Salonda-Dışarde İşimize Karışanlara "BİLİYORUM SPORDA UZMANSIN AMA ÖLSEMDE UYARMA"

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Aykut Can tarafından 6 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Salonda-Dışarde İşimize Karışanlara karşı çözüm olarak
    "BİLİYORUM UZMANSIN AMA ÖLSEMDE UYARMA"
    yazılı bir t-shirt yaptırıp giyecem. Sonra kimse gelip bişe demesin yeter.
    Dışarda idman yaparız amcalar gelir ben 60 BARFİKS ÇEKERDİM.
    Salonda gelir yok o hareket bölye olmaz öyle olur. Herkes uzman anasını satim. Alın size çözüm ! :cool:

alvel ve Balboa7 bunu beğendi.
  2. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Fikir güzel söylemiştim zaten :) Işine karışmak gibi olmasın da "ÖLSEMDE" yazarken -de ekini ayrı yazarsan daha iyi olur :D
    Bi iş yapıyorsan tam yap seri üretime geç yok satar o tişört :)

ArnoldBody bunu beğendi.
  3. Delteo

Delteo Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Selamlar,

Ben toplam 1 yıl kadar salonda çalıştım, bir kez bile işime karışan olmadı. İşin sırrı çalışmaya mp3 player ile gitmekte. Zaten Dr. Jim Stoppani de sevilen müziklerin antrenman performansını arttırdığı deneylerle ispatlandı diyor.

Aykut Can bunu beğendi.
  4. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Çare değil dostum o. Müzik dinlemek motivasyonu artırır doğru ama karışan yine oluyor, adam kulağında kulaklık olmasını pek "takmıyor". Sana denk gelmemiş olması büyük şans.

ArnoldBody ve DaiMoNer bunu beğendi.
  5. flyod

flyod Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    bakü
    Beyler o bahsettiğiniz adamlardan biriside benim.
    Ağır girmek için nizamiden uzaklaşana, barbell curl da biceps hariç her yerini çalıştıran adama, kısacası boşa kürek çektiğine inandığım arkadaşların yanına yaklaşıp hatasını uygun bir uslubla söylüyorum yalan yok.
    Şimdi siz böyle söyleyince dedim acaba hatamı ediyorum?

6. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    göğüse pres yaparken o barın altında kalırsanız görürüm ben sizi : "lan ne bakıyonuz yardım edinsene olum, boğuluyom.":eek:

fatih58arif, Leopara, alvel ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  7. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Bilgili biri ve güzel bir dille anlatan olunca dikkatli birşekilde dinlerim ama burda arkadaş sanırım egosunu yükselten kişilere değinmiş işte ben şöyle yaparım şunu kaldırırım vs .

8. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Kulaklıkla gidiyorum bayaadır denk gelmiyodu o da geldi tuzu biberi oldu :D
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Aralık 2014 ---
    O salonda spor hocası yok mu yada sen her gördüğüne gidip o öyle olmaz böyle olur mu diyosun ? YAni yanlış anlama sadece mantığı anlamaya çalışıyorum. Bende görüyorum biçok insan yanlış yapan ama neden umursayım ki ? Gitsin internet var hoca var öğrensin yapsın ayda eğer bu iş iseviyosa kısa bi zamana düzelticektir eminim.

9. Delteo

Delteo Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Selamlar,

Sağlığını tehlikeye atacak bir şey yapmadıkça kimseye karışmam. Açıkçası bunu haddimi aşmak olarak görürüm. (Hatta onun yanlış yaptığını sandığım şey şey doğru olabilir veya doğru hareketin başka bir varyantı olması mümkündür.) Zaten genellikle bilmediklerinden değil, egolarını yenemedikleri için böyle çalışıyorlar. Bilgisi iyi olmayanlar genelde gelip kendi soruyor zaten.

Şunu da belirteyim, bazen hocaya soru soran birilerini gördüğümde, eğer hoca yanlış bilgi verdiyse (ne hikmetse çok sık yanlış bilgi veriyorlar!) düzeltmişimdir veya atladığı bir nokta varsa eklemişimdir. Bu da herhalde 1 yıllık salon geçmişimde 2 ya da 3 kez olmuştur.

AnTiCoRe bunu beğendi.
  10. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Ben şahsen bi insanı idnlerken önceklikle bakarım bu adam benim istediğim hayatı yaşıyor mu ? Benim olmak istediğim yerde mi ? Eğer bu sorulara cevap evetse 10 kulakla dinlerim. Ama eğer bu soruları cevabı hayırsa zerrre biyerime takmam? Yanlışım var mı bu konuda ?

11. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Aykut Can, sana birinin v.g ile ilgili bilgi verebilmesi icin kendi vucudunun senin olmak istedigin gibi mi olmasi lazim?

Lg Smart World

Aykut Can bunu beğendi.
  12. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Cem yılmazın faruk eczanesi sorması gibi türküz biz yardımsever

Sent from my iPhone using Tapatalk

13. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Hayır tabikide profesyonel vücutçuların antrenörlerinin hepside vücutlu insanlar olmayabiliyor bilgisi yeter. Ama ben bir bilgi almak istersem birisnden tavsiye istersem cevaplasında diğer türlü napcak bu adam fedai mi ? Her gördüğünüe karışacak mı ? İlla biliyor diye herkese gidip ders mi verecek ? Hayır böle boş boş salonda dolaşıp alnında bir gram ter akmadan benim afedersiniz popomdan ter akarken hareketim kaydığında bırakda uyarmasın kendine baksın önce ? Emin ol ben o kadar uğraşıyosam araştırırmda belki formu düzeltmeye çalışıyorum olamaz mı ? Bu adamlar fedai mi ?

Created By Loss ve torifonta bunu beğendi.
  14. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Konu bayağı yanlış yerlere gitmiş. Konuyu açan arkadaşın kastettiği sırf kendini bilgili göstermek için havalı havalı cevap verenler. Evet yardım etmek için insanlara faydam olsun düşüncesiyle bazı konularda sizi uyaranlar da olabilir elbet ama bunların sayısı az olduğundan bizi her uyaranı yanlış değerlendirebiliyoruz.
    Açıkçası daha önce yaşadıklarım beni bu konuma itti. Birisine sormadığım halde vücudumla veya hareketlerimle ilgili saçma sapan şeyler söylerse bu üzer beni. Dört yıl önce dambıl almaya karar verdim, gittik kırtasiyeye (küçük bi ilçede yaşıyorum spor salonu veya spor mağazası yok). Dedim "ben dambıl alacaktm sizde varmış dediler." "Evet var" dedi getirdi üç kilolukları önüme. O zamanlar 30-35 nizami şınav çekebiliyorum, haliyle ağrıma gitti bu hareket. Dedim "abi daha yüksek ağırlıklar yok mu?" Adam elini beline atmış göbeğini çıkarmış biçimde "genç sen bu işten vazgeç, ilerde sarkar kasların" dedi. Fena sinirlendim bişey demedim. Bi aile dostumuz amca geldi o sırada dükkana o da tanık oldu mevzuya. O da başladı "Gençler bu ara çok kafaya taktı bu işi, kendini yorunca ne geçecek eline, boşa uğraşıyorlar ilerde çok ağlayacaklar" gibilerinden laflar etti. Bişey demedim çıktım dükkandan. Işte ülkemizin durumu böyle, bu yüzden bizden Olympia yarışmacısı çıkmıyor gibi klişe laflar söylemeyeceğim. Zerre umrumda değil ülkedeki spor bilinci veya yarışmalar, kimse ilgilendirmez beni, bana karışmasınlar, yapmıyorlarsa da yapanlara engel olmasınlar yeter. Sadece bu olay değil dört yıldır sayısız benzer konuşma geçti olay yaşadık bu konuda. Artık spor konusu açılınca kaçıyordum ortamlardan o hale geldim. Şimdi siz söyleyin benim yaşadıklarımı yaşamış olsanız her sizi uyarana "benim iyiliğimi istiyor, kesin bu konu hakkında bilgili" der miydiniz? Söyleyeceklerim bu kadar.

ArnoldBody, CoffeeFit, alvel ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  15. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Sonuna kadar haklsıın kardeşim :)

KutsalSpartacus bunu beğendi.
  16. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    bilmeyen karışmasın da,işi gerçekten bilen ve uyaran birisinin varlığının ne kadar iyi olduğunu öyle bir hocaya denk gelenler bilir arkadaşlar.her ne kadar kendimizi yeterince biliyor gibi görsek de bazen dışarıdan bir göz tarafından bakılmaya yorumlanılmaya gereksinimimiz var bence.hele o göz işini biliyorsa ne kadar güzel :)

Aykut Can bunu beğendi.
  17. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    salonda gözlemci olduğumdan bilgili vg sporuna bağlı insanların uyarılarını dikkate alırım ama salonda saatlerce sadece biceps çalışıp vg yapıtığını sanan birinin gerçekten ölsemde beni kutarmasını istemem :)

18. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    cinsiyetiniz kadın olsa kim bilir nasıl gıcık olurdunuz.amacını niyetini bildiğim insanları dinliyorum ama sırf egosundan yada yaklaşmak için laf söylerse ''sanane'' yazan bir pankart çıkartmak istiyorum. zayıfsın neden geliyorsun diyenlere özellikle.sence neden geliyor olabilirim güzel insanım benim!

Created By Loss ve Balboa7 bunu beğendi.
  19. Delteo

Delteo Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Selamlar,

Yazdıkların doğru ama kendi payıma bu sözlere katılmıyorum. Ben çok iyi gelişmekten, muazzam vücut sahibi olmaktan ziyade kulaklığımı takıp huzur içinde sporumu yapmak istiyorum. Birinin benden fazlasını bilmesi de umrumda değil. Merak ettiğim şeyleri gidip insanlara sorabilecek kadar aklım ve medeni cesaretim var. Bence salonun hocaları hariç herkes "biraz sussa" hepimize iyi gelecek.

Aykut Can bunu beğendi.
  20. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Ayyyyyyynen öylşe güzel kardeşim duygularıma tercüman oldun. :)

Sayfayı Paylaş