 ya düşürdüm, yani 21 saat fasting oldu. Mercimeği azalttığım için artık geceleri bayağı açlık olur diye düşünüyorum. Ama biraz dişimi sıkmam gerektiğine inandırdım kendimi. Takip için teşekkürler.

4. sergenaskin1996

sergenaskin1996 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Merhaba, dün dediğim gibi karbonhidratı azalttığım için gece bayağı acıktım. Bu sabah uyandığımda da pek enerjim yoktu, yataktan zor kalktım, antrenmana zor başladım ama antrenmana başladıktan sonra yavaş yavaş güç yerine geliyor. Yemek saatlerini azalttığım için, yani 3 saat içinde bütün öğünlerimi yediğim için kısa süreli bir tokluk hissediyorum, ama sonra acıkıyorum. Tabi motivasyonum yerinde şu an, hafif dar tişört giydiğim zaman çarşıda pazarda insanlar genelde göz ucuyla bakıyor, belki başka bir şeye bakıyorlardır bilemem tabi :), ama bozmaya niyetim yok şimdilik, pazar günü bir yükleme olabilir belki. Bel 90-91 arası şu an, yağ yakımı iyi, takip için teşekkürler.

5. sergenaskin1996

sergenaskin1996 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Merhaba, bugün de oldukça disiplinli bir şekilde devam ettim, bu sabah tartıldığımda 84 kiloydum. Belden her gün yarım santime yakın ölçü kaybediyorum, şu anda 90cm ye yakın. Ek olarak sakalımı 2 haftadır kesmeyi ihmal ettim, hiç bu kadar uzatmamıştım hayatımda, bayağı rahatsız ediyor. Ben de şöyle bir şartlandırma yaptım kendime, hayatımda bel çevremi en fazla 86cm ye düşürebilmiştim 2 sene önce, bu sefer kendi rekorumu kırına kadar yani 85 cm ye düşene kadar sakalımı kesmeyeceğim. Takip için teşekkürler.

6. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Gerçekten güzel bir günlük.Motive edici.Vücudun güzel ,hedef yağ oranına indiğinde güzel şeyler çıkacak.Sabır ve başarılar dilerim...

sergenaskin1996 bunu beğendi.
  7. sergenaskin1996

sergenaskin1996 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Merhaba arkadaşlar, aynı disiplinle devam ediyorum fakat açlık çok sıkıntı olmaya başladı. Daha önceden yazmıştım, bir cheat day veya yükleme sonrası diyetin ilk günü kolay geçiyor sonra giderek zorlaşıyor. Geceleri çok aç yatıyorum, sabahlarıda enerjim bitik bir vaziyette uyanıyorum, antrenman bitmek bilmiyor resmen, karbonhidratı iyice azaltınca böyle oldu fakat azaltmasaydım yerimde sayacaktım, şu an güzel bir ivmeyle düşüyor yağ oranı. Pazar gününü iple çekmeye başladım yine, iyi bir yükleme için.
    Mesajın için çok teşekkür ederim. Diyete giren herkese günlük açmayı tavsiye ederim. Hem böyle güzel mesajlarınız insanı motive ediyor, hem de plana harfiyen uymak zorunda kalıyorsun insanlar takip ettiği için. Dün gece o kadar acıktım ki, gece saat 2 civarlarında dolabı açıp açıp kapattım bayağı gidip geldim, midemin acısı canımı yakmaya başladı çünkü, işte günlüğü açmasaydım elbette bir şeylere saldırmış olacaktım, muhtemelen 1 kavanoz reçelle 1 pideyi indirmiş olacaktım mideye. Ama buraya fotoğraf atıyorum insanlar takip ediyor, böyle bir şeye cesaret edemedim ve midemi suyla doldurup yattım. İşte böyle durumları yaşayacağımı bildiğim için bu sefer günlük tutarak diyet yapmayı denedim. Çok faydalı oldu benim için, günlüksüz taş çatlasın 3 cm verirdim belden , şimdi çoktan 7 cm verdim bile 1 ay içinde, günlük sayesinde böyle tatlı krizlerini yenebildiğim için .
    Okuduğunuz için teşekkür ederim.

mr_dblue bunu beğendi.
  8. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Takip ediyorum Sergen sonuçları görmek istiyorum.Eminim birçok kişi merak ediyor.Sende bu yüzden sorumluluk altındasın.Yağ yakımına ve günlüğüne sadık kalmalısın.;)

9. sergenaskin1996

sergenaskin1996 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Merhaba, bugün de aynı disiplinle devam ettim. Bu sabah belimi ölçtüğümde düne göre bir değişim yoktu. Yarın sabah da ölçüp kontrol edeceğim, fakat platoya takıldım sanırım. Ne kadar değişiklik yapsamda yağ yakımı 3 gün falan sürüyor. Haftaya pazartesi den itibaren yine değişiklik yapmam lazım platoyu aşmak için. Şu an antrenman zaten fazla, karbonhidrat oldukça az. Bunun üzerine ne koyacağım bilemiyorum açıkçası, iyice zorlaşacak gibi görünüyor. Yinede üzerine bir şeyler koyarak sonuna kadar gideceğim. Takip için teşekkür ederim.

10. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Karboyu tekrar azaltmaktan başka çare yok:)

11. sergenaskin1996

sergenaskin1996 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Karbonhidratı biraz daha azaltırsam açlıktan ölürüm herhalde :), şimdilik ekstra bir kardiyo düşünüyorum, akşam yatmadan 3-4 saat önce 30 dk yürüyüş olarak, hem biraz enerji toplamış olurum yemeklerden de. Şimdilik çok extreme şeyler yapmayı düşünmüyorum, günde 2 ağırlık antrenmanı veya 0 karb gibi, bunlar belki ağustosta olabilir. Şimdi yapsam böyle bir şey, 1 hafta yağ yakarım sonra platoya takılırız yine yapacak bir şey kalmaz :)

mr_dblue bunu beğendi.
  12. sergenaskin1996

sergenaskin1996 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Merhaba, bugün de bitti. Bu hafta hemen hemen her gece aç yattım, geçen hafta 250 gram mercimek yiyordum, bu hafta 150 gr tükettim, ama bu 100 gram eksik açlık ve enerji konusunda beni çok zorladı, antrenmanlarda performansım da düştü. Fakat diyette normal şeyler bunlar, bununla birlikte bu hafta iyi yağ yaktığımı düşünüyorum. Etkili ama zor bir hafta geçirdiğimi düşünüyorum, yarın iyi bir yükleme yapacağım. Fotoğraf ve ölçüleri yarın yüklemeye çalışacağım , takip için teşekkür ederim.

13. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Nasıl bir yükleme düşünüyorsun sergen?

14. sergenaskin1996

sergenaskin1996 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    500-600 gram bulgurla kısır yapmayı düşünüyorum, veya makarna da olabilir. Yoğurdu çıkarıcam yağ alımını minimuma indirmek için. Tabi tahmini olarak söylüyorum bunları, nasıl bir iştahla saldırıcam bilmiyorum 1-2 öğünde biterse, farklı şeylerde tüketebilirim, amacım kaliteli kaynaklardan karbonhidrat yüklemesini yapmak. Yalnız hile/ödül tarzı bir şey değil, ihtiyacım olan carb loading dedikleri şey. Yarın yazarım neler tükettiğimi. Yükleme gereklimi diye sorarsan, hem de nasıl derim, bir yükleme yapınca ertesi gün öyle bir antrenman yapıyorum ki, atom karınca gibi oluyorum. Şimdi son yüklemeyi yapalı 6 gün oldu, antrenman yaparken dambılı tutacak mecalim bile yok, bitsin diye bekliyorum ızdırap gibi geliyor. Kötü antrenmanla hem kas kaybı artacaktır, hem de yağ yakımı azalacaktır diye düşünüyorum. Yükleme kesinlikle gereklidir diyorum.

15. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Yükleme bana göre de gerekli.Refeed tamam ama cheatten uzak dur.Cheat meal veya day tarzı yaklaşımlar acaip alışkanlık yapıyor motivasyon bozuyor ve sonuç hüsran.Afiyet olsun...

16. sergenaskin1996

sergenaskin1996 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Kesinlikle katılıyorum, cheat day gibi bir şeyin bizi diyette en az 4-5 gün geriye atacağına inanıyorum. Şöyle bir matematik yapıyoruz, bu hafta mercimeği günlük 100 gramdan haftalık toplamda 600 gram eksik tükettim, yani mercimekten 2000 kalori civarı açık verdim bu hafta. Bu da eşittir 5 tane küçük browni kek demek, veya 1 paket cips. Gün boyu bunları yersem intihar gibi bir şey olurdu herhalde. 1 haftalık emeği 3-4 lokma abur cuburla katledebiliyoruz.

Thorm ve mr_dblue bunu beğendi.
  17. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Çok güzel bir açıklama.

18. sergenaskin1996

sergenaskin1996 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Merhaba, bugün yükleme için ilk olarak 2 kase néstle kahvaltılık gevrek, ve yağsız süt tükettim, bu kahvaltılıklarda bir miktar şeker var ama sorun olacağını düşünmüyorum. Günün geri kalanına 1 paket 500 gr makarna bitirdim. Akşamda salata ve tavuk yiyeceğim. Önümüzdeki hafta için beslenme ve antrenmanda nasıl bir değişiklik yapacağıma karar vermedim, onu yarın bildirmeyi düşünüyorum.
    Bu haftalık ölçü ve fotoğraflar bunlar, takip için teşekkür ederim. Ek olarak, omuz ve göğüs nefes alış verişine göre değişiklik gösterebiliyor, net bir ölçüm olmamış olabilir. Aynı şekilde bel ölçüsü de midedeki şişkinliğe göre değişiklik gösteriyor ama genelde sabah aç karnına ölçüyorum.
    kol: 40
    göğüs: 110-112
    omuz:130-132
    bel: 89
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]

19. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Gayet iyi durumdasın iyi gidiyorsun.Başarılar.

20. sergenaskin1996

sergenaskin1996 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Merhaba, bugün normal göğüs sırt antrenmanını yaptım, beslenme ve antrenmanda bir değişiklik yapmadım. Büyük ihtimalle yarından itibaren karbonhidratı biraz azaltacağım, takip için teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş