Süt düşmanlığı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve DarkNRoll tarafından 16 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    bence her şeyi yaşıma verme tartışmada eğer bi konuda bilgi sunamıyorsan yaşa kaçmak kolayı senin gibi çook kişi yaşa verip kaçıyor evet süt içmek beyni çalıştırır ayrıca bebeklerde sindirilmez. eğer çokça süt içiyorsan gaz maz yaptığı yok laktoz süt şekeridir bi şekerdir evet ama süt şekeri ve GI sı düşük olduğundan yağlanma yapmaz ayrıca laktoz karaciğerdeki yağlanmayı da önler

2. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Süt muhabbeti çok uzadı. Forumda bir çok konu açıldı sütle ilgili, daha da açmaya gerek yok. Her konunun altında da AkrepHan var. Süt içmeyi yararlı buluyorsanız siz için akrephan başkalarının içmesini sağlamak zorunda değilsiniz.

Ayrıca dilimizi doğru kullanın. Cümle sonlarında nokta koyun ki ne okuduğumuzu bilelim.

Azi ve Kara Kalem bunu beğendi.
  3. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    östorojenmiş o zaman ben kadına dönmeliydim şimdiye kadar aahahah ne saçmalıyorsunuz ya
    bence büyük sporcular neden süt içmez hem boy uzama vs gibi bir ihtiyacı yoktur olan olmuştur o zamana kadar protein ihtiyacını karşılamak için içmez çünkğ 1 lt sinde 30 gr protein var yani adamın hazımsızlık sorunı vs olabilir hem 500 gr lor 3 tl yaklasık ta 100 gr portein ediyor her neyse ama bazı yerlerde görüyorum yok antremandan sonra içmeyin yok yatmadan önce içmeyin yok şu yok bu yok kanser yok vs ulan sütte kanserse ölelim biz ya neyse günde en az 1 litre süt tüketen biri olarak gayette saglıklıyım şükür neyse fazla uzatmayalım

AkrepHan ve denizgnr97 bunu beğendi.
  4. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    gördüğüm asılsız her şeye karşı cevap veririm boşu boşunada yazmam mesajı evet sağlıklı buluyorum ama bi çok kişide kafa karışıklığı var sütün sağlıksız olduğunu söyleyenler çok bunu düzeltmek istiyorum ayrıca dil konusunda elimden geldiğinni fazlasıyla dikkat ediyorum

5. Turkhero

Turkhero Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yeter artık, bırak içen içsin içmeyen içmesin..Niye bu konuyu manus meselesi haline getirdinki.
    Seninle süt konusunda tartışan çoğu kişi sen haklı olsan bile süt içmeyecek emin olabilirsin,yorma kendini bu kadar.Gerçekten çok uzadı bu konu

Azi ve Kara Kalem bunu beğendi.
  6. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Madem sütün yararlı olduğuna inanıyorsun başlıkların altına tartışma yaratacak şekilde mesajlar yazma. Aç kendin bir başlık faydalarını detaylı bir şekilde yaz. Ki böyle bir şey yapmaya çalıştın. Her konuya açıklama yapacağına o konunun linkini ver. ;)

Dil konusuna gelirsek elinden bu kadarı mı geliyor? Yukarıda ki cümlede bir tane nokta bile yok.

4- Doğru Bir Yazım Dili Kullanın:
    4.1 Gereksiz kısaltmalar kullanmak, sms ya da chat dili ile yazmak (slm,mrb,ark.lar,tşk,tşkler,ewet, vb..), okuma zorluğu yaşatacağından yasaktır.
    4.2 Forum Dili Türkçedir.
    Forum dili Türkçedir. Konu başlıklarınızda ya da mesajlarınızda Türkçe karşılığını bulamadığınız kelimeler dışında yabancı dilde kelimeler kullanmayınız.

Yazım Dili Kuralları İçin Tıklayınız!

6.2. Büyük-küçük harf ve diğer yazım kurallarına dikkat etmelisiniz. Büyük harflerle yazmanın internet kullanıcıları arasında bağırmak anlamına geldiğini, noktalama işareti olmayan metinlerin ise okumayı işkence haline getirdiğini unutmayın.

Azi bunu beğendi.
  7. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    ben normal yaşıtlarıma göre hayatımda chat yaparken bile türkçe kullanıoyurm hayatta kısaltma kullanmam ama hızlı yazdığım için arada harfler gidiyor

zaten tartışma yaratmak için söylemedim ayrıntıya girmeden linkimi verdim zaten

8. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Sevgili akrephan, son postdlarin tamamini okuyamadim ama, sut konusunda bir tavsiyem olsun sana keci sutu, inek sutune gore daha tercih edilebilr. Alkali ve asidik yiyecekler tablosu diye nette aratirsan ve bu iki gruba ait yiyecekleri ve vucuttaki etkilerini arastirirsan hatta "alkali diyet" kitabini alma imkanin var ise eminim cok faydali bilgiler edineceksin, selamlar. :)

AkrepHan bunu beğendi.
  9. lakers44

lakers44 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53

keçi sütünün iyi bir kaynak olmasının nedeni basit. keçi inek gibi onune her konulanı yiyen bir hayvan deildir. keçi çok ama çok seçici bir hayvandır. taze yaprakları filan yer. onun dısında hiperaktif bir hayvan olduğu için sütü çok daha yağsızdır. etide bu yuzden sinirli ve yenmesi zahmetli bir ettir.

calisthenics kingz diye bir grup var. bunlar sadece vucut agırlıgıyla çalışan. ama imkansız denilecek kadar zor egzersizler yapan kimseler.acaip vucutlara sahipler. ve hepsinin diyet listesinde keçi sütü + muz + badem gibi şeylerle yapılan shake ler var.

ben gazdan rahatsız oldugum için tadını sevsemde içemiyorum. yogurtta mahvediyor beni. sadece peynir tuketebiliyorum. ama sorunu olmayan içsin. bu kadar konuyu uzatmanın alemi yok. burda tartısılan seyler artık baya bir komik oldu. uzatmanın alemi yok bence.

hasanateş bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş