Sırt Eksikliği

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Serikan tarafından 21 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Serikan

Serikan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Vücut Geliştirmede 5.Ayım Göğüs Kol Arkakol Omuz Antremanlarımı Kaçırmadan Yapıyorum Fakat Sırt Antremanına Eğitimimden Dolaylı Zaman Kalmıyor Şuan Sağlık Veya Görüntü Açısından Bi Sorunum Yok Fakat İlerde Sıkıntı Çıkarırmı Bu Durum Bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    orantısızlıktan dolayı sakatlık kaçınılmaz hale gelir. kamburlaşırsın , omuzların öne yuvarlanır. sırt ve bel ağrısı yaşarsın , bench press yaparken omuz ve göğüs sakatlanması yaşama riskin çok daha yüksek olur. kısacası iyi bir durum değil. alt vücudu da es geçmemelisin aynı durum o kısım için de geçerli.

Mr.Torkk bunu beğendi.
  3. condor79q

condor79q Üye

Beğenileri:
    359
    Ödül Puanları:
    73
    Simdi gogusu sirt gore fazla calisinca bunlar oluyor bunu biliyorum.benim sirt ve bacak iyi gelisiyor agirlikta artiyor.ama gogus ve kol ozellikle bench cok geriden geliyor.bunun zarari varmi,arastirdim ama bulamadim.nediye aratmam lazim yada

HTC Desire 816 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Mr.Torkk

Mr.Torkk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Olur tabii yukarıda pink zeppelin açıklamış zaten.Sırt bacaktan sonra komple ele alırsak(kanatlar,orta,alt,trapez) en büyük kas grubu.En çok önem verdiğim kas grubu ihmal etme derim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. Serikan

Serikan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ozaman Zaman ayirip hemen calismaya baslmam Gerek Bilgilebdirdiginiz icin tesekkur ederim.

6. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    bir bölgeyi çalışırken yardımcı kaslarda çalışıyor abi.bunlardan birisi birisi eksik oldumu çalıştıgın bölgeden tam verim alınmaz ve sakatlanma riski doğabilir.misal bench çalışrıken omuz ve arka koldan güç alırsın bunlardan birisi zayıf olursa bench geride kalır gibi.neticede tum bölgeleri eşit çalışmak gerekir abi birisi gelişip birisi gelişmezse tip olrakda guzel durmaz zaten.

7. condor79q

condor79q Üye

Beğenileri:
    359
    Ödül Puanları:
    73
    Yok az calisma degil genetik olarak daha zayif diyelim.geriden geliyor gelisimdede agirlik arttirmadada.tricepse guc idmani denicem bi sure

HTC Desire 816 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    genetik açısından düşünmedim ben abi.ama bench press artırmanın yolu öncvelikle overhead pressden sonrada tricepsden geçiyor diye biliyorum.çünkü omuz gücü ile yarı yola sonrasında triceps gücü ile diğer yarısı tamamlnıyor demişdi salonda tecrubeli bir arkadaş.neticede genetik işine geliyor hangi çalışmaya vucut nasıl cevap verecek kişiden kişiye değişiyor.

9. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    zaman işin bahanesi gibi gözüküyor,eğer gerçekten zaman problemin varsa idman rutinini değiştirirsin dertten kurtulursun,zor değil yani.hiç çalışmadan ya da çok minimal göğüs çalışarak gayet estetik ve fonksiyonel/güçlü vücutlar yapmak mümkün(bakınız halterciler)fakat tam tersi için aynı şeyi söyleyemeyiz.

gene de her gruba vakit ayırmak gerek,vücut bir bütün sonuçta.

Mr.Torkk, Pink Zeppelin ve mali67 bunu beğendi.
  10. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Zeo64'e katılıyorum zaman sıkıntın varsa fullbody tarzında çalışabilirsin, her bölgeye 2 tane hareket ile sağlam bir antrenman uygulasan ne zaman açısından ne de eksik bölge kalması sorunundan sıkıntın kalmaz. Bu şekilde yoğun bir antrenmanla 1 saatini bile almaz.

Sayfayı Paylaş