Pullover saçmaliği

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Lavezzi tarafından 1 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. Lavezzi

Lavezzi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Sacmalık demek istemezdim cünkü cidden cogu kişi mükemmel diyor bu harekete bildiğimiz üzere göğüs hareketi ben ne kadar nizami dogru yapsamda göğüsde titreme bile yok hiç vurmuyor göğüsüme hocam bile baktı aferin felan dedi yaparken yani dogru yapiyosun dedi sadece koluma vuruyo oda vurmaktan kastim eklemler kırılcakmiş gibi hissediyorum acı değilde eklemde sorun kilo ise max alabildiğim 20 kilo ile yapiyorum sadece kolumu yormaktan baska bi işe yaramiyor belki göğüse vurmuyor harekti bilmiyorum sizde vuruyomu ? göğüs hareketi deniyor bende göğüsle alakasi yok malesef

2. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Aylardır yaptığım bir hareket göğüsün çalıştığını hiç hissetmedim daha evde alternatif olmadığı için bunu yapıyorum göğüsü çaşıştırdığı bile meçhul.

3. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Kimisi göğüs için yapar kimisi sırt için yapar ilginç bir hareket. hareketi nerede hissediyorsan orası için yapmalı. ben pullover da alt göğüsü hissedebiliyorum, başka bir arkadaşımsa kanatlarını hissediyor. ben göğüs gününde, o sırt gününde çalışıyor :)

4. DDRREECCKK

DDRREECCKK Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Çanakkale
    Hareketi elimden geldiğince bende nizami yapmaya çalışıyorum fakat göğsümde ağrı bende hissetmedim bu harekette , yeterince arkaya sarkıtıyorum kollarım koparcasına acı çekiyorum ve sanki kanatlarımı çalıştırıyormuş gibi geliyor , hareketi araştırırken forumda kanat ve göğüse vurma konusunda ufak bi tartışmaya rastlamıştım ama net bi cevaba ulaşamadım.Bu hareketi gerçekten göğüse yedirerek yapan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ? Defalarca videosunu izledim hareketin ama bi sıkıntı hala mevcut kendi adıma

5. Lavezzi

Lavezzi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen aşaği kadar indiriyorum işlemiyor göğüse hocamda dumbelli kaldirirken az daha ileri ittir dedi onu yaptiğimdada ağirimiyor sadece kolumu daha cok yoruyor ilginç yav

6. savas_yok

savas_yok Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Acı yok rocky
    Yer:
    izmir
    gögüs antremanları içerisine her zaman koydugumuz bir calışmadır aslında gögüs titriyor ben calışırken verim alabiliyorum

7. tosunpaşa123

tosunpaşa123 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Acaba doğru iniş ve kaldırış yapılıyor mu onu sorgulamak gerekir öncelikle. İki hoca ile konuştum bu harekette ;

İlki diyor ki ; Kanata vurur biraz göğüs hareketidir. Kollar dümdüz olacak şekilde aşağı indirilir ve göğüse çekilir.

İkincisi ise ; Hareket göğüse vuruyor. Kollar dirsekten bükülü başa yakın biçimde olacak ( çünkü hareketi yaparken gücü koldan değil göğüsten almak amaç ). Başının arkasına indirebildiğin kadar indirip göz hizasına kadar getirmek yeterli diyor. Göğüs açma hareketi imiş.

8. rainhardt

rainhardt Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    SIRT ÇALIŞMALARI 2. BÖLÜM

Müsabaka hazirligi ile sezon disi ölçü çalismalari tamamen farklidir. Yazimizin bu bölümünde kendi tecrübelerime dayanarak gelistirilmis bazi tezler bulacaksiniz. Fakat bunlari uygulamak için en az 3 yillik siki bir calisma dönemi geçirmis olmaniz gerekiyor. Eger bu dönemi geçirmisseniz rahatlikla büyük kilolar altina girebilir, adelelerinizi normal sinirlar disinda zorlayabilirsiniz.
    sirt calismalarinizi yillik dönem içerisinde 2-3 defa gözden geçirmenizi öneririm.
    Bu zayif yanlarinizi daha gerçekci görmenizi saglar, zaten eger bir müsabakaya hazirlaniyorsaniz yilin sadece 5 ayo gerçek anlamda ölçü basabilirsiniz 4 aylik müsabaka hazirlik döneminde dusuk kalorili diet takip ettiginizden agir kilolar basamazsiniz diger 3 ayda yaz sezonu oldugunda vücut devamli terlemek suretiyle besin,vitamin ve minaral kaybeder bu da ölçü basmaniza büyük bir engeldir.
    Burada biz genel çalismanizi inceledigimizden detaylandirmaya girmeyecegiz. Profesyöneller için birinci egzersizimiz Pulldown'dur: Genis tutusla yapilan çekisler üst latlarinizi etkiler. Ben genellikle bu tutus biçimini uygularim.
    Diger önemli nokta agirliga konsantre olmanizdir . Çekis kuvvetiniz koparici olmali. Agirlik hizli bir sekilde kalkip yavas bir sekilde inmelidir buradaki önemli noktaya dikkatinizi çekerim: Cheting yapin demiyorum!!! Kusursuz durus biçiminizle ve sadece kanat gücünüzle agirligi olabildigince patlayici bir kuvvet harcayarak havalandirin ve sonra ayni kapilari kapatirken yavaslatan hava düzenegi gibi yavasca indirin. Bu egzersizi ihmal etmeyin ve 2-3 yil sürekli kullanin.
    ikinci egzersizimiz Barbbell Rowing'tir: Bu benim basladigimdan beri kullandigim ve en begendigim egzersizimdir.1996 Mr. Olympia yarismasina hazirlanirken "Darbe Egzersiz" olarak sürekli bunu kullandim ve yararini gördüm. Ben kisisel görüs olarak bu egzersizi yaparken yere 45 derece egilme tezine katilmiyorum. Benim görüsüm 70 ila 75 derecenin yeterli oldugudur.Çünkü anatomik olarak sirt kaslarinin en güçlü oldugu durum budur. Dar tutusu tercih etmeniz agir kilolar kullaniyorsaniz daha mantikli olacaktir... Agirligi karniniza degdirmeye özen gösterin ve basinizi karsiya bakacak durumda ayarlayýn.
    Üçüncü egzersizimiz: Pullower machine (pulldown degil!!!)dir. Eger bu makina salonunuzda mevcut degilse barbbell ile yapabilirsiniz.Uygulamasi biraz zordur ama zamanla alisirsiniz.Bir çok APTAL bunu bir göðüs hareketi zanneder aslinda mükemmel bir sirt hareketidir. Sadece kollarinizin ve latlarinizin kuvvetiyle aagirligi çekmelisiniz.Tekniginiz egzersizi uyguladikca gelisecektir.
    Yukarida sezon disi ölçü çalismasi için üç ana harekete kisaca degindik. Simdi sira bunlara dayanan bir program hazirlamaya geldi: Pulldown; 1. ve 2. setler normal set prensibiyle uygulanacak, 3. ve 4. setlerde kilo arttirilip normal tekrar sayisini tamamladiktan sonra partner yardimiyla 3 zorlamali tekrar yapilacak.
    Barbbell Rowing; Her set kilo arttirilacak (piramit) Son sette tikanilan noktada kilo düsürülüp dinlenmeden devam edilecek ve bu sekilde set son bulacak.
    Pullower Machine: Agirlik sadece sirt kuvvetiyle çekilecek. Sirtinizdan kanatlarinizin sokuldugunu hissetmelisiniz.

Dorian Yates 'in "WINGS OF VICTORY" ( Zaferin Kanatlari ) yazisindan birebir çeviridir

ben bişe dmeıyorum dorian dıyor....sırt hareketıdır.

Alıntıdır (ORHAN TEZi)

9. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    6 Ay uyguladim bu hareketi düzenli ve nizami bir şekilde bir etkisini gördümmü bilmiyorum fakat göğüs programında bulunması elzemmidir bence değildir. Göğüs kafesini genişlettiği söylenir aynı sey dumbell fly içinde söylenir bence gerekli bir hareket değildir. yapılmazsa göğüs kasları gelişmez diye birsey söz konusu değildir. Hareketi programa alıp almamak size kalmıs pullover hakkında birçok makale okudum pullover yapılıyorsa yaninda dumbell fly yapilması verimi arttırcak deniyor. .

10. Lavezzi

Lavezzi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    bench pres
    dumbel fly
    dumbel pres süper setinden sonra
    geliyor pull over hareketim

11. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    genel olarak forma bağlı kalmakla beraber,hissettiğiniz şekilde yapın derim,benim en sevdiğim göğüs egzersizlerindendir,kişisel tavsiyemdir.

12. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Bu hareketi uzun zamandır yapmıyorum ama göğüste pumpu en iyi hissettiğim hareketti çok fena karıncalanma oluyordu göğsümde. Dirsekleri birbirine yaklaştırırsan göğüse vurur dirsekleri geniş tutarsan sırta daha çok vurur + dirseklerin hafif kırık olsun ve hareket boyunca sabit kalsın oynatma dirseklerini. Beğenmiyorsan da yapmak zorunda değilsin bazı hareketler ters gelebiliyor nadiren.

13. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    o hareketin esas amacı göğüs kafesini genişletmektir ve omurgayı düzenler gerer, bench press gibi göğüse vurmasını beklemesin kimse, temelinde göğüs hareketi değil o

14. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Arkadaşlar birde pull overi yaparken hareketin negatifinde sadece normal nefes almayın böyle iyicene göğsünüzü şişirerek nefes alın o zaman daha etkili oluyor pec deck de aynı şekilde

15. freud

freud Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    izmir
    Arkadaşlar pulloverın göğüs kafesi i genişlettiği düşüncesi 70 lerde kalmış bir düşünce, şuan hepimiz biliyoruz ki vg egzersizleriyle kaslar uzamaz yada kemik yapısı değişmez.Bileşik temel egzersizler bizim ihtiyacımızı karşılamak anlamında oldukça yeterli, nacizane fikrim pullover yerine bol bol barfix türevleri ,ağır rows ve bench press yapın. Programınıza gereksiz hareketler koymayın.

Dexter_Morgan bunu beğendi.
  16. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Lat pull down hareketini dar tutuş avuç içlerin kendine doğru bakacak şekilde oturarak yapıyorum ben.
    Dumbell pullower bendede hiç hissiyat vermiyordu.
    Dediğim hareketi özellikle negatifde yavaş bıraktığında etkisini hissedeceksin.

17. letsgoheat96

letsgoheat96 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    pullover göğüs ve kanat için mükemmel bir harekettir fakat senin vücut yapına esnekliğine göre uygun değilse suçu niçin harekete atıyorsunki, örneğin birinin bir sakatlığı veya geçmişten kalan bir rahatsızlığı vardır omuz çalışırken barla enseye press yapamaz onun yerine dumbbell kullanır deneme yanılma yoluyla herkes kendine en uygun hareketleri bulur mesela pullover yapamıyorsan dips yaparsın sende göğüste aynı yeri hedeflemiş olursun ikinci planda sırt yerine tricep daha çok çalışmış olur

18. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Nasıl kemik yapısı değişmez ya olur mu öyle şey uzamaz manasında söyledin herhalde

Sayfayı Paylaş