sabahki yumurta sayısı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Coleman Trebor tarafından 26 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 40 üye.
  1. cglrbkts

cglrbkts Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    ben normalde 4 tam yumurta sabah 4 tam yumurta akşam yiyiroıum ( dinlenme günümde akşamki yumurta yerine tavuk veya ton balıgı olursa onları tüketiyorum..
    ama her sabah 5 tane tüketmeye başladım tam.... 4 aydır bu şekilde tüketiyorum ve hiç bir şekilde zararını görmedim doktorada gittim kolesterol için... ama hiç bir şey çıkmadı temiz.. yemeye devam yani .....

Pinky bunu beğendi.
  2. myprag

myprag Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Her ne kadar forumda yumurta beyazı ile ilgili herhangi bir olumsuz şey söylenmemiş olsa da kafama şey takıldı: Her şeyin fazlası zarar denmez mi? günde 8 tane yumurta beyazı yiyen biri olarak sorum şu ki ;acaba bunun bir zararının olup olmadığını doktora soran arkadaşımız var mıdır?

Pinky bunu beğendi.
  3. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Ben her sabah kendi kahvaltımı ve öğle yemeğimi hazırlarım. Önceleri banada çok kızıyorlardı yumurta konusunda. Önceleri 3 yumurta (hepsi sarılı), aradan biraz zaman geçince 4 (minimum 3 ü sarılı), son bir haftadır da 5 e çıkardımminimum 3 ü sarılı). Bildiğim kadarıyla ama emin değilim, yumurta sarısının zararlı olmadığı son zamanlarda açıklandı. Babamda yumurta yememe falan kızmıyor ama sarıları atmama çok kızıyor, onlarıda ye diyor. Ayrıca annem o saatte uyuduğu için ne kadar yumurta yediğimi tam bilmiyor. Ayrıca gelelim şu ara öğüne. Gerçekten çok önemli, vücuda düzenli bir şekilde protein almazsan istediğini elde edemezsin. Bu spor ve kaslar çok nankördür bu konuda. Ben yanımda ufak bir kapta tavuk-pilav, ton balığı-pilav-salata veya tonbalıklı sandviç götürüyorum. Arkadaşların arasında bayaa garip kaçıyor onlar tepsilerle yemek yerken ben ufacık (ama bol proteinli) öğünlerimi yiyorum. İlkgün tepkileri gerçekten garipti bana karşı ama kalıbıma, koluma bakarak, ve onlara yaptığımız sporun ne kadar nankör olduğunu anlatınca alıştılar:) Mesela bugün okulda 400 kişinin arasında çıkarıp kabımdan tavuk-pilavımı yedim her nekadar tip tip baksalarda. Sonuçta önemli olan benim beslenmem onların benim hakkında düşündükleri değil. tabii kolu görünce fikirleri hemen değişiyor :D

magicbaris ve Pinky bunu beğendi.
  4. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Aynı olayı ben yaşıyorum ama şu şekilde durumu hallettım xd
    annem aksam yatınca bir kaba 4 beyaz 1 sari kırıyorum.sabah annem kalktgından kac yumurta koydun dıyor xd bnde 2 tam diyorum cırptıgım icın sayamıyor zaten ve omletımı kendı ellerıyle yapıyor xd

moment ve Pinky bunu beğendi.
  5. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    6 yumurta beyazım sabittir, bazen 1 tane sarı eklerim.

6. Head

Head Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Edirne
    yumurtanın sarısı aklandı duyduğumuz kadarıyla..yine de herşeyin fazlası zarardır elbet...ben günde 4 tam yumurta yiyorum...bu alışkanlıgım spor öncesi de vardı.fakat herhangi bir sağlık sorunum yok..bazen 5-6 tam yediğimi de hatırlıyorum...dayılarımız eniştelerimiz sabahları 8-10 tane tam yumurta yermiş..o zaman var mıydı sağlık problemleri acaba bilemiyorum.hepsi öldü gerçi orası ayrı..

emregrunge ve Pinky bunu beğendi.
  7. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    3 tam fix:)

8. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    ben sabah 400 ml sutle hazırlanmıs 50 gr müsli ve 50 gr kasar yiyorum 25 gr protein 30 gr karbonhidrat ediyor

Pinky bunu beğendi.
  9. mamossa

mamossa Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    yemek yemek
    Yer:
    Albania
    sabah kahvaltıda 4 tam yumurta,antrenmandan 3 saat önce 10 yumurta beyazı, antrenmandan sonra 10 yumurta beyazı, gece yatmadan önce 1lt yarım yağlı süt, 12 adet bıldırcın yumurtası (çiğ içip) yatıyorum .

10. rekliox

rekliox Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    dr
    Yer:
    adana
    sabah 70-80 gr lor + 3 yumurta + 20-30 gr da badem-fındık yersen 60 gr kadar protein eder bu da kahvaltı için guzel yetmezse 300 ml de süt ekle 70 olsun :D bunları mümkünse 20 ser dakika arayla ye daha iyi olur ;) mesela kalkar kalmaz badem-fındık 20 dk da üstünü degisirsin sonra lor sacını yap sonra yumurta disini fırcala cık ben boyle yapıyorum :D

magicbaris bunu beğendi.
  11. jeytan1905

jeytan1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38

babanın yumurta çifliği mi var üstad :D

şaka bi yanada ayıp olmasa yuh dicem. 36 yumurta ediyor totalde :)

moment ve magicbaris bunu beğendi.
  12. stanstolen

stanstolen Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    bencede cok fazla sadece yumurtaya yüklenmemk lazım tamam yumurtaki proteinin amino asit kalitesi güzel ama ben sabahları 5 beyaz + 80gr yulaf +200 ml süt light süt + 80-90 gr lor 1 muz 10 adet çilek 1 kivi 1 kaşık pekmez veya Gold krem fıstık la her sabah kahvaltımı yaparım bazende üşenmessem kıvırcık domates roka maydonoz falan da cıkartırım. 2 saat sonrada okulda 1 elma bitane de mavi yeşil light ın herhangi bi ürünü ile ara öğün yaparım tekrar 2 saat sonra okla götürmş oldugum çavdar ekmeğine 100 gr tavuk göğsü haşlanmış veya 150 gr lor peynirli ekmek ile 2.ara öğünümü yaparım.Hic cardio yapmama rağmen aşırı define bi vücudum var yağ tüketimine dikkat edin bence 4 tam yumurta ne demek ya .. sarısı tanesi ortalam 20 gr olsa 5 gr yağ yapar ..

magicbaris bunu beğendi.
  13. MuratÖztürk

MuratÖztürk Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    2 beyaz 2 Sarı Havyarla ezince mükemmel oluyor.

14. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Sabah 5 beyaz 1 sarı
    Akşam 5 beyaz 1 sarı

15. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Sabah 300 ml yumurta akını 300 ml ekstra light süt ile karıştırıyorum.

Akşam yemekten sonra da 200ml yumurta akını 200 ml süt ile karıştırıyorum.

500 ml süt bitecek ve 1 litrelik yumurta akı yarıya inecek şekilde. Açıldıktan 2 gün içinde tüketiniz yazıyor çünkü yumurta akının üstünde.

16. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    ben köpek beslediğim için sarısı hiç sorun olmuyor, 100 tane de sarı olsa o afiyet ile yer:)
    ama ben günde 5 tane kadar yiyorum, sebebi yyanlış hatırlamıyorsam fazlası avidin eksikliğine sebep oluyordu ama dediğim gibi yanlış hatırlıyor olabilir başka bir maddenin eksikliğine de sebep oluyor olabilir
    (not: etçil canlıların günde kiloyla hayvan iç yağı yiyebildiklerini ve doğada etobur canlıların kolestrol seviyelerinin gayet normal olduğunu düşünerek köpeğinin kolestrolü çıkar gibi yorum yapmayalım:) )

magicbaris bunu beğendi.
  17. Emrahbozoglu

Emrahbozoglu Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Sabah ile ogle arasi 6 yumurta aki 1 yumurta sarisi. Isin komigi sadece haslayip yiyorum ve o bir sariyi butun beyazlara pay edip ole yiyebiliorum aksi taktirde gitmio bide azcik tuz arti az sekerli cay.

18. vanity

vanity Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    ben sabah 5 aksam yatmadan cektıgım 200 sınavdan sonra bır 5 tane daha yıyorum . sıfır tuz ve tabıkı sarısından yok :) uyumadan once guzel oluyo . ama calısmadıgım gunler yemıorum kesınlıkle.

19. specialcafe

specialcafe Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    3 tam+ 2 beyaz + lor + ceviz + salatalık + 2 domates

ama birşey söyliyimmi 4.5 aydır hiç aksatmıyorum yumurtaları ve artık resmen zorla ağzıma tıkıorum.

20. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Yulaf kilo aldırmaz mı ? Kalorisi fazla sanırım öyle duydum.

Sayfayı Paylaş