protein tozlarından uzak durun

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve denixex tarafından 8 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. psyzeer

psyzeer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    o konuda haklısın ama şehir ortamında yapabilecegimiz pek bişide yok, inek alıp eve kapatim diyorum ama yazık hayvana harap olur gider. cingöz esnafta bi süte 6-7lira para istiyor nasıl dayanırım bu halimle karnıma anca yetiyor. makinasını almayı düşünüyorum aslında sütün yagını alıp ondan tereyagı geri kalandan peynir yogurt yapan makinalar var ama genede sagıldıgını gözle görmeden gidip esnaftan süt almakta ne kadar dogal olabilir, köyde yok buralarda
    su konusundada bazıları 4lt - 5lt su içiyorum diyor. dogrudur içiyorlardır ama fazla olanı zaten idrar yoluyla atıyor vucut dışarı. bu boşaltım esnasında böbrekler yoruluyor. aslında sportif aktivite ne olursa olsun 70-80 kiloluk birinin içebilecegi en fazla 3lt dir. artı bundan yiyeceklerden gelen suyuda düşmek gerekir. çok fazla yormamalı böbrekleri. su ihtiyacımızın tam olup olmadıgı idrar sıklıgı, basıncı ve renginden anlaşılıyor

Savino89 bunu beğendi.
  2. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Burada spora bşalyana büyük çoğunluk belli bir yol kat ettikten sonra kendini yarışmaya hazırlanıyor havasında bulup supplementlere sonrasında da supplementler stack lerine geçiyor. Hiç düşünmüyor acaba benim vücudum gerçekten bunlara ihtiyaç duyuyor mu diye, veya bu stack lerin gerektirdiği kadar ağır ve sert antreman yapabiliyor muyum diye.

Çok güzel bir pazarlama stratejisi ile tüketim toplumlarına sunulmuş ürünler bunlar. Ki zamanında ben de çok tükettim.

Kimse direkt olarak faydası yok veya zararı yok diyemez. bir kere şunu düşünün siz ancak 150-200 gr et yiyerek alabileceğiniz proteini bir ölçek tozla alabiliyorsunuz? Bu nasıl oluyor? Burada kimse doğallık aramasın, işin içinde kimya ve endüstri var. Ha faydası var mı, öyle ahım şahım olmasa da az buçuk var. ama işin ilginci o faydayı benim doğal yollardan da elde edebiliyor olmam.

Kaldı ki doğal yollardan bile aşırı protienli beslenme birçok sağlık sorununa neden olurken bir de bizler işin içine doğal olmayan işlenmiş supplementleri katıyoruz. Şimdi çoğunuz ben sporcuyum kg başına 2gr protein almam lazım diceksiniz. ama vücudunuzun gerçekten bu kadar protien e ihtiyaç duyup duymadığını bilmeden. Bu kadar protein yüklemesi size şimdi olumsuz geri dönüşl yapmasa da ileride en azında biböbrekte bir kum birikmesine neden olacaktır.

Bana kalırsa , biraz sabır deyip supplementleri bir kenara bırakıp onların yerine doğal beslenmeyi koyup şöyle 1-2 yıl yapın bakalım. O zaman supplementlere ne kadar ihtiyacınız olduğunu (!!!) görebilirsiniz.

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bu bilgiyi nereden edindiniz?

4. ozan1978

ozan1978 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaş ''ürat tipii'' böbrek taşından bahsediyor herhalde,protein artıkları böbreklerde ürat tipi taşa neden olabilir,tabi buna başka nedenler,genetik faktörler vs eklenerek.
    Hayvansal protein ağırlıklı beslenmek vücutta asidik aktiviteyi arttırır orası kesin,vücudun PH dengesini korumak adına gerekli sebze,meyvayıda ekleyerek dengeli beslenmek en doğrusu.
    Vücutta elektriğin akmasını ve doğru çalışmasını sağlayan hücre-atom bazında elektronları elde etmenin tek yolu,yeşil sebzeler.

5. psyzeer

psyzeer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    bu protein tozlarının üretim ve son kullanma tarihi aralığı nedir
    yanlış hatırlamıyorsam 4-5 ay gibi bişidi?

6. psyzeer

psyzeer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    hobaaa az bile demişim 1-2 yıl arası dayanıyormuş.. abi hangi yumurta peynir yogurt süt 2 ay dayanıyor.. taze inek sütü işlem görmeden 5 gün duruyo dolapta, yogurt peynir desen aynı markettekiler 1.5 ay civarı.. bu nasıl oluyorda bu kadar dayanıyorkii.. işlenmiş gıda kullanmayalım ama işlenmiş proteine evetmi oluyo kısaca
    kurutulmuş gıdalar daha uzun süre dayanıyorda, bu peynirin altındaki su nasıl kurutulabilir, mantıgıma bunu inandırmak açısından

7. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    benim toz kutusunun kapağını açalı tam 2.5 ay oldu. nem almayan yerde duruyor ama inşallah bozulmamıştır, arada bir çekiyorum bir ölçek :)

8. psyzeer

psyzeer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    yani meşru bi yan arıyorum ama pek bulabildigim söylenemez
    kullanmadım kullanmamda sadece anlamaya calısıyorum, peynir süt yumurta yogurt en fazla 1-2 ay dayanırken, kapagını açınca 1-2 hafta bile sürmez
    bu tozlar nası o kadar gidiyor merak konusu varmı aydınlatabilecek birisi??

9. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    lor dolapta 2 günde bozuluyor.

10. psyzeer

psyzeer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    evet anlamadıgım kısım orası ne kadar dogal o kadar az ömür. biri protein tozu zararlımı dediginde, varmı kaynak denilip laf agzına tıkılıyor. sitenin her yerinde işlenmiş gıdaya karşı çıkılırken bu paketler neden bu kadar övünülüyor. akabinde hangi dogal şey 2 sene dayanır? peynirin kendisi 2 ayı görmüyo altındaki su nası görüyo 1-2 seneyi. ben denedim peynirin suyunu ayırdım 2gün sora kokmaya 5-6. günü görmeden köpük köpük garip bişi oluşmaya başladı içinde dolapta kalmasına ragmen, dışarıda zaten 24saati doldurmuyo. şimdi bu tozların dogallıgı hakkında biri bana bilgi verebilecekmi yukarıda sordugum soru neticesinde.
    Dedigim gibi kullanmıyorum kullanmamda, kullanmadan nice saglam vücut yapan tanıdıgım var sporu bırakmalarına ragmen şınavla barfiksle vücutlarını koruyorlar, protein tozu kullanıpta vücut yapanlar sporu bırakınca ne oluyor acaba???
    bide vücut işi sabırdır deniliyor, neden sabredip dogal yollardan yapmayıpta acele ederek protein tozlarına saldırılıyor bunuda merak ediyorum, ucuz diyolar o yüzden, peki bi soru daha hangi para saglıgımızdan daha degerlidir ki?

Yaver27 bunu beğendi.
  11. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Tozu bırakınca bir şey olmuyor. Steroid değil sonuçta. Dediğim gibi katkısı aslında çok çok az ama büyük bir pazarlama becerisi ile olmazsa olmaz sanısı yaratılmış durumda. Ben uzun süre kulandım ve çok ahım şahım bir faydasını asla görmedim. doğal beslenirken de aynı sonuçları aldım.

Benim faydasını gördüğüm yegane supplement pre-workout lardı.

Ama dediğim gibi artık tamamen doğala dönmüş durumdayım

12. psyzeer

psyzeer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    ondan ziyade nasıl işlemlerden geçtigi önemli en baba süttü peynirdi 2-3ay gidiyo açılmazsa kapagı, işlem görmeyeni zaten 5günü bulursa amenna. hal böyleyken o tozların 1-2 sene gitmesi ve devamlı tavsiye edilmesi garibime gidiyor. şimdiye kadar kullanma demedim kimseye dememde ama işlenmiş gıdalardan uzak durulması her seferinde irdelenirken bu tozları kullanmak bilmiyorum ne kadar dogrudur, bu tabi şahsi düşüncem herkes herkesle bir düşünmek zorunda diil

viperking bunu beğendi.
  13. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    aynen katılıyorum

14. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Şart degil bence de kullanılması.. Kafana göre takılmak en dogrusu canın ne ıstıyorsa o

15. JJJJJ

JJJJJ Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    28
    Haber bulamamışlar şok başlık diye atmışlar başka bir şey değil.Yazının içeriğinde sarfedilen tek doğru şey beslenme

16. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Yav arkadas bu sporu yapiyorsan vg ciyim diyorsan supplementler kullanicaksin..kusura bakmayin ama baska turlu bir b.. olmaz..bana 1tane yuzde yuz sadece besinlerle vg yapan hatri sayilir bir resim gonderin bende birakicam bu tozu..200tl vermeye hic hevesli degilim.zugurt tesellisi yapip supplementlerin hic faydasi yok diyenlerinde durumunu biliyorum ..sonuc sifir...zararli.zararliysa bana zararli..o doktor sigara kola hormonlu urunler cips vs vs tuketmesin ilk once..agzi olan konusuyor...gulu seven dikenine katlanir..kullaniyorum ve memnunum yasasin protein tozu:)

17. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Ben de kullanıyorum. Ama sebebi yurtta kalıyor olmamdan. Ayrıca yüzde yüz dogal beslenen arkadaşlarım var 17-18 yaşında gayette iyi vücutları :)

18. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    İyilik gorecelidir..17 18 yasinda bir cocuk normak kosullardada fit durumda olmasi gerekiyor..bu dediginiz arkadaslarinizda 40cm yagsiz kol varsa ne bileyim omuzlar gogusler vs iyiyse sözüm yok..kusura bakmayin ben genetigi cok iyi nadir insanlarin disinda bunun olabilecegine inanmiyorum..ben gormedim iddiamda bu yuzden..varsa durustce birisi resim gondersin..bende birakicam bu tozu..

requ. bunu beğendi.
  19. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Kolu 39.5 cm yag oranı %9. Bench presste en son 92 kg da yardımsız göğüse degen 6 tekrar yapmıştı. Resmini bulursam atayım

20. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Resimi bekliyorum..ozelimede atabilirsiniz..bunu zitlasmak icin yazmiyorum ben gormedim cunku..

requ. bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş