Sıkılaştırma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Turanata tarafından 11 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Turanata

Turanata Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İyi akşamlar,

Arkadaşlar ufak bir kaç sorum var.Kasın sertliği güçle doğru orantılı mıdır ? Yani kası en sert olan en güçlü müdür ?
    Bir de 6-7 aydır ağırlık çalışıyordum fakat çalıştırdığım bölgelerin bu kadarlık sürede yeterince sertleşmediğini anladım.Amacım kas yapmaktan ziyade olan kası olabildiğince sertleştirmek,sıkılaştırmak.Bu nasıl mümkün olabilir ?
    Kası sertleştirmek için hareketleri yavaş yapmak gerekiyormuş.20x3 hızlı şınav çekiyorum(Hızlı derken olması gerektiği hızda).Yavaş çektiğimde ise 12x3 e düştü ama omuzuma giren yanma çok daha fazla.Arka kolumda aynı şekilde.Sizce olması gerektiği gibi 20x3 mü çekeyim yoksa 12X3 mü ?

Cevaplarsanız sevinirim.

2. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    yağ oranın ne durumda

3. Mert0505

Mert0505 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Cok yavas degilde orta hizda yapman bence daha iyi agrimasi iyidir

Uzaydan gönderdi

4. Turanata

Turanata Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    @Savino089

Yağ oranın fazlaysa kaslar ne kadar sert olsada yumuşak tabakadan dolayı kasların yumuşakmış gibi gözükür diceksin muhtemelen ama öyle olmadığını düşünüyorum.Sınıfta arkadaşım var 1.80 85-90 kilolarda iri kemikli bir şey.Geçen gün bir sebepten dolayı kolunu tuttum.Çocuk kilolu olmasına rağmen kasını sıkmadığı halde sertti.Ve çocuk kalıbının hakkını veriyor.Bende öyle olmak istiyorum.Olan kası olabildiğince sertleştirmek.

@Mert0505

Yorumun için teşekkür ederim.

5. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53

6. Turanata

Turanata Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Nasıl ya ? Ama işte arkadaşım benden daha kilolu.Ben zaten kiloulu değilim çok normalim ama o kilolu olmasına rağmen nasıl öyle oluyor anlamadım.Tamam genetikten varda şimdi bende genetik yok diye sertleştiremicek miyim ?

7. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Sertleştirmezsin demiyorum yağı olabildiğince azaltıp kası çıkarırsın kiloyla yağ oranı farklı bişey senden daha kilolu olabilir ama belkide o kilonun altında sağlam bir kas dokusu vardır sen daha iyi bilirsin tabiki görmediğim için birde sertliğin güçle orantılı olduğunu düşünmüyorum şöyleki güç için yüksek tekrar gerekir yani kısacası bir insanın kaslı olduğunu anlayabilirsin ama güçlü olduğunu kasını sıkıp sertliğe bakıp anlıyamazsın

Sayfayı Paylaş