Saç dökülmesini nedenleri ve tedavisi

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve saydam tarafından 19 Eylül 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 66 üye.
  1. boimoi

boimoi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet ben cinsiyet değiştireceğim için kullanıyorum ama yüksek dozda alıyorum
    belki düşük dozda alınsa normal erkekler için etkili olabir

2. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Saç dökülmesine cuzi miktarda kadınlık hormonu veriliyor doktora sormuştum lakin çok fazla yan etkisi var yani saç çıkartıcaz derken başka yerlerden birşeyleri kısıtlıyor(ses tonu,gögüsler) doktor son çare olarak söylemişti. saç dökülmesi bunun dışında genetikden geliyor.

var olanı korumak lazım kısa kestirip yoksa ağır tedavilere bence gerek bile yok :)

3. boimoi

boimoi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet fazlası zaten zararlı normal arkdaşım kullanmıştı bi süre jinekomasti başlangıcı oldu bıraktı ama saçları gürleşmişti

4. alimurat

alimurat Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Saw Palmetto konusu umut veriyor bana, sanki hafif tüylenme yaptı küçük küçük birkaç şey daha kullandığımdan bu fyadayı nerden sağladım emin değilim yalnız, bu bitkisel ürün için bir sitede şöyle denmiş:
    "...androjen yapımını kısıtlar. Yüksek B sitosterol seviyesi östrojenik madde ihtiva eder. Aşırı derce hormon salgılayan erkeklerde kullanılır"
    demiş bunu sevmedim , sadece saç için kullanıyorum androjen yapımını kısıtlaması kas gelişimimi de olumsuz etkilemez mi?
    Bu acaba sadece DTH blokajı yapmakla kalmıyor mu aklım karıştı.

---------- Post added at 12:07 ---------- Previous post was at 11:58 ----------

bodybuilding.com da şöyle demiş:
    "Saw Palmetto has been found to prevent the binding of dihydrotestosterone (DHT) to androgen receptors by inhibiting the conversion of testosterone into DHT. DHT appears to be a major factor in the onset of BPH."
    bir başka sitede böyle:
    "In theory, saw palmetto can minimize or even prevent hair loss by blocking the conversion of testosterone into DHT. Hair loss studies involving saw palmetto and DHT-induced hair loss have not been entirely proved. Limited trials have suggested that saw palmetto might help those with DHT-induced hair loss, but more research is needed"

5. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    saç için kefir çok iyi geliyor
    ben bayanım ama diyet spor yapıyorum demir eksikliğinden filan saçlarım dökülüyor önlerde seyrelmeler oldu
    mahalle aralarında süt satan kadınlar olur onlardan alacaksınız sütü pişireceksiniz ve o sütle mayalayacaksınız kefiri hazır kefir kullanmayacaksınız ve hazır kutu sütten yapmayacaksınız
    bu kefiri haftada 1 kez saçlarınıza masaj yaparak sürün en az yarım saat bekletin en fazla 1 saat sonra yıkayın
    ilk kullanımdan itiraben farkı görürsünüz saç derisinde kaşınma oluyor zaten saçlar çıkıyor
    tabiki saç kökleriniz ölmediyse çıkar
    cilt problemlerinede çok iyi geliyor hatada 1 cilde sürüp bekletincede sivilce izleri herşey kayboluyor cilt parlıyor yenileniyor uyguluyorum memnunum

6. FitFighter

FitFighter Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    Beyler cok fazla sampuan ile yikamakta saci doker.Cunku saci kendi dogal yaglanmasi besler.Bu yuzden hergun dus almaniz gerekse bile sacinizi sampuanla hergun yikamadan sadece su ile yikamanizi tavsiye ederim.Bunun yaninda sacinizi sampuanlamadan once sogan suyu ile masaj yapmak gercekten faydali,deneyin gorun derim.

Son düzenleme: 22 Temmuz 2013
    kerem191 bunu beğendi.
  7. mky212

mky212 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    Bu konnuda kişisel deneyimlerimi paylaşmak isterim.
    Saç dökülme konusunda su anda en etkili yöntem saç ekimi dışında iki yol var,
    PRP veya mezoterapi, mezoterapi ile çok başarılı sonuçlar elde ettim.PRP kişinin kanından elde edilerek yapılan bir işlem.Mezoterapi de ise kullanılan karşımın türüne göre elde edilen kalite değişebilirmekte, Benim yaptırdığım merkez hairex isminde bir karışım kullanmakta.BAzı merkezler farklı karşımlar veya yan karısımlar kullnabiliyorlar, mezoterapi yaptırıp yaptırmadığınızı anlayamıyorsunuz bile.

3 Yıldır mezoterapiyi düzenli olarak yaptırıyorum, yeni dökülen ve ölmemiş saç hücrelerini çıkarıp zayıflayanları güçlendirdiğini düşünüyorum.

8. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    benimde saç dökülmem vardı doktora gittim tiroiddenmiş. tiroid az çalışıyormuş sonrasında durdu gerçekten ve 6 ay kadar sonra dökülme tekrar başladı eski gittiğim doktoru bulamadım ve yenisi direk genetikdir dedi kan tahlilide mi yaptırmıcaksınız dedim yok genetiktir o dedi. bu devlet hastanesindeki bazı doktorlar neden bu kadar mal olabiliyorlar ? başka doktora gittim tiroidim yine düşmüş tedaviye devam ediyorum umarım tekrar dökülme durur.

9. hermandes

hermandes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim ailemde ırsi bir şekilde saç dökülmesi sorunu var ve ailecek çok çetik bu konuda babamı bildim bileli yarı keldir annemde bir süredir bu sorunu yaşayınca saç ekimi konusunda araştırma yapmaya başladım ve dr. seran göçer'i buldum. Memorial Medikal Estetik Merkezi'nin kurucularından kendisi ve çok titiz çalışan bir merkez. Saç ekimi konusunda o kadar çok bilinçli ve bilinçsiz yer var ki doğru olan yeri bulmak zor olabiliyor ama Dr. Seran Göçer'i ve Memorial Medikal Estetik'i tavsiye ederim.

10. kerem191

kerem191 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    Saç ekimi için çok büyük paralar alıyor doktorlar... tamamen şişirilmiş fiyatlar mevcut. saç dikimi için 2000TL ücret ne demektir ya?! yazık valla. saçım dökülse o kadar para bir tüy için vermezdim.

11. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    peki arkadaşlar spor sonrası testesteron arttığından sporla alakalı bi dökülme olabilirmi ? yani illa propecia mı almak lazım ki pahalı bi ilaç

12. kerem191

kerem191 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    testosteronun fazla veya az salgılanmasıyla saç dökümü arasında ilişki yok o açıdan. Testosteron az da salgılansa senin vücudun testosteron salgılanması sonrası oluşan DHT'ye alerjik reaksiyon gözüyle bakarsa saçlar dökülüyor. Yani olay tamamen Dehidrotestosteron(DHT)'un vücuduna alerjik olup olmamasıyla ilgili. Örnek olarak atıyorum, kimine kola alerji yapmazken, kimine yapar. Buna benzer. Tam örnek olmadı ama anlarsın.

13. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    anladım peki yani şuan piyasada düzgün olarak bu dhtnin vücuda olan alerjisini çözücek bi ilaç yokmu ? yani baktım bulduğum ilaçlar minoxil propecia ve proscar doktora gitmeden de kullanmak istemem bunları açıkcası

14. bayandan

bayandan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Mezoterapi deneyin derim.
    Saçlar için faydalı. Bunu nasıl yapabilirim diyorsanız işin uzmanına başvurun derim.

Tavsiye olarak Dr. Seran GÖÇER i tavsiye edebilirim. İşinde uzman bir kişi.

İnş. size faydalı olur.

15. EinsteinBaran

EinsteinBaran Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Saça sıkılan/sürülen maddelerin eve dönüşte temizlenmesi çok önemli arkadaşlar gözenekleri kapattığı için dökülmelere neden olabilir bu maddeler.

16. HasanB

HasanB Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    zigbob selamlar. Bu bahsettiğin yöntemi hergün mü uygulamamız gerekiyor?
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Temmuz 2014 ---
    zigbob selamlar. Bu bahsettiğin yöntemi hergün mü uygulamamız gerekiyor?

17. izetg

izetg Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ben saç ektirdim. Çok da memnunum. Iyi de tepkiler alıyorum. Tavsiye ederim

18. Canuck

Canuck Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    sac dokulmesi genetiktir, abuk kubuk sampuanlar kullanip kafasinin ustu armut gibi acilmisken 5-6 telime sahip cikacam diye sekilden sekle girmeyin bence. 2 Numara kazitin gitsin, sacla basla ugrasmaya ne hacet

19. Millawanda

Millawanda Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Varsova
    Dokulmeyi durduramazken saat gece 11'de uyumaya basladim, alkolu ve sigarayi biraktim, tabi beslenme de eksiksiz omega-3'une kadar, 1 ay civari gecti dokulme cok az ve saclarim siklasti bildigin guclendi. Bir de her gun dusa girip 2 kere guzelce sampuanlamakta ise yariyor gibi.

20. burakbyr

burakbyr Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    MİNOXİDİL %5 içermeyen her şey saçmalıktan ibarettir(propecia hariç). Benim yanlardan açılmaya başlamıştı cildiye doktoruna gittim ''minopecia fort'' yazdı kullandım fazlasıyla işe yaradı. Yurt dışında aynı etken maddeyi içeren Pak Darou ve Kirkland gibi markalar da aynı etkiyi verir.

Sayfayı Paylaş