Saglik testi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Frightos tarafından 14 Mart 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    cahilliğimi mazur görün. Hasta olmadan dahiliye gidip degerlerimize baktircak olsak bunun genel birseyimi var yoksa orda şuyuma ,buyuma bakarmisiniz demekmi lazim. Ben bir iki kere kontrol icin gittimde seker tansiyon falan bakmisti kan degerlerine falan baktirmak icin ozellikle bu sporu yapanlar icin özellikle belirtmesi gerkeen birsey vami? Malum devlet hastanelerinde suratina zor bakıyorlar insanin birseyim yok ama genel kontrolümü yaptrmak istiyorum dedinmi öcü görmüşe donebiliyorlar.

2. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    En az 3 hafta hastanelere lütfen uğramayın çok acil işiniz yoksa. Doktorların hepsi malum virüsle uğraşıyor.
    "Genel kontrol" diye bir sağlık değerlendirmesi yoktur. Eğer vücudunuzda bir semptom yoksa, spordan ve beslenmeden kaynaklı sorunlar var mı merak ediyorsanız aile hekiminize gidip durumu açıklarsınız. O da ancak tam kan tahlili yaptırır.

3. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Yok suan gitmem de. Yani gittim mesela hani diyorlar ya bu spora baslamadan ve devam ederken arada tahlillerinizi yaptirin. Bu kan tahlili genel birseymi yani kan verdikten sonra bir problem varsa cikiyormu yoksa belirli şeyleri isteyip onlarami bakiyorlar

4. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Spor yaparken sürekli tahlil yaptırmanın bence bir mantığı yok. Eğer supplement falan kullanıyorsanız o başka ama hatırladığım kadarıyla kullanmıyorsunuz. Şikayetiniz olmadan doktora gitmenin hiçbir anlamı yok.

Tüm kan sayımında kanınızdaki bakılabilecek değerlere bakılır. Burada ciddi bir anormallik varsa ileri tetkikler istenebilir. Diyabet, hiperkolesterolemi, anemi vs. gibi bazı hastalıklar tespit edilebilir. Ama hiçbir şeyim yok beni üstten alta ultrasona sokun diyemezsiniz doktora. Zaten böyle bir şeyin mantığı da yoktur.

5. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Suplement basladim aslinda bugun :) biraz pinpiriklik yapiyorum kreatin bca bunlarin kötü bir yan etksii falan varmıdir . Yada baslamadan önce kontrol falan sartmidir değilmidir bilemedim oyle evham yapiyom iste.

6. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Kreatine başladıysan günlük su alımını arttır.

Frightos bunu beğendi.
  7. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Böbreklere etki gösterebilir ama şu anlık elimizdeki bilgiler yükleme yapılmadığı sürece bir sıkıntı yaratmadığını gösteriyor. Ne var ki elimizdeki hiçbir çalışma uzun dönem araştırmaya sahip değil, bu yüzden yıllar boyu kullanımın yan etkileri bir muamma.

Kreatin'in benim kafamda en büyük sıkıntısı mutajenik faktörlerde minimal artışlara sebep olması. Bunun tersini gösteren 3-4 araştırma da okudum. Ama kafamı kurcalamaya devam ediyor.

Her halükarda Kreatin üzerine en çok çalışma yapılmış ve performans/kas kütlesi üzerine en etkili supplementtir. Bu nedenle için rahat olsun.

Frightos bunu beğendi.
  8. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Yükleme yapılmadığı sürece yine de belli dönemlerde ara vermek gerekiyor mu? Bazı kaynaklarda gerek yok diye okumuştum, bazılarında ise örneğin 2 ay kullanımda 2 hafta ara gibi.

9. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Bir kesinlik yok. 1 ay kullanımdan sonra 1 hafta ara vermek en mantıklısı gibi, şahsen kendim kullansam öyle yapardım.

Sayfayı Paylaş