Sanırım yardıma ihtiyacım var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hadi başlayalım tarafından 25 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. hadi başlayalım

hadi başlayalım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle merhaba bundan 4-5 sene öncesine kadar sporla yakından ilgiliydim ancak şuan kendimi ciddi anlamda bir çöp çuvalı gibi hissediyorum uzun uzun düşündükten sonra sigarayı bırakıp tekrar spora başlayıp dengeli beslenme kararı aldım şuan yaş 23 boy 168 cm kilo 79-80 kg. nasıl bir yol izlemem gerek bel çevremde biraz fazla yağlanma var gibi doğrudan ağırlık çalışmalarına mı başlamalıyım yoksa biraz kardiyo mu yapmalıyım spor salonuna yazılmayı düşünmüyorum evim spor yapmama müsait ki zaten öyle az bi emekle veya kısa sürede burda aylarca hatta yıllarca uğraşan arkadaşlar gibi görünmemin imkansız olduğunu da biliyorum amacım sağlıklı fit bi görünüme kavuşmak ne tür bir yol izlemem gerekli bütün yorumlara açığım yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Eğer ciddi anlamda yardımcı olmak isteyen arkadaşlar olursa fotoğraf ekleyebilirim daha sağlıklı yorum yapabilmeleri için.

2. Ahmet0141

Ahmet0141 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam Bende acemi sayılırım 3-4 aylık tecrübem var benımde fakat bu derece kilosu olan insanlar genelde spora ilk başladıgı gun kardiyo yaparlar ve aylarca bu sekilde kilo vermeye calısırlar sonra ağırlık calısmalarına girerler ideal kiloya gelınce calısmaların daha etkili olur ki sen evde yapıcam diyorsun ne kadar etki eder vucuduna bilemiyorum nede olsa spor salonundaki kardiyo aletleri vs oldukça fazla ve imkanda var haliyle.. spor salonuna yazılabilirsen senın ıcın daha kolay olur sanırım kolay gelsın:)

3. hadi başlayalım

hadi başlayalım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    En son salona yazıldığım zaman temizliğime çok dikkat etmeme rağmen salon mu kirliydi ben mi biraz fazla zorladım bilmiyorum ama ayağımda mantar çıktı enfeksiyon kaptı ve iyileşmesi 1 aydan fazla sürdü o yüzden salon işine pek sıcak bakmıyorum ama çok gerekli olacağını söylerseniz tekrar yazılabilirim salona. yorumunuz için teşekkür ederim.

4. Ahmet0141

Ahmet0141 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Temizliğe önem veren bir salonu şart.. nede olsa para veriliyor oraya bence spor salonu gerekli, ünlü yerlerin spor salonlarına bakabilirsin enjoy gibi yerler yada macfit oralar temiz olur yani giden arkadaşlarımdan duydugum kadar:)

5. hadi başlayalım

hadi başlayalım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    tamamdır araştıracağım teşekkür ederim :)

Sayfayı Paylaş