Savaş Cebeci Definisyon Programı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve dexterli tarafından 3 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. dexterli

dexterli Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    8
    merhaba arkadaşlar bir sorum olucak ben bu diyete başladım diyet güzel ama supplement kulllanımımda kafama takıllan sorular var
    birinci olarak wheyi neden ant den önce alıyoruz ikincisi de benim kullandıgım bcaa ürünü budur
    https://www.supplementler.com/urun/gaspari-bcaa-6000-180-tablet-368
    bu diyete göre benim 5 tabblet almam gerekiyo ama sitede 3tablet alın diyo 5 alsam sakınccası olurmu.

2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Diyetin hepsi bumu?kahvalti ve iki ögündenmi olusuyor.?
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Ocak 2015 ---
    özelikle diyette whey proteinin antreman öncesi olmasi ilginc,bencede antreman sonrasi Uygun olur.
    diyette bcaa günde 5 gr,senin sitede bir defada en fazla 3 gr yani illaki böyle kullanicam diyorsan gün icinde iki defada alabilirsin zarari olmaz.

dexterli bunu beğendi.
  3. dexterli

dexterli Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    8
    bende whey i ant sonra kullanıyorum bcaa kulllanırkende 4kapsül ant önce ve sonra almayı düşünüyorum sence diyet uygunmudur hedefim yag yakıp kas kütlesini azda olsa artırmak zor biliyorum ama düzgün beslenme ve sporla yapabilicegimi düşünüyorum

4. evolution57

evolution57 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Zannediyorum Cebeci protein tozunu idman sonrasina koymayarak insülinin idman sonrasi düsük kalmasindan faydalanmak istiyor ki bu sayede daha fazla yag yakimi olsun. Malum protein tozlari da insülini tetikliyor.

uzerg bunu beğendi.
  5. sinus

sinus Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    gereksiz plan olmus...

neye göre hesaplaniyor kalori? 60-70kg icin program hazirlamis, arasinda 10 kg fark var. Az bir fark degil yani bu 10kg. Zaten 60kg olan birisi neye göre defi ye giriyor orasi ayri bir komedi.

fatsecret veya fddb.info göre günlük kalorinizi hesaplayin yeterli. Hergün ayni seyleri yemeye gerek yok.

6. ErdoganOzgur

ErdoganOzgur Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    340 gr proteini tek öğüne koymak aşırı gereksiz orda 2 öğünde 680 gram et var sabah 7 akşam 7 arasında 4 ana 1 de whey ile ara öğün güzel olabilir.Ancak karbonhidrat miktarı aşırı düşük tutmuş bence orası ayrı

7. dexterli

dexterli Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    8
    ama kenzonun diyetiyle çok benziyo :) yani arasında ne gibi bir fark var ?
    Kahvaltı ;

5 Adet Yumurta (2 tanesi tüm 3'ününde sadece beyazı yenilecek)

.

Diğer öğünler için ;

500 gr Tavuk Göğsü ( birkaç damla yağda pişirilcek)

1 Kase Pirinç ( Suda haşlanacak. Lapa olcak yani)

Domates ve yeşillik istediğiniz kadar yiyebilirsiniz.

Tuz, Kırmızı Biber

Lor peynir, Badem

.

ÖĞÜN SAATLERİ :

1. Öğün 9:30 - 10:30 (Kahvaltı)

2. Öğün 13:30 - 14:30

3. Öğün 17:30 - 18:30

4. Öğün 22:00 - 22:30

Yatmadan önce Lor Peynir ve Badem yiyoruz.

8. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Savaş cebeci dediyse bir bildigi vardir dedigini yapin yeter :)

TycoLoN bunu beğendi.
  9. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    İnsanlar arasında farklar çok büyük, o yüzden sadece kilo aralıklarına göre verimli definasyon yapılamaz. Videoda ayrıntılı anlatıyor mu bilmiyorum ama 70 kiloda %15 yağ oranında olan insanla %20 yağ oranında olan insan arasında 3.5 kilo kas farkı vardır ki bu az bir şey değil. Bu iki adamın birisi hareketsiz, masa başı çalışıyor da birisi kapı kapı dolaşan bir pazarlamacıysa kalori ihtiyaçları daha da açılır. Birisi 30 birisi 18 yaşındaysa işler daha da karışır. Savaş Cebeci'nin takipçi kitlesinin çoğunu gelişme çağında gençlerin oluşturduğunu ve bu çağdaki gençlerde yetişkinlerdeki kadar kolay kalori ihtiyacı tahmininin yapılamadığını da hesaba katarsak bu diyetleri sadece başlangıç noktası olarak alın derim. Eğer kilo kaybı olmazsa kalori miktarlarını daha kısın, hızlı kilo kaybı olursa biraz arttırın.

10. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bir dakika bir dakika...75 kiloluk birisi için günde 640 gr et önermiş. Tavuk göğsü desek buna, 100 gr'da 23 gr protein varsa 640'ta 147 gr protein var. Sabah 1 tam, 7 beyaz yumurta, 30 gr protein de oradan. Günde 1 kaşık yağsız yoğurt ediyor, 1 kaşığın ölçüsü de belirsizdir ama 5 gr da orada dedik. Diğerlerinden gelecek az miktar proteini gözardı ettiğimizde bile günlük 180 gr proteini geçtik. Gereksiz ama zararı yok. Yalnız bunun üzerine bir de yatmadan casein, antrenmandan sonra whey, antrenmandan önce ve sonra glutamin ekledik öyle mi? Neredeyse adamın kendi kilosunun 3 katı protein olması lazım. Hesabımda bir yanlışlık mı var yoksa adamı protein manyağı mı ettik?

Peki bilim ne diyor ona bakalım. Konu Savaş Cebeci olunca bilimsel konuşmak lazım çünkü, küfür yeme tehlikesi var. Protein kullanımı hakkındaki bilimsel literatür yakın zamanda Alan Aragon ve Eric Helms tarafından tarandı. Çıkan sonuca göre yağ yakımında kullanılması gereken protein miktarı yağ harici vücut ağırlığının (vücut ağırlığı değil) 2.3-3.1'i arasında değiştiği sonucuna vardılar. http://www.jissn.com/content/11/1/20
    Gene konu hakkında bazı araştırmaların değerlendirmesi için şöyle alalım: http://bayesianbodybuilding.com/the-myth-of-1glb-optimal-protein-intake-for-bodybuilders/
    Makalede eleştirilebilecek noktalar var ancak aşağıdaki araştırmalar meraklısınca incelenebilir.

Şimdi, Alan Aragon'un araştırmasını baz alırsak yağsız vücut ağırlığının 2.3-3.1'i gibi bir aralıkta şu önemli, bir insanın ne kadar kas kütlesi varsa o kadar kas kaybetme riski vardır. Yağ oranı ne kadar azsa gene o kadar çok kas kaybetme riski vardır. O yüzden, örneğin %12-14 yağ oranından %10 altına düşme amacında olan ve uzun süredir bu işle uğraşmakta olan, belli bir kas kütlesine sahip birisi 3.1 değerine yakın protein kullanırken yeni başlayan veya %20'den düşmeye çalışan birisi rahatlıkla 2.3 değerini kullanabilir ve herhangi bir kas kaybı gene yaşamaz. Savaş Cebeci gene videoda bu ayrıntılara giriyor mu bilmiyorum ama 75 kiloluk birisi için 180 gr protein, üzerine de bu kadar supplement önermek vur diyince gözünü çıkartmaktır. Gene takipçi kitlesinin genelde yeni başlayanlar olduğunu dikkate alarak söylüyorum, abartmanıza gerek yok. Tamam bu kadar proteinin zarar vereceğini iddia etmiyorum ama cebinize zarar. 75 kiloda %20 yağ oranında birisinin yağ harici vücut ağırlığı 60 kg'dır, protein ihtiyacı da 140-190 arasıdır (ki 140'a daha yakındır). Hele de yeni başlıyorsanız değil kas kaybetmek kas kütlenizi bile arttırırsınız.

11. oculusmaker

oculusmaker Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Bu kadar protein alimini neyi dayanak gostererek onermis acaba?40 yasindan once bobreklerinizi kaybetmek istemiyorsaniz bu kadar cok proteini kesinlikle tuketmeyin.

12. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    :):):)

aslangur bunu beğendi.
  13. fuigo

fuigo Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    Trabzon
    Bu diyeti uygulamadan önce diyetin yayınlandığı videoyu dikkatlice izlemenizi tavsiye ederim. Savaş cebeci orda bu değerlerin ortalama değerler olduğunu söylüyor. Bire bir değer almak isteyenler tabi ki özel olarak başvurması gerekiyor. Bu beslenme tarzına 3 aşağı 5 yukarı vereceğiniz kilolara göre dizayn edebilirsiniz diyor.

typer bunu beğendi.
  14. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hahah...Yanlış anlama olmasın ama, kendisinden bahsetmiyorum. Fanlarının biraz ağzı bozuk olabiliyor :)

egemennn ve Yaver27 bunu beğendi.
  15. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    hesap çok tekdüze gidiyor. protein oranı gerçekten abartılmış

16. dexterli

dexterli Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    8

aslında sıkı takipçisiyim ben savaş hocanın ama iş definasyonna gelince biraz kafam karıştı :) adam zaten belirtimiş ortalama degerler verdim diye ama ben kenzonun verdigi low carb diyetine baktım gelişim gören çok insan var sizce hangisini yapmalıyım ?

17. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Savaş hocanınkide low carb ama mesela 60 70 kiloluk adama gelişim saglaticak düzeyde bi program olmuş. Üstteki arkadaşın dediği gibi o kilodaki adamın definasyonla ne alakası olur orası da malum

18. ZeyKOO

ZeyKOO Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Kisin ortasinda definasyonu tam zamaninda secmissiniz hocam

ottomanizm bunu beğendi.
  19. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Yorumlara katılmakla beraber Herkes kendi definasyonunu kendi yapmalı bence insanı kendisinden iyi kimse tanıyamaz çünkü.Bakarsınız definasyonda işler yolunda gimiyor carb azaltırsınız/arttırırsınız veya aynı şekilde kaloriyi.Definasyonda ve bulkta yenilen yiyecekler bellidir zaten arnoldda yumurta yiyordu ya da colemanda tavuk yiyordu onemli olan arastırmak metabolizmanıza , yag/kas oranına , yaşa vb dikkat ederek kendinize uyarlamak.

dexterli ve emqo33 bunu beğendi.
  20. alcnuvr

alcnuvr Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Ben denemeye değer bir program olduğunu düşünüyorum. Tamam herkesin metabolizması farklı çalışıyor fakat savaş hoca işin teknik kısmını çok iyi bilen birisi ve güvenilir.. Antremandan sonra değilde önce whey önermesinin sebebi antremandan sonraki o 30-45 dakikalık yağ yakımına devam eden vücudu duraksatmamak. Verdiği antreman çizelgesi mantıklı bakıldığında işe yarar duruyor çünkü temel hareketlere bağlı kalınmış. Definasyon döneminde kas kütlesi yapılamayacağına göre en çok kalori harcatsn bu hareketleri uygulamak yarar sağlayacaktır. Kimisi definasyona girip kitap gibi bir split program ile saatlerce zorlar kendini. Bu program ise bam-bam 45 dakika -1 saat içinde işi bitiriyor. Nokta atışı yapıyor tabiri caizse. Protein ise bence makul seviyede. Yemek aralıklarının o kadar uzun sürmesinin sebebi de insülin seviyesini sürekli olarak belirli bir seviyede tutup yağ yakımını hızlandırmak. Arkadaşlar kas yıkımı sanıldığı kadar herkesin büyüttüğü kadar kolay birşey değildir. Program çok sade ve haftalık kilo verilimine göre ekleme çıkarmalarla kişiye özel program haline dönüşebilecek seviyede. Savaş hocanın özel bi fanı değilim :) kenzo yu da severim, cenk hocayı da.. Ama bazı konularda öncüm savaş hocadır. Herkese Bol Şans :))

dexterli bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş