Saç dökülmesini nedenleri ve tedavisi

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve saydam tarafından 19 Eylül 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 66 üye.
  1. serhat_d45

serhat_d45 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    therion sen bi yudayı dene baharatçılarda satılıyor

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    rogaine'deki minoxidil damar genişletici özellikte ve kıllanma yaptığı tesadüfen görülmüş yan etki olarak ve saç içinde kullanılmaya başlanmış bir ürün..

yani her damar açan ürün buna sebep olmuyor..bkz diğer hipertansiyon hapları..

3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    saç dökülmesinin tedavisinde yalnızca şampuan ve losyonlar etkili olmayabilir ağız yolundanda tedaviler vardır bitkisel karışımlardan yapılan haplar kullanılınca saç dökülmesini içden keser ayrıca saçdökülmesinin en önemli nedeni stres ve kötü beslenmedir şuda önemli bir husus eğer saçlarınız erken yaşta anormal derecede dökülüyorsa mutlaka bir hekime görünmeli şaç analizi yaptırmalısınız ayrıca eczanelerde yapılan saç analizi tam olarak doğru sonucu veremeyebilir bu nedenle saç hekiminin saç analizi yapması daha sağlıklı olur. bunlarda saç hekimlerinden öğrendiğim bazı bilgiler

4. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bende de var saç dökülmesi ama öncelik eşimde olduğu için onun için araştırıyorum bi yandan..
    awe cemre'nin bitkisel ürünlerini satan bir arkadaşımdan ısırgan otu şampuanı ve saç bakım yağı aldım..
    cemre gerçekten kaliteli bir marka..üretim tekniklerini öğrendikten sonra aktarlara pekte güvenim kalmadı açıkçası..
    zira her bitkinin doğal yetiştirilmesi ve tam vaktinde toplanması gerekiyormuş..

ayrıca sağlık bakanlığı onaylı ürünler reklam yapamazlarmış..solgar, gnc vs. nasıl yapıyor dedim..onların her yıl bütçelerine ceza miktarını eklediklerini ve bunu göze alarak reklam yaptıklarını söyledi..
    neyse bu ürünlere eşim başladı...
    gelişmeleri burdan yazarım.ilk günler için gayet iyi gidiyor..

2mesaj önce yazdığım spectra.rs elimize ulaştı ama onu beklemeye aldım..sonra kullanıcaz..

5. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    diez gecmıs olsun umarım ıse yarar. bu arada medobiotinde (eczanelerde 5mg mevcut) ıse yarayabılır aklınızda olsun. hergun yarım tablet (2.5 mg) kullanılıyor. sacları kalınlastırdıgı ve kalıtesını arttırdıgı soylenen bır vıtamın.

saygılar........

diez bunu beğendi.
  6. foranimati10

foranimati10 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    saç dökülmesine güzel birçözüm (kuvvetli ve canlı saçlar için )

Arkadaşlar ilk önce forumu arayıp taradım problem olmaması adına belki benden önce bu formülü bilen arkadaş varsa saygısızlık yapmak istemedim...aramaya evigen yazdım bir sonuç çıkmadı saçlarla ilgili..

Mantık şu arkadaşlar ;

reklamlarda gördüğünüz e vitaminli diye tanıtılan bütün şampuanlardaki e vitamini yetersiz geldiği aşikar...bunu aşmanın en güzel ve en pratik yolu eczaneden evigen e vitamini (ampul halinde satılır) 1 kutu almak..

kullandığımız şampuana 2 ampulü içine kırıp iyice şevk etmek(çalkalama) gerekiyor....

hiç bir yan etkisi yada zararı yoktur..her saça herkese rahatlıkla tavsiye edip gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz....

1 kutu evigen fiyatı 5 liraydı sanırım..içinde 5 ampul var..

Bu formülü bana askerde doktor tabib üsteğmen bir komutanım öğretmişdi..askerden bu yana aklıma geldikçe senede en azından 1 kutu evigen kullanıyorum..saçlarımda 8 senedir ne dökülme nede kepek nede cansızlık var...

zaten işin mantığıda bu kullandığımız şampuanı e vitamini ile modifiye etmek gibi birşey...

sevgilerimle...umarım işinize yarar..

kfks, TuGhAn ve nika bunu beğendi.
  7. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Daha önce yazacaktım ama sonuçlarını görüp daha sonra yazayım dedim. Activital' ı 2 aydır kullanıyorum ve gerçekten etkili bir ürün. Etkili olmasının sebebi genetik saç dökülmesinin sebeplerini ortadan kaldırmak için üretilmiş bitkisel bir ürün olması. Bioxcin gibi "saç gelişimi için uygun ortamı" oluşturur gibi cılız bir açıklamayla kalmıyor yapılan bilimsel çalışmaları da sunuyor. Ayrıca alışveriş sitelerinde oldukça iyi yorumlar almış ve fiyat olarak bioxcinden çok daha uygun. Tam sonuçlarını görebilmek için en azından 3-6 ay kullanılmalı. Hem erkekler hem de bayanlar kullanabiliyor.

Etki Mekanizması:

8. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    foranimati10 faydalı bilgiler fakat ekstra başlığa gerek olmayan bir konu..bu başlığa taşıdım başlığını..

foranimati10 bunu beğendi.
  9. oceans166_

oceans166_ Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    dostum bursa da bı doktor var... bı kadınn... sac kıranın ılk 6 aydan sonra tedavısı yok... ama erken mudahalede 100% cozuyo...bn gıdıp kısa surede ıyılesen 3-4 kısı gordum... ısteyen olursa telefonunu yazarım...soledıklerımın eksıgı yok... emın olun... baska bıseyle ugrasmayın hıc...bu derdın dermanı o kadınn...

fehmican bunu beğendi.
  10. butterfly

butterfly Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Defalarca duydum bende saçkıran için sarmısağın üzerine tülbent geçirip sirkeye batırdıktan sonra saçkıranlı bölgeye kazırcasına sürüp tahriş ederek uygulanmasını..;)

11. butterfly

butterfly Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Sağol,gördüğün faydayı ara ara paylaştığın bilgilendirdiğin için..

12. serhat_d45

serhat_d45 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    işte yudanın faydası saçları çıkardı fakat saçlarım sarıdı koyulaştı birde alnımda tüylenme oldu ama yaş nedeniylede olabilir yan etkiside olabilir. yudanın faydasını gördüm.

önlerdeki artma bariz bir şekilde görülmekte takdir sizindir,yorumlarınızı bekliyorum.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleyen: Moderatör: 8 Aralık 2008
    HasanB, fReewave, TuGhAn ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    saçtaki koyulaşma fazlasıyla göze çarpıyor fakat resimlerin açısı aynı olsaydı daha anlaşılır olurdu. çünkü saçtaki koyulaşmadan dolayı saç çoğalmış gibi görünebilir. ama dediğine göre saçta alına doğru ilerleme olduysa ilaç gerçekten işe yarıyor demektir.daha ileri safhalarındaki resimlerini de görmek isterim kesin çözüm için. paylaşımın için teşekkürler... ;)

14. serhat_d45

serhat_d45 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı açıdan çekeyim dedim görülmesi açısından ama artık kullanmayı bıraktım çünkü anlımdaki tüylenme yüzünden doktora gittim %90 ilaç yüzünden olduğunu söyledi o yüzden kullanmayı bıraktım, ilerki zamanlarda resim koymayı düşünmüyorum.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 11 Aralık 2008
    TuGhAn ve fReewave bunu beğendi.
  15. fReewave

fReewave Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şu an bende Yuda'yı kullanıyorum 6. gün bitti bakalım etkisi nasılmış.. Serhat neden ilacı bıraktın resimlerde gayet faydasını gördüğün anlaşılıyor..

16. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Yuda'yı merak ettim doğrusu... Kullanım şekli, ne kadar süre kullandığınız ve bir kutunun kullanımının ne kadar sürdüğü hakkında bilgi verebilir misiniz?

17. serhat_d45

serhat_d45 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Kullanımı basit; spreyi saç çıkması istenen yere doğru sıkılır ve ve elle yedirilir tabi bundan önce saç yıkanır. bir sprey bir ay gider içinde üç tane var.Benim bırakma sebebim alnımdada kıllanma olduğu için ve saçlarımı koyulaştırdığı içindi saçları sarı olanlar için tafsiye etmem :)

18. SIGABA842

SIGABA842 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    PROGRAMCILIK
    Yer:
    İZMİT
    açıkcası ben okadar ileçlera felan hiç güven medim sadece benim saçlarım geç çıktı ilkokul 3-4 civarı lise 1de en gür oldugu dönemdi sonra tekrar dökülmeye başladı sordum araştırdım stresin saç köklerinin çıktığı yeri daralttığını ögrendim bi yerden bi tarif duyduk annemle "zeytinyağlı sarımsak ezmesi" (sakın siz siz olun denemeyin berbat bişe:D:D) hazırladık ve her akşan sürdüm poşeti taktım başıma 1 saat sonra çıkardım oluşan sarımsak kokusunu anlatamam :D odama kimseler giremiyordu sonra baktım yavaş yavaş çıkmaya başladı (2 hafta felan sonra) sonrada eski düzeyine geldi sadece şakaklarım biraz seyrek ama olsun
    çok sonradan günde 1 diş sarımsağı yutmanın daha faydalı oluçagını keşfettim ama iş işten geçmişti

size tavsiyem : saçlarınızı temiz tutmanız,bakımını yapmanız (ben zeytinyağı sürüyorum 1 saat sonra yıkıyorum yumuşacık yapıyo :D bazen yıkandıktan sonra çaylada duruladığım oluyo sonra tekrar duruluyorum tabi parlak yapıyo bide çörekotu var peygamberimizin övdüğü bir bitki ;) ),stresten uzak durmanız,bide suna dumankaya diye internette arattırıp sitesini ziyaret etmeniz gerçekten işe yarar şeyler var :D

hee bu arada gögüs kıllarını yada sakal kıllarını jiletle kestikten sonra daha gür ve sert çıkma esprisi saçlardada işe yarıyo en azından bende çok makbule geçti lise sonda kışın dazlak gittik ama sonucunu da aldık :D

Son düzenleyen: Moderatör: 8 Mart 2009
    atakan_irresistable bunu beğendi.
  19. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    1 yıldır görüşmediğim ve saç dökülmesiyle benim kadar cebelleşmiş bir arkadaşımla karşıtım baktım saçları kendini toplamış o seyrelmenin harici bir gürleşme bir canlılık var sordum tabi hemen gelip buraya yetiştirmek için :) istanbulda yaşayanlar bilir alışveriş merkezlerinde lush diye el yapımı organik doğal sabun ve şampuan satan bir mağaza vardır renkli renkli sabunlar satılır ordan tarçınlı sabun almış valla bayağı sağlıklı gösteriyordun saçlarını ama ben yinede reçetemi değiştirmiyorum sadece ekleme yapıyorum :) sabah akşam spctral dnc + sabah 1/4 proscar+ haftada 2 gün revita şampuan (saç yıkanıp 5 dk beklenecek 2 defa)+ 2 gün nizoral şampuan+2 gün lush tarçınlı sabunla saç yıkama... biiraz zahmetli ama işe yarar söyliyim..... bu arada lush un web sitesinde heryere gönderirler....

20. tefes

tefes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar selam bende de aynı sıkıntı var 3 senedir tepe bölgede..önce bioxin kullandım serumuyla birlikte daha sonra ara verdim ve şu anda minoxil forte ve telovium hap kullanıyorum bu ilaçları araştırdım yaklaşık 1 aydır kullanıyorum umarım bi faydasını görürüm siz kullandıysanız yorumları alabilirmiyim teşekkurler

Sayfayı Paylaş