Regl Dönemi, Antrenman ve Ağrı Kesiciler

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Persephonie tarafından 4 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Persephonie

Persephonie Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba
    Ben de regl donemlerimde siddetli kramp ve agri çekenlerdenim. :( Bu donemde spor yapilmasi konusunu çokça arastirdim ve bilinenin aksine regl doneminde antrenmana devam etmenin hicbir sakincasi yoktur. Hatta, agrilarinizi belirli bir seviyeye kadar hafifletebilir. Ozellikle yoga ve kendinizi cok zorlamayacaginiz karin egzersizleri kramplar uzerinde etkilidir.
    Ancak soyle bir sorunum var. Agri kesici kullanmam gereken agır durumlar oluyor bazen. (Ozellikle dolorex draje) kullandiktan sonra antrenman yapmanin bir sakincasi var midir? Sakatlanma riski artar mı? Her agri kesici calisma prensibi olarak kaslari da gevsettigi icin boşa yapilmis bir idman olur mu?
    Bunlar hakkinda bilginiz varsa ve paylasirsaniz sevinirim.
    Tesekkurler :):)

hukukcu bunu beğendi.
  2. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    Antrenmana engel olmaz.Belki ilk günü ( genelde ağrı ilk gün felakettir) boş geçirip sonra devam edilebilir.Bazı durumlarda ağrı geçse bile antrenman yapacak güç olmuyor.Fazla zorlamadan hafif bir şekilde yapılabilir.Hatta yapılması çok daha iyidir o dönemler için.İlacın etkisi olacağını hiç sanmıyorum.Sadece biraz gevşek bir hal olabilir o yüzden güç yettiği kadar antrenman yapılabilir.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. jasmine_

jasmine_ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Tam aradığınız cevap değil ama bilin istedim: regl döneminde vücudumuz yumurta yapım yerine yıkıma gittiği için testestoron oranımızın en yüksekte olduğu dönemmiş. Yani normalden daha fazla efor sarfedebilir, daha verimli kas oranımızı arttırabiliriz. (womens health'te bununla
    ilgili bir makale vardı, linkini tekrar bulursam paylaşabilirim) Tabi ağrılar biraz sıkıntı ama, "majezik" kullanıyorum ve performansta bir yan etkisini görmedim. Bir de regl olmaya yakın süt tüketimini arttırmal süreci rahatlatıyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

hukukcu ve derin_aker bunu beğendi.
  4. Antony

Antony Üye

Beğenileri:
    556
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ordan-Burdan
    Bununla ilgili bir araştırma okumuştum şuan bulamadım ama özetle düzenli spor yapan kadınların yapmayanlara göre daha düzenli regl takvimi ve agrı kanama bakımından daha rahat geçirdiklerine dair arastırmalar mevcut.Agrı kesicinin sakatlanma vs açısından etkisi olacağını sanmıyuorum fakat bazı ilaçların kan sulandırıcı etkisi oldugundan kullanırken dikkat etmek lazım.

hukukcu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş