sağ sol dengesizliği

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Berk KNN tarafından 30 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Berk KNN

Berk KNN Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar göğüslerimde çok hafif bi sağ sol dengesizliği var acaba ne tür bi yol izlemeliyiym

2. Goat35

Goat35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Örnek olarak 3 set Bench press yaptıysan +1 set de dumbell ile sadece eksik bölgeni çalıştır.

Ayrıca normal çalışma sırasında da eksik bölgeni hissetmeye çalış.

3. Berk KNN

Berk KNN Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkürler:)

4. Kagank34

Kagank34 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Bence arkadaşın dedigini ciddiye alma. Zamanla o düzensizlik ortadan kalkacaktır.

5. Berk KNN

Berk KNN Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    araştırma yaptım biraz,farklı bişey yapmıycam zamanla eşit şekilde ağırlıkları arttırarak eksik tarafta kendisini toparlayıp eşit olucakmış

Kagank34 bunu beğendi.
  6. Goat35

Goat35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Aynı şeyleri deneyip farklı sonuç almayı beklemek nasıl bir durum anlayamadım.

Ben spor yapmaya başlayınca doğal olarak sol elime de sağ elime de aynı ağırlıkları aldım. Hem solda hem sağda aynı ağırlıkları kaldırdım ama iki üç ay sonra sol göğsüm sağ göğsümden çok çok daha büyüktü. Bu eşitsizlik sizin söylediğinizin aksine zamanla geçmeyip zamanla arttı bile.

Kası çalıştırırken aynı yöntemi kullanırsan asla değişmez. Sadece bir taraf için ekstra set yapmak zorunda değilsin ama kesinlikle bir şeyler yapmak zorundasın. Kasın kendi kendini toparlaması diye bir şeyin altını doldurmazsanız sadece Zaman kaybedersiniz.

Hem ekstra set yaparak bir şey kaybetmezsiniz. Ben 3 set Bench press yaptıktan sonra 1 veya 2 set sadece sağ dumbell press yaparak eşitsizliği 1 ayda neredeyse yok ettim. Aynı şeyler bicepslerim için geçerli.

Bir tarafın kaldıramadığı ağırlığı diğer tarafla tam kaldırıp eksik tarafla yarım kaldırarak egzersiz yapmaya devam ederseniz çok geçmeden yine foruma girip kendinize yöntem ararsınız, iyi günler.

7. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Buradaki olay yarım tarafın da güçlenerek zamanla tam kaldıracak seviyeye gelmesidir. O aşamaya kadar ağırlık arttırmamak gerekir.

8. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Eşitlenene kadar aynı ağırlıkla çalışmak çok etkili bir yöntem.

9. Goat35

Goat35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Neden ağırlık arttırmayıp uygun ağırlıkla eşitlenene kadar zaman kaybedelim ki?

Yanlış anlaşılmasın, eşitlik sağlanana kadar ağırlık arttırmayıp uygun ağırlıkla çalışmak işe yaramaz demiyorum.

Normal çalışma anımızda olabildiğince yüksek ağırlığa çıkıp egzersizimiz bitince de bir iki tık düşük ağırlıkla eksik olan tarafımıza yoğunlaşmak daha ideal diyorum. Bu sayede hem progressive overload'dan geri kalmayıp hem de eksik bölgemizi halledebiliriz. Gözle net bir şekilde görülen göğüs eşitsizliğini bu şekilde rahatlıkla çözdüm.

10. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Eksik taraf bir müddet sonra progressive overload da güçsüz kalabilir kendini bu duruma sokmaya ne gerek var bir süre plato evresinde durup hızlıca eşitleyedebilirdin.

11. Goat35

Goat35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Sanırım bu noktada devreye artık kişisel tercihler giriyor. Hızlıdan kastınız nedir bilmiyorum ams ben söylediğim yöntemle 1 ay içerisinde problemimi hallettim. Hem güç hem de hipertrofi olarak göğüs eşitsizliğim yok denecek seviyede.

MrDiyar bunu beğendi.
  12. Kagank34

Kagank34 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Eğer illa ki farklı bir methoda ihtiyacın varsa serbest ağırlıklar ile çalış. Barbell veya barlardan uzak dur. İki tarafın birbirinden bağımsız olduğu makineler de çalışabilirsin. Hiç show yapmaya gerek yok. Yok 2 set eksik tarafı çalışayım falan gereksiz. Zaten amacın gücünü artırmaktan ziyade hacim kazanmaksa, ağırlığı artirmana da gerek yok. Kaslarını hissederek çalış yeter. İyi sporlar.

Sayfayı Paylaş