Sabır taşı olsa çatlardı , yakında çatlayabilirim

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve mrthr35 tarafından 5 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    beni çoğu kişi tanır burda, yaklaşık 4 aydır definasyon yapmaya çalışıyorum, 89 kilo ile başladım 82 civarı şuan kilom , ne kadar yağ yaksamda bir yerde vücut dur diyor, devamı gelmiyor, uzun süredir tartıda oynamada olmuyor, genel kalorileri hesaplayınca böyle bi durum olması imkansız ama nasıl oluyorsa daha ileri gidemiyorum, 3 er bölge çalışıyordum ,bugünden sonra fullbodye dönüyorum, 4 aylık süreci fotoğraflara ekliyorum, önerilere açığım

Ekli Dosyalar:

2. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Hareket düzeyini artır. Bazen kalori kısmak işe yaramıyor.

3. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    abi haftada 6 gün 8 saat yüksek tempoda çalışıyorum :D bu süreçte 2 gün ağırlık + antreman sonu 10 dk civarı kardiyo diğer gün sadece aç karna kardiyo şeklinde oldu genelde, 2 haftada 1 gün alkol aldım genelde almamaya çalıştımda , bi tatil zamanı 1 kilo aldım sayalım bayramda, göbeğim var biraz ama aynada vs bakınca karın kasları çok az belli oluyor ilginç ya
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Eylül 2018 ---
    en net form bu, 2 senedir spor yapıyorum, yüksek kilo ile başladım, şu zamana kadar yağ oranını %12 lere kadar çekmeyi beceremedim bi, çok şükür yine göğüsler idare eder kolda 37 38 cm yoklukta gider su yağ atınca bu ölçüye geldide , kışın temiz hacimlenmek için yakabildiğim kadar yağ yakıyım sonrasında ayda 1 kg alarak temiz büyüyim istiyorum.

+ işim kolaylaşsın diye l cartinine + cla + bca ( kas kaybı azalsın diye) dandikte olsa hardline whey ace vitamini gibi extralarımda var olmasa nolcak acaba :D

Ekli Dosyalar:

zRedDragon bunu beğendi.
  4. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Senin ilacın fullbody, benimde yağ yakarken nazlanan ve yağlanmaya müsait olan bir vücudum var. Ben fullbody ile çözdüm işi evelAllah.

Aşağıda ki formu fullbody ile yakaladım. Pazartesi-Çarşamba-Cuma haftada 3 gün yapıyorum. 175cm 70kg %12

5. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    bugün fullbody yaptım zaten bende, son çare olarak onu gördüm :) form iyi olmuş hocam tebrikler, kaç ayda % kaçtan geldiniz 12 ye

ftck bunu beğendi.
  6. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Benim hikaye uzun, before-after bölümünde konum var. Ben obezlikten geldim bu forma. Allah'a çok şükür.

mrthr35 bunu beğendi.
  7. lpr2411

lpr2411 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    kocaelide misin kardeş spor salonunu ona benzettim

8. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Biraz daha temel hareketlerde kuvvet gelisimine öncelik ver bulka girersen. Kuvvet artmayip vücut ağırlığı artıyorsa muhtemelen çoğunlukla yağ kazanıyorsun bulk da çok verimli geçmiyor. Kuvvet artıyorsa vücut ağırlığı da artıyorsa kas kazanıyorsundur

9. ohnofor

ohnofor Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Bence gelişim güzel tişörtten güzel durduğunu tahmin ediyorum. İlla parçalı olcan diyede bi şey yok bazı insanların kas çizgileri gözkmez mesela karın kası hiç gözükmeyen tek baklava şeklinde büyüyen bir sürü insan var. Aynı şey tüm kaslar için geçerli yani olmuyorsa steroid bile vursan çok büyürsün fakat yine parça pinçik kaslı olamazsın fakat avantajın tişörtten güzel durursun ama çıplak vücut leş olur. Herkesin yüzünde ağız burun olmasına rağmen kimse aynı değil, vücut çizgileri de böyledir.

10. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Dostum formun kötü değil, gayet iyi. Benim tavsiyem, düşük kaloriyle beslenmeyi bırak. Aldığın kalorileri aşamalı olarak yükselt, ama aynı şekilde hareket miktarını da yükselt. Düşük kalorili uzun diyetler yağ yakımına avantajdan çok dezavantaj sağlıyor. 8 yıldır çok kilo verdim, çok kilo aldım. Hemen hemen her türlü formu gördüm. İnsan vücudu mükemmel bir organizma ve teoride düşündüğümüz gibi, "2500 kalori yakıyorum 1500 kalori alırsam 1000 kalori açıkla yağ yakarım" matematiğiyle işlemiyor bence. Vücut kendini 1500 kaloriye de 4000 kaloriye de hızlı bir şekilde adapte ediyor ve beslenme düzensizliği olmadığı sürece kolay yağlanmıyor. Yüksek kalori ve yüksek antrenman hacmi. (kardiyo, ağırlık vs.) Tavsiyem budur. Denemekte fayda var.

de517 ve mrthr35 bunu beğendi.
  11. hülaguhan44

hülaguhan44 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    dostum selam 9 hafta olsu spora başlayalı 3 kilo aldım 70 idim 73 oldum yemek yiyince 74 ü buluyorum ama senle uyan yana can cana durursak sen benden çok çok iyi görünüyorsun ben ise dokuluyorum kollar ipince bacakalr ince boy 180 cm kg 73-74 hacimlenmem lazım ula kazım seni görünce mroal oldu bana demek ki çok sıkı çalışırsak az buçuk birşeyler yapabiliriz bu durumda neler tavsiye edersiniz teşekkürler

ftck bunu beğendi.
  12. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Fullbody'den splite geçme. Compound (birden fazla kas grubunu kullanan) hareketlerle bir gullbody programı yazdırıp onunla devam et.

13. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    çok düşük kaloriyle beslenmiyorum aslında ama , 1 hafta filan iyice düşürmüştüm tekrardan az daha yükselttim kalorileri, fullbodye dönmem daha çok fayda sağlıcaktır kardiyo yapmaya ve daha fazla kalori harcamaya daha çok zaman kalıcak çünkü, onun dışında istediğim seviyeye gelince daha önce yaptığım hataları yapmayıp ayda 1 kg civarı alarak önümüzdeki yaza kadar az ama temiz bir şekilde kas eklemeyi planlıyorum

ftck bunu beğendi.
  14. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Evrekli der ki; Karbonhidratı azaltma, kardiyoyu artır!

Karbonhidrat ve kalori konusunda yüksek kısıtlamalara gidersen vücut survival moda giriyor, metabolizmayı yavaşlatıyor ve inatçı bir keçiye dönüşüyor.

Bozo-Baku, mrthr35 ve Jacques Reverdi bunu beğendi.
  15. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Evet karbonhidratı baya azaltmıştım

16. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Süpersetler ile donatılmış bir full body. A,B ve C şeklinden bir antrenman böyle olsa kan dolaşımı çok hızlanır. Yüksek nabızlı idman çıkar. Kalan iki seçenek için güçlenmek ve progressive overload devamı için standart compound egzersizler ile hazırlansa ve klasik olarak araya da birkaç izole atılsa kas kütlesi kazanımı da istediğin hızda devam eder. Diğer antrenman için ise bacağa fazla yüklenip diğer bölgeleri eksik birisi hariç pump odaklı çalışsan muhtemelen hem iyi bir kas kütlesi kazanmaya devam edersin hem de yağ oranın düşer diye düşünüyorum. Daha da ileriye götürürsek 2+1 full body sistemi ile haftada 4 günlük idmanlar ile çok iyi sonuç alırsın.

F1 : lower muscle size and strength
    upper pump
    F2 : upper muscle size and strength
    lower pump

F1 + F2 + Off
    F1 + F2 + Off + Off

Bir de hareket kombinasyonlarının her ikinci idmanda farklı seçilmesi durumunda çok iyi yol katedersin diye düşünüyorum. Alınan kalori aynı, antrenmanlarda harcanan enerji daha fazla olursa ben bunun antrenman aynı, alınan kalori daha az olmasından daha etkili olacağını düşünüyorum.

Bozo-Baku ve mrthr35 bunu beğendi.
  17. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Egefitnessin fullbody antremanları dediğin tarzdaydı sanırım, mantıklı aslında

18. Crawlinqdreams

Crawlinqdreams Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    Mersin
    Diyetini yazarsan çözülür

19. bthn_ylmz