Sıfır Yağ Aşırı Zayıf Halde Başlamak?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sypex tarafından 14 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. sypex

sypex Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Aşırı zayıfım, vücudumda gram yağ yok gibi resmen.Canıma tak etti artık öyle çocukça hislerden dolayı başlamak istemiyorum yıllardır hep zayıflığımdan dert yakındım başlamak istedim ama bu zayıflıkla gidip orda hiç bir şey yapamayıp kendimce zihnimde ezilmekten korktum.

17 Yaşındayım, 1.76 boyum ve 48 kiloyum.Omuzlarım vs vücuduma göre geniş ondan kurtarıyorum birazcık kışın zayıflığım belli olmuyor ama denize bile gidemiyorum iskelet gibiyim.Sorum şu hiç temelim olmadan spor salonunda mı yoksa evde mi başlamalıyım?

Teşekkürler.

2. Tustuvaha

Tustuvaha Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    bende seninle aynı durumdayım. resmen bir deri bir kemiğim. yaklaşık olarak 2-3 haftadır gidiyorum fitness'a. beslenmene dikkat ettiğin sürece spor yaparak kendini çok iyi hissetmeye başlayacaksın. vücudunda neredeyse hiç yağ olmadığı için kasların daha çabuk belirginleşecek ve bu da seni motive edecek. ama beslenmene dikkat etmelisin. mesela ben yulaf ezmesinin tadını hiç sevmiyorum ama yemeye mecburum. onun karbonhidratına ihtiyacım var. bende ne yaptım; yulaf ezmesini blendrdan geçirip toz haline getirdim. sütün içine 3-4 kaşık koyuyorum. bu şekilde tadını almamış oluyorum. hatta şu an da elimde yulaf ezmeli süt var :)

dün aynanın karşısında fotoğrafımı çektim. her ay yeni bir fotoğraf çekip gelişimimi görmek istiyorum. belki 9-10 ay sonra befora-after bölümüne kendi fotoğraflarımı koyarım. :)

3. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    diğer arkadaşında dediği gibi yağ oranın az olduğu için kaslarını gözle görülür şekilde gözlemleyebileceksin.ben bir bayanım tabi ama benimde yağ oranım yüzde 9.spor geçmişimden dolayı anormal zayıf durmuyorum ama bende az çekmedim kürdan gibi olmaktan.hemen başla kimse annesinin karnından baklavalı kaslı doğmadı spora gidenlerde bir zamanlar vasat durumdalardı.hemen başla.temelin yoksa gaza gelip canın çıkana kadar çalışma ufak ufak başla. herkes kilo vermekten bahsediyor ama kilo almak çok daha zor biliyorum:)

4. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Egzersizlere, sistemlere hakim olana dek salon çalışması olmazsa olmazıdır bu işin. Zihninizden olumsuz düşünceleri atın, hangi salona giderseniz gidin, bırakın kendinizi kötü hissettirmeyi, siz istemeden yardımcı olacak, motive edecek arkadaşlar olacaktır. Düşünmeyin, vakit kaybetmeyin.

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Başlarda canını sıkan yorumlar yapanlar olabilir. Kulaklarını tıkayıp yapabildiğin kadar ağır kaldır, yiyebildiğin kadar çok ye. Başka bir insana dönüşeceksin.

6. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Ben evde basladim ama salona yazilarak cok sey ogrendim. Duzenli bir beslenmeyle ve sporla zatif vucudunun uzerine super kaslar insaa edebilirsin. Yag sorunun olmadigi icin rahatca yiyeceksin ve vucudun kas yapacak. Ama bir an once basla. 3 ayda yapilacak iş degil. 7 ay da plaja rahatlikla gidecek hale gelirsin ;)

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sayfayı Paylaş