Protein Tozu mu dogal beslenme mi ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bodyfreak tarafından 16 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Tüketici olarak firmalara karşı şikayet ve protesto mesajları atarsanız dolayısıyla onlarda bu tarz ürünleri üretmekten vazgçeçerler. Bunun için bir bilinç yaratılmalı.

Bu noktada suç bizimmi? Yoksa türkiye sağlık ve tarım bakanlığının suçumu. Türkiye gıda koteksi tamamen üreticiler için hazırlanmış durumda.

Zaten hayvanların fabrika ortamlarına kapatılıp beslenmesi kepazeliktir demiştik.

Bütün hayvanlar doğada otlamalı. Serbestçe ve özgürce dolaşmalı.

Ama siz protesto yapmassanız ve bu ürünleri kullanmaya devam edersiniz, süt tozuda katkı maddeside herşeyi kullanırsanız sonuçta bu adamlar daha çok satar.

Whey protein tozunu sade içmeyi denesin bir çok arkadaşımız. Mumkunse hammaddeler com gidip sade izole whey protein tozu alsınlar.

Mikserde izole whey protein ile portakal suyu güzel karışıyor ama sade suyla içmenizi öneririm. Bir daha kullanacağınızı pek sanmam.

Eğer ikinci ay hiç bir katkı maddesi kullanmadan içebilirseniz buyrun ben buradayım.

Birde idman sonunda Kefirle + Portakal suyunu karıştırıp için.

Birde aldıgınız çeşitli markaların kullandığı aromaların koruyucu maddelerin Mono sodyum glutamat içerip içermediği çeşitli aromaların ve aspartamın nasıl bizi zehirlediğini görmeliyiz.

Whey protein tozu eğer gıda boyaları ve aspartam ile tatlandırılmıyorsa içilebilir.

benim dusuncem bu.

Son düzenleme: 19 Aralık 2010
  2. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Bu tip başlıklar forumlarrın olmazsa olmazı herhalde. Kaç sene geçerse geçsin, ne kadar bilimsel makale türkçeye çevrilirse çevrilsin, yine de supplementler her zaman kötülenecek herhalde.
    1 senede kolun amino ve wheyle 45cm olacağı iddaa edilmiş; ben buna ancak gülerim.

Ortalama 32cm kolu olan birisinin spora başlayıp değil supplement steroid growth vs ile bir yılda 45cm'ye gelmesi hayal olur ancak.
    Atıp tutacaksak da biraz destekli atalım lütfen.
    Sürekli protein tozlarının ne kadar doğal olduğundan şüphe duyanlar hardline nutrition analiz sonuçları başlığına girip kontrol edebilirler.

3. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    doğallığına birşey demedim sadece lezzetsiz olduğu için ve içerisinden yağı alındığı için sindirime uygun olmadığını söylüyorum.

O aromları ve tatları bosuna vermiyolar.

Ayrıca bakınız whey protein içeren urunler içerisinde bir çok prebiyotik bakteri barındırıyor.

Dolayısıyla whey içerisinde canlı organizma kalması neredeyse imkansız gibi.

bu ürün 8-10 ay raflarda bekliyor.

doğal Bir süt 3 gun içinde bozuluyor. Bir yogurt 1 hafta icinde ekşiyor.

ayrıca eugene sandow nasıl vücut yapmayı başarabilmiş.

Onu inceleyenler euguene sandowuda incelesinler.

Bu sporun atası sayılır nerdeyse.

https://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http://velocity.t-nation.com/forum_images/1/7/1701a-sandow.jpg&imgrefurl=http://velocity.t-nation.com/free_online_forum/pictures_pics_photo_body_image_performance/eugene_sandow_questions&h=366&w=350&sz=23&tbnid=1Pk6kIwv2hi5XM:&tbnh=122&tbnw=117&prev=/images%3Fq%3Deugene%2Bsandow&zoom=1&q=eugene+sandow&hl=tr&usg=__gLCML5YVsprC68NNAVfzJkX-1oI=&sa=X&ei=wPYNTdPqMIet8gOg7PCFBw&ved=0CCMQ9QEwAw

gördüğümüz gibi hiç steroid yok. Eugene sandow incelemenizi öneririm.

Arnold ile yan yana duruyor fakat steroidsiz neredeyse arnold kadar. Herhalde steroid kullansaydı kimbilir ne olurdu.

Doğal vücutsa alın size sonuna kadar doğal vücut.

hemde hiçbir yapay ürün yok kesinlikle mükemmel.

4. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Yazımda sizinle ilgili herhangi bir ithamda bulunmamıştım.

Eugene Sandow'u Arnol Schwarzenegger ile mukayese konusunda ise tek kelimeyle nutkum tutuldu!

5. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Eugene Sandow'u Arnol Schwarzenegger ile mukayese konusunda ise tek kelimeyle nutkum tutuldu!

aynen :D:D coyote beni cok güldürüyor süpersin coyote :D bence arnold daha kötü ondan Eugene Sandow cok fena hahha :D

6. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Burda laf cımbızlayıp kendimizi haklı konuma getireceksek boşuna tartışmayalım. A ve B kişisinin örnek olduğunu anladınız da verilen sürelerin örnek olduğunu anlayamadınız mı ? Gayet iyi anladınız demek istediğimi ama anlamak istemediniz.

Hardline Nutrition tabii ki analiz sonuçlarında çok zararlıyız almayın bizi batırın diye analiz etmecekti takdir edersiniz. Hayat sağlığımızı tehlikeye atmak için çok kısa. Herkese sağlık ve verim dolu antremanlar diliyorum.

7. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Hangisinin sağlıklı olduğu ayrı konu hangisinin kas gelişimine daha iyi katkı sağladığı ayrı konu. Kimse kendini kandırmasın antremandan sonra 1 ölçeğinde 5 gr bcaa 5 gr glutamin bulunan bir protein tozunun yerini hiç bir besin tutamaz içindeki aspartamdan falan bahsetmişsiniz de yediğiniz besinler çok mu doğal sebze meyvelerin alayı hormonlu işlenmiş gıdaların hepsi zararlı zaten zararını arayan piyasadaki her üründe kusur bulur başka konuda da yazmıştım buraya da yazıyorum
    Kusursuz beslenme arayan aç kalır. Whey içtiniz aspartam girdi vücuda diye hasta olacak değilsiniz sigaranın içkinin yanında wheydeki aspartam neki spor yapıyorsunuz body sayesinde birçoğunuzun kötü alışkanlığı yok supplementlerdeki tatlandırıcılarda bodynin tuzu biberi olsun bu kadar takmayın kafaya antremandan önce sonra alınan wheyin aminonun kas gelişimine sağladığı yararı da hiç bir besin sağlayamaz "doğal" beslenirken bunu bilerek beslenin :)

8. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Ya arkadaşlar böyle bi konuyu tartışmak çok saçma bence.Artık doktorlar bile kilo alma sorunu oranlara protein tozu vs. Öneriyorlar.Bizzat şahit oldum arkadaşıma önermişti.Yani hayatın boyunca kullanmıyosunki bu ürünleri çok fazla abartıyosunuz.Alt tarafı protein..

9. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Cımbızla laf seçip haklı konuma gelmeye çalışmak diye bir durum yok.
    Protein tozlarının zararlı olduğunu, karaciğer ve böbreklere zarar verdiğini ima ettiniz. Size bunu destekleyecek çalışmaları paylaşmanızı istedim; hiçbir paylaşım veyahut herhangi bir yazı göremedim.
    Buna karşılık protein tozlarının yararlı olduğuna dair sonuçlar vermiş çalışmaların paylaşıldığı başlığı örnek gösterdim. Muhteşem bir bilimsel açıklamayla bir çırpıda çürüttünüz deney sonuçlarını.

Eğer protein tozları veya diğer supplementler de olabilir zaralıysa bunlarla ilgili yapılmış çalışmaları bizimle paylaşın biz de yanlıştan dönelim hep birlikte. Ne daha önce ne şimdi laf sokmak gibi amacım olmadı olmayacak. Eğer bir iddaada bulunuyorsanız bunun arkasında durup kanıtlamalısınız. Birşey hakkında bir hüküm belirtip bunun karşılığında bu bilgiyi nereden elde ettiğiniz sorulduğunda " siz kendinizi kandırmaya devam edin" gibi cümlelerle karşılık vererek ancak karşıdaki kişinin yüzünde bir tebessüm oluşmasına neden olursunuz başka birşey değil.

10. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Evelallah kendimizi kandıracak yaşı geçtik. Sizin de öyle olduğunuzu umut ediyorum. Bilimsel bi analiz göremedim ben. Ha siz İsviçreli bilim adamlarının her dediğine inananlardansınız diyeceğim yok. Benim anlatmak istediğim zaten günümüz koşullarında sağlıklı beslenmek, hatta beslenmek bile zorken, zaten yorulan karaciğerimizi daha fazla yormaya gerek olmadığıydı. Laf sokma gibi bi durum zaten olmadı, olamazda. Yüzünüzdeki tebessümün hiç düşmemesi dileğiyle.

11. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    bak doktor adayısın yorulan karaciger testlerde kendini belli eder

biyokimya testinde ben supplement kullanıyorum ayda 1 kerede biyokimya baktırıyorum bu zmana kadar karacigerde bişey olsa o testlerde cıkardı dimi :)

12. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Allah çıkartmasın diyelim.

Kaç yıllık sporcusun ve kaç yıldır takviye supplement kullanıyorsun ne kullanıyorsun mahsuru yoksa bi öğreneyim ona göre tedavi edicem :)

13. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Karaciğeri daha fazla yormaktan bahsederek yine protein tozunu zan altında bırakıyorsunuz.
    Karaciğerin daha fazla yorulması kime göre neye göre hangi kıstas ele alınarak ifade edilebiliyor?
    Antrenman sonrasında protein tozu yerine protein tozundan alacağımız protein miktarını karşılayacak kefir içince karaciğerimizin daha az yorulacağını hangi verilere dayanarak söyleyebiliriz?

14. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    2.5 sene oldu heralde fazla tutmadım zmanı ama oldu 2.5 sene

bu süre zarfında 3.5 kg soya hardline 1 kutu amino 2200 300 tab , 2 kutu hardline 100 kap creatine ,8 kutu allstar 500 gr-750 gr protein , 2 kg optimum protein devam etmekteyim ) 1 kutu bcaa 100 kapsl , 1 kutu taurin 100 kap , 1 kut ue vit 100 kap , saymadı mama kalsiyum d vit hala devam ediyorum :) ssence ölürmüyüm :D

15. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Şöyle ki kefirde zengin bir whey kaynağıdır. 100 gramında 4 gr protein vardır. Bunun 1 gramının whey olduğunu düşünürsek ( atıyorum ) yarım litre içtiğimiz zaman 5 gr whey almış oluyoruz ( özkütleyi 1 kabul ettim ). Ama 1 ölçek whey aldığımızda 20-25 gr whey bir anda sindirilip karaciğerde ornitin devrine katılmaktadır ( su ile içildiğini kabul ettim, süt ile içenlerde var ki Allah onları ailelerine, sevgililerine, eşlerine, dostlarına bağışlasın ). Velhasıl kelam 5 tokadı bi anda yemek var 25 tokadı bi anda yemek var, hangisinin daha tahrip edici olduğuna takdir getirirsiniz. Allah tahrip ettirmesin.

---------- Post added at 20:00 ---------- Previous post was at 19:57 ----------

Elbette zamanı geldiğinde hepimiz ölücez :D Ben acısız ve huzurlu bi ölüm için uğraşıyorum şimdiden. Sana da tavsiye ederim :D

Şaka bi yana testlerini düzenli yaptırmaya devam ettir. Sadece biyokimya ile olmaz 6 aylık check-up ta yaptır. Hatta Ankara'da isen gel AÜTF Morfoloji kampüsüne bul beni, gidelim birlikte yaptıralım. Sağlığın şakası olmaz. Allah hepimizin gönlüne göre versin.

16. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Bunlar bilimsel bir dayanağı olmayan gelişi güzel açıklamalar.

Kaynağınız varsa paylaşın okuyalım öğrenelim yoksa da insanların kafasını bulnadırmanın alemi yok.

17. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Bilimsel dayanaktan kastınız Google'a protein tozunun zararları yazıp aratmaksa buyrun benim yerime yazın aratın. Ben internet üzerindeki hiç bir bilgiye ( bftr'de tecrübesine güvendiğim hocalarım ve devlet üniversitelerinin sitelerindeki bilgiler hariç ) güvenmem. Sokaktaki amcanın söylediği söz kadar değeri vardır ancak gözümde. Bilimsel analiz dediğin şey karşıt 2 grubun gözetiminde tecrübeli bilim adamlarının eşliğinde yapılan analizdir.

Özel bi şirketin, hele de Supplement üreticisi bir firmanın yaptığı analizin gözümde değeri yoktur.

18. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    ^^ bftr'de tecrübesine güvendiğim hocalarım ^^

hoca dediğin adamı görmüyorsun bile sen her önüne gelene 2 makale yazana hoca dersen

tecrübe yasanılmıs seylerin bıraktıgı izdir , burdaki hoca dediğin adamların ne yarısması var ne milli sporcular nede vücutları ortada ve sen onların her dediğine kayıtsız sartsız inanıyorsun

burda yalnıs olan bu kim onlar ne yapmıslar hayatta ne kullanmıslarda sana zararını söylüyorlar resimleri var mı mekanları var mı ?

19. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Hocadan kimi kastettiğimi nerden anladın ?

20. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    kimi kastedersen et suanda bu forumda hoca yok bu forumda sadece bilgi paylasan insanlar var bana hoca göster !

Sayfayı Paylaş