protein tozları gerçekten zaralı mı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve umuttcann tarafından 24 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. Petrucci

Petrucci Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Bu yorum bence de biraz bilimsellikten uzak olmuş. Ayrıca tekrar hatırlatmak isterim ki protein tozu bir ek besin, adı üstünde zaten SUPPLEMENT. Bence supplemente çok bağlanmamakla birlikte idmandan hemen sonra alınması kas gelişimini arttırmak için çok elzemdir. Çünkü idmandan hemen sonra gerçekleşen ve tüm sporcu prof'ların da hem fikir olduğu "Fırsat Penceresi" ni kullanabilmek adına protein tozunu almak gerekli. İdmandan hemen sonra 45 dk. içinde vücuda protein tozunun haricinde hangi besini alarak bu fırsat penceresini doğru kullanabiliriz sizce? Tabi ki hiçbir besin bu ihtiyacı hemen karşılayamaz. Ancak protein tozu ve amino asit hapları bu anlamda oldukça faydalıdırlar. Ben protein tozunu sadece idmandan hemen sonra kullanıyorum ve günde sadece 1 kez kullanıyorum. Çalışmadığım günlerde de kullanmıyorum, çünkü çalışmadığım günlerde süt, yumurta, tavuk, et vs... daha fazla yemeye özen gösteriyorum. Yeni başlayanlara tavsiyem protein tozunu ilk 3-4 ay kullanmamalarıdır. 18 yaş altının protein tozu kullanması hiç bir şekilde tavsiye edilmez!!!

Sayfayı Paylaş