Sırt Antrenmanı Yapmamak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve JYSDSOD tarafından 1 Şubat 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. JYSDSOD

JYSDSOD Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bir sorum var ama açıklaması biraz uzun olacak. Lütfen atlamadan, eksiksiz okuyun çünkü yanlış anlaşılmaya müsait bir konu.
    2-3 aydır spor salonuna gidiyorum ve vücudumda en sorunlu gördüğüm bölgem göğüslerim. Daha önce çok yüzdüğüm için sırt ve omuzların fena değil ama göğsüm 3. köprü kadar düz. Bir keresinde güzel vücudu olan tecrübeli bir arkadaşım ilk aylar uzun süre sırt çalışmadığını ama ona rağmen sırtının geliştiğini söylemişti. Ben de kendi kendime düşündüm sırt çalışmasam mı diye ve size sormaya karar verdim.
    Haftada 3 gün salona gidebiliyorum. Sırt antrenmanını kaldırınca bir gün göğüs, öbür gün omuz yapıcam ve sonra başa dönücem. Tabi bu bölgelerin yanında bir de alt bölge giricem. Bu şekilde 4-5 hafta devam edip göğsüm biraz toparlanınca yeniden sırt antrenmanlarına devam edicem.
    Siz ne düşünüyorsunuz? Lütfen cevap vermeden önce yazıyı tam olarak okuduğunuza emin olun.

2. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Ben spora başlarken öyle bir hata yapmıştım az daha bel fıtığı oluyordum.Vücut bir bütündür her bölgeye aynı önemi göster.Ayrıca bacak ve sırt vücudun en önemli bölgeleri kas kütlesinin büyük kısmı buralarda bulunur.

3. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    4-5 haftada bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum ama fazla uzatmamak lazım, sırt önemli.

4. kirliiiii

kirliiiii Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yazını tam okudum, 2 ,3 aydır salona gitmeyle nasıl bir vucut hayali kurdun bilmiyorum ama saçma bir fikir sırtı çıkarmak. 4 beş haftada göğüsünün nekadar gelişeceğini umuyorsun. Bir kas gurubu çok çalışmayla değil, doğru hipertrofi yaratmak ve beslenme ile gelişir.
    4 , 5 haftada vücudunun gelişeceğini düşünüyorsan hayal kırıklığına uğrar spordan soğursun. Kimseye de bakma sen ,sırt çalışmayan adamın sırtı nasıl gelişebilir.
    Fitnes bir döngüdür , sonsuz bir zincir gibi düşün gelişimin başladığını ilerlediğini , yol kat ettiğini görmek istiyorsan bir ay değil en az bir yıl aynı şeyleri yapmalısın. Yok ben bir ay da hallederim düşüncesinde isen zaten bir ay sonra sporu bırakırsın.

5. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Sadece tek bir bölge çalışma şansımız olsaydı o bölge şüphesiz sırt olurdu. Sırt çalışmamayı düşünme bile.

MrDiyar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş